Uszomefob elte csapat

ELTE-s sikerek az egyetemi úszóbajnokságon!

2017. 11. 29.
Uszomefob elte csapat

Hazai úszóklasszisok sorát vonultatta fel 2017. november 25-én az egyetemi úszóbajnokság, így Kapás Boglárka, az ELTE PPK hallgatója is rajtkőre állt számos ELTE-s társával együtt a Tüske uszodában.

Hazai úszóklasszisok sorát vonultatta fel 2017. november 25-én az egyetemi úszóbajnokság, így Kapás Boglárka, az ELTE PPK hallgatója is rajtkőre állt számos ELTE-s társával együtt a Tüske uszodában.

Kapás Boglárka a távol-keleti világkupák után némi átállási nehézségekkel küszködött. „Ezt leszámítva minden rendben, a világkupa utolsó versenyére már minden összeállt, remélem, az Eb-ig sikerül mindent úgy megcsinálni, hogy szép eredménnyel zárjuk az évet."

Bogi a legeredményesebb ELTE-sként végül 1 arany-, 4 ezüst- és 1 bronzéremmel zárta a bajnokságot.

Kép forrása: Kapás Boglárka Facebook

Az eseményen – amelyet prof. dr. Kiss Ádám, a Magyar Egyetemi-Főiskolai Sportszövetség elnöke, az ELTE professzora, illetve Kincses Gábor, a BME Sportközpontjának igazgatója nyitott meg – 18 felsőoktatási intézmény több mint 150 versenyzője vett részt.

ELTE-seink összesen 110 pontot szereztek az egyetemnek, így összesítésben 4. helyen zárta az egyetem a 2017-es Úszó MEFOB-ot!

Az ELTE csapata

ELTE-s pontszerzőink:

50 m ffi gyorsúszás Amatőr
2. Fazekas Tibor 25,99

50m női gyorsúszás Amatőr
3. Lantos Karina ELTE 30,54

50m női gyorsúszás Igazolt
6. Molnár Laura ELTE 28,75

100 m női gyorsúszás Igazolt
2. Kapás Boglárka ELTE 58,39
5. Molnár Laura ELTE 1:03,28

100 m női mellúszás Amatőr
4. Szücs Bernadett ELTE 1:28,19
5. Kálmán Fanni ELTE 1:28,34

100 m női mellúszás Igazolt
3. Kapás Boglárka ELTE 1:18,93
4. Molnár Laura ELTE 1:20,48

100 m ffi hátúszás Amatőr
5. Fazekas Tibor ELTE 1:06,78

100 m női hátúszás Igazolt
2. Kapás Boglárka ELTE 1:06,41

100 m női hátúszás Amatőr
5. Szabó Katinka ELTE 1:27,89
6. Bársony Kata ELTE 1:29,29

100 m ffi pillangóúszás Amatőr
1. Molnár Bence ELTE 1:00,07
6. Biky Gábor ELTE 1:11,17

100 m női pillangóúszás Igazolt
2. Kapás Boglárka ELTE 1:03,09

100 m női pillangóúszás Amatőr
2. Szücs Bernadett ELTE 1:12,95

400 m ffi gyorsúszás Igazolt
6. Mezei Sándor ELTE 4:35,01

400 m női gyorsúszás Igazolt
1. Kapás Boglárka ELTE 4:18,06

200 női vegyesúszás Igazolt
2. Kapás Boglárka ELTE 2:18,61
4. Molnár Laura ELTE 2:36,58

200 női vegyesúszás Amatőr
2. Szücs Bernadett ELTE 2:43,47

4x100 m ffi vegyesváltó
4. ELTE Eötvös Loránd Tudomány Egyetem 4:24,58

10x50m intézményi váltó
5. ELTE "A" 4:43,25

Magyarul is elérhető.
ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni Jooble BGA NEA