Évnyitó csoportkép webre

A siker kulcsa: akarat és együttműködés

2010. 11. 04.
Évnyitó csoportkép webre

Az akarat és együttműködés megléte esetén bizakodóak lehetünk a jövővel kapcsolatban – fogalmazott Németh Angéla, a BEAC egykori olimpiai bajnoka, egyben az ELTE volt oktatója az ELTE-BEAC sportévnyitóján. Az eseményről készített beszámolónkat olvashatjátok…

Dr. Mezey Barna, az ELTE rektora maga is fordulópontként aposztrofálta a jelenlegi időszakot. Az ELTE és a BEAC együttműködésének új kezdetét számára egyszerre jellemzi a büszkeség és a várakozás érzése. Már rektori programjában is szerepet szánt a sport hangsúlyosabbá tételének, mind az él-, mind a tömegsport támogatásának, valamint az ehhez szükséges feltételek megteremtésének. Az egyetem vezetője reményét fejezte ki, hogy a kormányzat sportpolitikája is segíteni fogja e célkitűzések megvalósulását. Kalina Gergely, az ELTE Hallgatói Önkormányzatának elnöke szintén üdvözölte mind az ELTE SE, mind a BEAC sikereit, célkitűzéseit, és egyben a hallgatók részéről is megerősítette, hogy a diákság számára is fontos az ép testben ép lélek ma már talán közhelynek hangzó, de mindenképpen mély, igaz és követendő gondolata.

Dr. Kiss Ádám, a BEAC elnöke, klubunk Eötvös Loránd által jegyezett alapító okiratából is idézett, kiemelve, hogy a BEAC életében új korszak kezdődött. Rendezett együttműködésben az ELTE-vel, adósságok nélkül, Dél-Buda sportéletébe integrálódva, a jó tanuló-jó sportoló kettős ethoszának életben tartásával kell véghezvinni az egyesület megerősítését. Az eseményen kiváló teljesítményéért díjat vehetett át sportolóink közül Kriván Berta, Böszörményi Edit és Kis Gyula. Egyesületünk nevében is gratulálunk!

A megnyitó hivatalos részét egy baráti hangulatú állófogadás követte, ahol a jelen és múlt sportolói, sportszakemberei, ELTE-s és BEAC-os kollégák tovább tervezhették a reményteljes közös jövőt!

DÍJAZOTTAK:

Jó tanuló, jó sportoló 2009/10:

Novák Mariann (BTK)
Többszörös magyar bajnok, egyetemi bajnok, U23-as VB 3. hely (Külker Evezős Klub)
Torma Noémi (PPK)
Hosszútáv úszó OB 2. helyezés, Triatlon MEFOB egyéni és csapat 1. hely (ELTE-BEAC)

További díjazottak:

Női Futsal Csapat (ELTE SE), felnőtt Magyar Kupa bronzérmes, NB2 bronzérmes (bejutottak az NB1-be)

Albert Eszter BTK, Hatala Réka, dr. ÁJK, Biri Elvira TÓK, Pintz Ágnes BTK, Budai Borbála BTK, Szabó Éva TTK, Galgócz Edina BTK, Szőllősi Júlia, dr. ÁJK, Juhász Adrienn ÁJK, Szabó Annamária BGGYK Farkas Móni, Szlávi Anna BTK doktori, Molnár Zsófia BCE, Vida Orsolya BTK Szabó Viktória

Kriván Berta (BEAC), felnőtt Magyar Bajnok, 3000 m gyaloglás (13:09,82, új junior országos csúcs); junior VB 20. hely 3000 m gyaloglás

Böszörményi Edit (BTK), 24 órás futás Országos Bajnok (182,98 km)
Ultrabalaton 7. hely 212 km futás (31:55:18)

Kis Gyula (PPK, BEAC), Triatlon MEFOB csapat 1. hely (Borsányi Dániel, Tóth Tamás); felnőtt Magyar Bajnok, középtávú triatlon (1900 m úszás, 90 km kerékpár, 20 km futás - 3:53:31); korosztályos VB bronzérmes, olimpiai távú triatlon (1:48:37)

AZ ESEMÉNYRŐL TOVÁBBI FÉNYKÉPEK

Magyarul is elérhető.
ELTE ELTE HÖK ELTE KK ELTE Online JOMA MEFS Újbuda Sport Újbuda kerületi önkormányzata ESN ELTE Sport Kft. ELTE Alumni BGA NEA Biotech