Országos 5. helyezett lett junior csapatunk – ELTE BEAC Kosárlabda

Országos 5. helyezett lett junior csapatunk

Május 19.

Csata DSE    –     BEAC Újbuda KA/A 91-33 (21-6, 22-10, 24-6, 24-11)

Csata DSE: Jánosi 8, Kastl 10, Gyöngyösi 16/3, Bajzáth 6, Toman P. 9. Csere: Gábor 11, Toman D. 8/6, Vladár 2, Strausz, Bajzáth 8, Arnóczki 1, Toman R. 12.

BEAC Újbuda KA/A: Katona 9, Bencsik 3, Bodnár 1, Jármay 4, Telek 3. Csere: Szénásy, Kis, Vita, Tóth, Záboji, Gréts 6, Jelinek.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjén a délutáni órákban az A-csoport mérkőzései is megkezdődtek. A címvédő Csata DSE 91-33-ra múlta felül a BEAC-Újbuda KA-t.

A két gárda között már az első negyedben nagy különbség alakult ki. A Csata 4-4 után 10-0-s futással 14-4-re szakadt el. Az első szakaszban 15 pont volt a legnagyobb differencia. Ezt éppen a negyed végén 21-6-nál jegyezhettük fel. Becsülettel küzdött a BEAC, de már a második szakasz első felében a 20 egységet ostromolta a különbség és ezt 34-13-nál át is lépte. Lendületben maradt a Csata, 13-0-s futás végén már 43-13-ra ment a címvédő. A félidőben pedig 43-16 állt az eredményjelzőn. A Csata legeredményesebbje Gyöngyösi Janka volt, aki már ekkor 12 pontnál járt.

A harmadik negyed első felében 30 pont környékén mozgott a különbség, majd 45-18-as állást követően egy újabb 18-2-es futást jegyezhettünk fel a Csatánál. A záró szakasznak 67-22-ről vágtak neki a felek. Itt a Csata találataira többször is tudott válaszolni BEAC, melynek ez volt a legponterősebb 10 perce ezen a délutánon. Összességében azonban ebben a periódusban is dominált a Csata, 24-11-re nyerte a záró etapot és így 91-33-as sikert aratott.

Horváth Bianka: Bemelegítő mérkőzésnek pont jó ellenfelet kaptunk, mindenkit forgatva próbáltuk lehozni a mérkőzést, szoktuk a pályát.

Május 20.

DVTK Akadémia/A  –   BEAC Újbuda KA/A 70-67 (16-19, 20-18, 14-18, 20-12)

DVTK Akadémia/A: Kárpáti 4, Albert 10/3, Márkusz 15, Oláh 10/6, Papp 17. Csere: Csoma 10, Filep 4, János, Kovács, Szarvas, Győri.

BEAC Újbuda KA/A: Katona 26, Bencsik 8/3, Bodnár 2, Jármay 2, Telek 14/3. Csere: Szénásy 3/3, Vita 4, Tóth 8/3.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjének második játéknapján a DVTK Akadémia 70-67-re legyőzte a BEAC-Újbuda KA csapatát. Ez az eredmény azt jelenti, hogy a B-csoport után immár az “A” jelű négyesből is megvan két elődöntős gárda. A Csata DSE és a DVTK Akadémia folytatja a küzdelmet a legjobb négy között.

Ellentétes helyzetből érkeztek a csapatok erre a találkozóra. A DVTK a nyitó napon szoros küzdelemben múlta felül a Zsíros Akadémia Kőbányát, míg a BEAC a Csatával szemben maradt alul az erőviszonyoknak megfelelően nagy különbséggel. A DVTK úgy lépett pályára, hogy egy sikerrel matematikailag is biztosíthatja helyét a négy között.

Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok, 3-4 pontnál nagyobb különbség egyik oldalra sem alakult ki. Erre 10-6-nál a DVTK-nak lett volna esélye, de innen 12-10-re fordított a BEAC. Ez a fordulatos küzdelem jellemezte a folytatást is. A 19-16-ról induló második etap elején 22-16-ra meglépett a BEAC, de innen 27-25-re fordított a DVTK. A félidőig váltott vezetéssel haladtak a csapatok. Az első 20 percet Telek Noémi triplája zárta, amivel 37-36-ra ment a BEAC.

A harmadik negyed első felében sem változott a játék képe. Sokáig egyik fél sem tett szert nagyobb előnyre. A fordulat a BEAC 45-44-es vezetése után jött el. Horváth Bianka együttese tudott váltani és Katona Boglárka vezetésével 50-44-re, majd 55-48-ra elszakadt. A megszerzett előnyéből öt pontot a záró szakasz kezdetére megőrzött a fővárosi gárda. A nagy tét érezhetően rányomta a bélyegét a játékra. Többet hibáztak a csapatok. A BEAC 62-60-ig őrizte előnyét. Az utolsó percekben viszont a DVTK bizonyult pontosabbnak. A végjátékban Albert Szidónia triplájával olyan lépéselőnybe került, melyet végül kulcsfontosságú győzelemre váltott.

Horváth Bianka: Nagyon fáj, de nem véletlenül, mert mindenki beletette szívét-lelkét. A sport ilyen, innen is fel kell állni, mert új célokat tűztünk ki, amiket szeretnénk elérni. Gratulálok a DVTK-nak!

BEAC Újbuda KA/A  –  Zsíros Akadémia Kőbánya 63-56 (13-23, 18-13, 17-12, 15-8)

BEAC Újbuda KA/A : Bencsik 7, Bodnár 6, Katona 25/3, Telek 4, Tóth -. Csere: Kis -, Vita 4, Jármay 17, Szénásy -.

Zsíros Akadémia Kőbánya: Horváth 5, Gallyas 11/3, Turi 13, Tatár 6, Takács 10. Csere: Kutrik 11/3, Fodor -, Pelle -.

A Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntőjének pénteki játéknapján az utolsóelőtti mérkőzést a BEAC-Újbuda KA/A csapata a  Zsíros Akadémia Kőbánya együttese ellen játssza. A találkozó során a nyeretlenek találkoznak, akik majd az 5-8. helyért játszhatnak a hétvégén. A tét pedig nem más, mint a csoport harmadik helye.

Az összecsapást a Kőbánya indította egy 7-0-as hajrával, melyet Bodnár Virág Bianka közeli találata szakított meg. Ez azonban továbbra sem zavarta meg a vendég színekben játszó együttes teljesítményét, ezt követően is sorozatban szerezték a pontokat. A mérkőzés végül 10-14-nél vált megint szorossá. Ezután viszont a Kőbánya ismét meglépett – az első negyed 13-23-al végződött.

A második játékrész már szorosabban indult. Mind a két fél 4-4 pontot szerzett, vagyis a különbség továbbra is 10 pont maradt (17-27). A BEAC végül Jármay Anna Erzsébet kosarával tudott ismét 10 pont alá férkőzni. Az etap ötödik percébe érkezve 21-29 volt olvasható az eredményjelzőn, ami a későbbiekben öt pontra csökkent. Az utolsó percben 31-36-os állást regisztrálhattunk, a csapatok végül innen kezdhették meg a nagyszünetet.

A második félidőt Tatár Hanna Anikó, illetve Takács Dorina sikeres közelije indította, vagyis a különbség ismételten növekedni kezdett a csapatok között. A BEAC azonban továbbra is partiban maradt. 39-40-nél egy pontra zárkózott fel, majd 44-43-nál – a mérkőzés folyamán előszőr – át is vette a vezetést. Ezt követően a találkozó fej-fej mellett haladt egészen a negyed végéig. A záró szakasz 48-48-ról kezdődhetett. Az utolsó 10 perc hasonló izgalmakkal folytatódott. Öt perc elteltével a csapatok egyenlő mennyiségű, 6-6 pontot szereztek, így az állás 54-54-re változott. Ekkor a BEAC került lépéselőnybe. Hét ponttal tudtak meglépni a budapestiek, amit egészen a mérkőzés végéig meg is tartottak. A BEAC-Újbuda KA/A együttese így 63-56-os sikert aratott a Zsíros Akadémia Kőbánya ellen, ezzel pedig a csoport harmadik helyén zárt.

Horváth Bianka : Most mutattuk meg igazán a csapat erejét, az pedig a szívünk.

Keresztjáték

Május 21.

BEAC Újbuda KA/A – Kecskeméti KC/A 74-71 (12-12, 24-17, 18-22, 20-20)

BEAC Újbuda KA/A: Bodnár 1, Jármay 9, Katona 19/6, Vita 22/3, Telek 7. Csere: Tóth 14/6, Kis -, Szénásy 2, Jelinek -, Záboji -, Gréts -.

Kecskeméti KC/A: Tózer 3, Pettner 18, Bibok 16, Hermann 4, Sinka-Pálinkás 4. Csere: Rácz -, Balla -, Magony -, Lenkei 5, Hévizi 19/9, Máté-Tóth 2.

A harmadik játéknapjához érkezett a Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A” döntője, mely során kialakultak a helyosztók párosításai. A nap második mérkőzését a BEAC-Újbuda KA/A csapata a Kecskeméti KC/A együttese ellen játszotta a keresztjáték során.

A találkozó szorosan indult, míg nem a Kecskemét került három pontos lépéselőnybe. Katona Boglárka hárompontosával azonban  egyenlített a BEAC, majd át is vették a vezetést. A negyed felénél 8-5-ös eredményt regisztrálhattunk. A hátralévő öt percekben szinte végig a fővárosiak vezettek. A Kecskemét az utolsó másodpercekben fordította meg ismét a mérkőzést. A második felvonás azonban 12-12-ről folytatódott, miután a BEAC ismét kiegyenlített.

A következő játékrész során is fej-fej mellett haladt a két együttes. 14-17-nél megint csak a Kecskemét került nagyobb lépéselőnybe, ám a negyed közepére ismét kiegyenlítődött a mérkőzés (19-19). A ki-ki párharc egészen 25-24-ig tartott. Ekkor a BEAC vette át a vezetést, amit stabilan meg is tartott egészen a félidő végéig. A nagyszünetre 36-29-el mehettek a csapatok. A mezőny dobólistáját ekkor kimagaslóan vezette Vita Alexandra a BEAC-Újbuda gárdájából, aki 16 dobott pontig jutott.

A második félidő elején a Kecskemét lépett fel magabiztosabban, de a BEAC sem hagyta magát utolérni. Négy perc elteltével a különbség ugyanúgy 7 pont volt (41-34). A differencia később 44-34-nél érte el a 10 pontot. A budapestiek előnye ezután csökkent, de egészen a negyed végéig megmaradt. Az utolsó tíz perc 54-51-ről indulhatott.

A záró szakaszt a kecskemétiek egy 6-0-ás rohammal indították. Ezzel 1 pontra zárkóztak fel, majd 54-55-nél meg is fordították a meccset. Az összecsapás később 59-59-nél lett ismét egál, majd az ötödik percbe érkezve újból a BEAC felé billent a mérleg. Bár ellenfelük ezt követően is egyenlített, végül a fővárosi együttes jött ki győztesen a fordulatos mérkőzésből. A BEAC-Újbuda KA/A 74-71-es sikert aratott a Kecskeméti KC/A együttese ellen.

Horváth Bianka : Kemény mérkőzés volt mindkét csapatot nagyjából csak a szíve vitte, ebből most mi jöttünk ki jobban, de gratulálunk a Kecskemétnek.

Helyosztók – az 5. helyért

Május 22.

Zsíros Akadémia Kőbánya – BEAC Újbuda KA/A 56-76 (14-13, 15-16, 10-24, 17-23)

Zsíros Akadémia Kőbánya: Takács 15, Turi 11, Gallyas 9, Horváth 3, Tatár 7/3. Csere: Vámos -, Kálmán -, Pelle 3/3, Harsági -, Kutrik 8/6, Szeles -, Fodor -.

BEAC-Újbuda KA/A: Bodnár 10, Jármay 10, Katona 26/12, Vita 9/3, Telek 9. Csere: Bencsik 7/6, Sélei -, Tóth 4/3, Kis 1, Szénásy -, Jelinek -, Záboji -, Gréts .

Vasárnap elérkezett a Nemzeti Leány Junior Bajnokság “A”  kecskeméti döntőjének zárónapja. Az 5. helyért a Zsíros Akadémia Kőbánya a BEAC-Újbuda KA/A csapata ellen lépett pályára.

Az ötödik helyért zajló összecsapást a Kőbánya pontjai vezették fel. 4-5-nél azonban megfordult a mérkőzés és a fővárosiak léptek fel magabiztosabban. Az ötödik percben 6-10-es állást regisztrálhattunk. A negyed végére a Kőbánya ismét átvette a vezetést, egy pontos előnnyel indíthatták a második játékrészt (14-13). Ezt követően is fej-fej mellett haladtak a csapatok. Pár pontnál nem alakult ki nagyobb különbség a második negyed során. A nagyszünet előtti utolsó percbe érkezve egyenlítődött ki a mérkőzés – a kijelző 26-26-ot mutatott. Ezután mind a két fél további 3-3 pontot szerezett, a csapatok 29-29-ről fordulhattak.

A második félidőt a BEAC-Újbuda folytatta magabiztos játékkal. 11-0-ás hajrát indítottak, amivel a különbséget 10 pont fölé emelték (29-40). A fővárosiak rohamát Takács D. közeli találata szakította félbe. Ez azonban továbbra sem zavarta meg a BEAC kiegyensúlyozott játékát. A harmadik negyedet végül 39-53-al zárták. Mivel az utolsó 10 perc során is a BEAC játéka dominált, a differencia 20 pontra emelkedett. Öt perccel a mérkőzés vége előtt 47-64-et mutatott az eredményjelző. A Kőbánya ezt követően sem tudta megfordítani a találkozót, a BEAC-Újbuda végül 20 pontos, 56-76-os sikert aratott, így megszerezte a junior döntő 5. helyét.

Horváth Bianka: Köszönöm a lányoknak ezt az 5 évet, felejthetetlen élményekkel gazdagodtunk. Folytatjuk, csak másfajta környezetben.

A BEAC Újbuda KA/A országos 5. helyezett junior csapata: Bencsik Luca, Bodnár Virág, Gréts Dalma , Jármay Anna, Jelinek Réka,  Katona Boglárka, Kis Dorottya, Séllei Lili  Szénásy Szonja, Telek Noémi, Tóth Zille , Vita Alexandra, Záboji Tita

Az All Star csapat tagja: Katona Boglárka

A csapat legjobbja: Telek Noémi

Horváth Bianka, vezetőedző: Vártuk is a döntő, meg nem is. Vártuk, mert erre készültünk sok éve, nem vártuk, mert tudtuk, hogy eljött a végállomás.

A legjobb csapat ellen kezdtünk, a Csata bemelegítésnek pont jó volt. Mindenki lehetőséghez jutott, felmértük a terepet, akklimatizálódtunk.

Aztán jött az egyik legnagyobb ellenfelünk, a DVTK, a legjobb négybe kerülésért. Ritkán láttam így játszani a csapatot. Sajnos nem mindenkinek jött ki a lépés, amit nem bírtunk el. A végjátékban ismét történt olyan esemény, amit nem tudtunk befolyásolni. Ezzel együtt mindent kiadtunk magunkból, emelt fejjel gratuláltunk ellenfelünknek. Így ki lehet kapni.

A nagy esemény után pár órával következett az utolsó csoportmérkőzésünk a Zsíros Akadémia ellen, akiket még sosem győztünk még le. A várható forgatókönyv szerint indult az összecsapás, fejben még az előző történéseket dolgoztuk fel, aztán begyújtottuk a rakétákat.

Az utolsó három mérkőzést ugyanaz jellemezte: a hatalmas szívünk. Küzdöttünk egymásért az utolsó másodpercig. Én úgy gondolom, szép kosárlabdát játszottunk, igazi csapatjáték volt. Ez is hatalmas élmény volt, szenzációs a kohézió a csapaton belül.

Hálás vagyok azoknak, akik végig mellettünk voltak, hittek bennünk. Név szerint senkit sem szeretnék megemlíteni, nehogy kihagyjak valakit. A szülőknek is, akik még jobban támogattak minket idén.

Öt év munkája most véget ért, legalábbis a pályán belül. Megéltünk számtalan mosolygós és sok sírós pillanatot, minden momentumra emlékezni szeretnék, bízom benne, hogy a lányok is hasonlóan gondolják. Ez lett a második családunk, egymást formáltuk, büszke edző és felnőtt vagyok. Sok mindent viszünk magukkal. Abban biztos vagyok, hogy ez csak egy fejezet volt a mi közös életünkben, lesz még folytatás, csak másfajta miliőben. Együtt, egymásért.