Hátországunk: lezárult a Gyerek Kupa idei sorozata – ELTE BEAC Kosárlabda

Hátországunk: lezárult a Gyerek Kupa idei sorozata

Férfi NBII, Közép A csoport

2022. április 29., Újpest, Benkő iskola

Kiss Lenke KA   –    ELTE Fortis   48-78 (13-22, 12-8, 13-20, 10-28)

Csányi Zoltán: Rettentő kellemetlen stílusú ellenfél ellen sikerült nyernünk. Ismét ki kell emelnem a csapatban gondolkodás diadalát.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2022. április 30., Győr, Egyetemi csarnok

UNI-Győr SZESE   –   BEAC Újbuda U23  109 – 55 (28-18, 26-12, 35-11, 20-14)

BEAC:  Orosz 29/5, Boros B. 15/9, Mérész 19/9, Zsámár 15/9, Juhász 13/3, Dénes 18.

Horváth Bianka: Rendkívül sportszerű győrieknek köszönjük a rugalmasságukat. Mindkét csapatnál láttunk szép dolgokat, elismerő edzői tekinteteket. Inkább a támadás dominált, közönség szórakoztató kosárlabda.

Serdülő Budapest-bajnokság

2022. április 30., MTK Városmajori Sportcsarnok

MTK – BEAC Újbuda KA/B 49-74 (6-28, 5-14, 15-24, 23-8)

BEAC: Szudolszky Míra 12, Mentényi Málna 14, Szilágyi Róza 8, Bors Emma 7, Vass-Kovács Lini -. Cs: Tarr Glória 11, Nagy Orsi 14, Percze Réka 4, Dávid Zita 2, Frank Szonja 2, Ritoók Emma -, Kiss Betti –

Laklóth Anna: Gyönyörűen, magas koncentrációval és extra védő munkával kezdtük a mérkőzést, az első félidőre szinte alig lehet panaszunk. A második félidőben már kissé szétesett a védekezésünk, a negyedik negyedre pedig a támadásunk is. Teljesen természetes, hogy egy meccsen elérkezik egy hullámvölgy, ezt kell megtanulnunk kontrollálni és minél hamarabb kikecmeregni belőle! Ettől a leolvadástól függetlenül gratulálok a Lánykáknak a győzelemhez!

Gyerek Kupa, 8. forduló

2022. április 30., Grosics Gyula Sportiskola

Vasas Amazonok  –  BEAC Újbuda KA/A  39-74 (10-11, 13-22, 7-23, 9-18)

BEAC: Samson 13, Dede 6, Kolonits 6, Baráth 4, Szudolszky 3, Tési-Horváth, Kovács 1, Szalay 3, Percze, Ilyés 1, Schmiedl 1, Miklóssy 1

Duday Luca, Gyeőry Zsuzsanna: A mérkőzés elején tudtuk tartani az eredményt az ellenféllel szemben, azonban a második negyedtől a Vasas befutásait nehezen védtük le és agresszív védekezésük miatt sok kapkodás, lépéshiba és eladott labda jellemezte a játékunkat. Egyértelműen a szorosabb védekezésen és a gyorsabb befutásokon, indításokon kell dolgoznunk a jövőben.

BEAC Újbuda KA/A  –   MAFC Gabányi    30-58 (7-11, 10-16, 6-22, 7-9)

BEAC: Kolonits 10, Samson 7, Schmiedl 4, Dede 3, Ilyés 2, Tési-Horváth 2, Percze 1, Kovács 1, Szalay, Miklóssy, Baráth, Szudolszky

Duday Luca, Gyeőry Zsuzsanna: A második mérkőzést fáradtabban kezdtük el, sokszor nem tudtunk visszaérni védekezni, és a második félidőben már kevesebb kosár ment be, erőtlenebbek voltunk. A korábbi mérkőzésen a MAFC ellen szorosabb eredményt tudtunk elérni, azonban, úgy gondolom, hogy a Vasas elleni meccs lefárasztott bennünket, emiatt alakult ki ezúttal nagyobb különbség. A lányok méltósággal és küzdelemmel zárták le ezt a mérkőzést is.

A csapat a 2. csoportban versenyzett a hétvégén, ami erősnek bizonyult nekünk, két vereséggel, de sok tanulsággal zártuk a Gyermek Kupa idei küzdelmeit.

2022. május 1., Grosics Gyula Sportiskola

Ziccer Tigrisek    –    BEAC Újbuda KA/B   55-50 (18-2, 13-28, 14-12, 10-8)

BEAC : Remsei Leila 16, Molnár Arabella 9, Bődey Anna 7, Batai Lotti 6, Kun Jázmin 4, Hermány Kati 3, Gincsai-Kali Júlia 2, Szabó Szabina 2, Boldizsár Niki 1, Banos Kamilla, Mezősi Panna.

Pataki Levente, Gyeőry Zsuzsanna: Az első negyedet nagyon lassan kezdtük, nem sikerült annyira felpörögni, mint szerettük volna. Sok hibával játszottunk. A második negyedben viszont szépen fordítottunk és nagy fölénnyel nyertük a játékrészt. Az ellenfélben egy akcelerált fiú nehezítette meg a pontszerzést az első és harmadik negyedben. A végjátékban pedig nem tudtunk már annyi pontot szerezni, hogy győztesen hagyjuk el a parkettet.

BEAC Újbuda KA/B  –   Budapesti Honvéd/C   31 – 40 (4-14, 10-1, 5-15, 12- 10)

BEAC: Molnár Arabella 13, Remsei Leila 6, Szabó Szabina 4, Bődey Anna 2, Boldizsár Niki 2, Mezősi Panna 2, Gincsai-Kali Júlia 2, Hermány Kati, Batai Lotti, Kun Jázmin, Banos Kamilla.

Pataki Levente, Gyeőry Zsuzsanna: Sajnos megismétlődött az első meccsen mutatott kezdés. A második negyedet majdnem egálra hoztuk, ezután a harmadik negyedben ellenfelünk jobban tudott érvényesülni, mint mi. Ezek után már csak futottunk az eredmény után. A folyamatos letámadó zónával és csapdázással (ami amúgy szabálytalan a korosztályban) nem foglalkoztak a játékvezetők.

Az utolsó gyermek mérkőzéseken sajnos nem sikerült győzni, de büszkék vagyunk a lányokra! Kezd mindenki kilépni a komfortzónájából és egyre szebb dolgokat látunk tőlük.

2022. május 3.,  Dinnyehegyi köz

Törekvés SE – BEAC Újbuda KA/B 65-43 (16-8, 6-17, 19-8, 24-10)

BEAC: Szudolszky Míra -, Mentényi Málna 2, Szilágyi Róza 6, Bors Emma 2, Vass-Kovács Lini 2. Cs: Tarr Glória 5, Tibay Eszter 10, Percze Réka -, Dávid Zita 4, Frank Szonja 2, Pákozdy Dóri 6, Török Bogi 4

Laklóth Anna: Gratulálunk a Törekvésnek a győzelemhez! Késői időpontban kezdődött a meccs, ráadásul tanítási napon, ez végig látszott a játékunkon. A második negyedben felcsillant a remény, hogy legyőzzük a fáradtságot, de végül ez sajnos nem sikerült. A játék képe egyáltalán nem mutatta, hogy mennyit fejlődtek a Lányok ebben az évben, bízunk benne, hogy a hátralévő pár meccsen meg tudják csillogtatni tudásukat! Ami örömteli volt és büszkeségre adott okot, az a mérkőzés irama, a küzdelem és az, hogy nem adtuk fel az utolsó percben sem!

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

2022. május 6., Tüskecsarnok, „C” terem

ELTE Fortis    –   Kecskeméti KC  88-32 (13-7, 25-9, 29-8, 21-8)

ELTE Fortis: Simon Réka 2, Horváth Patrícia 10/3, Buzánczky Fanni 9,  Kiss Anna Virág 16, Nagyi Timi 15/3. Cs: Majsa Juci 6, Mérész Petra 11/3, Csomor Flóra 13/3, Vári Anna 6

Laklóth Anna: Védő oldalon már az első negyedben is szép teljesítményt láthattunk, a második negyedre támadó oldalon is a szépen magára talált a Csapat. Szerencsére egy percre sem engedték ki utána az irányítást a kezükből, így három negyeden keresztül igazi örömjátékot láthattunk. Gratulálok a Lányoknak!

2022. május 7., Tüskecsarnok

BEAC Újbuda KA/B – Zsíros Akadémia 47-72 (5-28, 17-20, 15-14, 10-10)

BEAC:  Szudolszky Míra 4, Mentényi Málna 9/3, Szilágyi Róza 4, Bors Emma 6, Vass-Kovács Lini -, Nagy Orsi 8, Tibay Eszter 4, Kalapos Szonja 4, Dávid Zita 5/3, Frank Szonja 1, Pákozdy Dóri 2

Laklóth Anna: A kezdés igencsak kisasszonyosra sikeredett, nagyon nem ízlett nekünk ellenfelünk agresszív, csapdás letámadása, rengeteg labdát adtunk el és a túloldalon is pontatlanok voltunk. A második negyed megmutatta, hogyan kell okosan játszani és harcos amazon módjára küzdeni, szerencsére ezt ellesték a többiek is és így nagyon hasznos három negyedet játszottunk! Gratulálunk a Zsíros Akadémiának a győzelemhez!

BEAC: Szudolszky Míra 4, Mentényi Málna 9/3, Szilágyi Róza 4, Bors Emma 6, Vass-Kovács Lini -, Nagy Orsi 8, Tibay Eszter 4, Kalapos Szonja 4, Dávid Zita 5/3, Frank Szonja 1, Pákozdy Dóri 2