Hátországunk: országos “A” döntőbe jutott kadett csapatunk! – ELTE BEAC Kosárlabda

Hátországunk: országos “A” döntőbe jutott kadett csapatunk!

Kiemelt kadett bajnokság

2022. március 29., Tüskecsarnok, „A” terem

BEAC Újbuda KA/A    –   Vasas Akadémia/A  62-68 (17-16, 19-19, 10-17, 16-16)

BEAC: Németh 11/3, Séllei 8/6, Kókány 12, Gréts 16/6, Szauter 13/3. Cs: Havas, Szücs, Maschl 2, Tóth Sz.

2022. március 30., Sopron, Novomatic Aréna

Darazsak Sportakadémia/A    –   BEAC Újbuda KA/A   99-51 (27-8, 30-11, 28-16, 14-16)

BEAC: Maschl 2, Szauter 2, Tóth Sz. 2, Tóth P. 2, Gréts 9, Séllei 11/3, Havas 6, Szücs 17, Kókány -.

Hegyi Hanna: Igyekeztünk alkalmazkodni a mondathoz, mely így szól: megfogyva bár, de törve nem. Többé-kevésbé sikerült így játszanunk, de ez nem a mi mérkőzésünk volt. Most fújunk egyet, és veszünk egy nagy levegőt és új lendülettel megyünk tovább!

Férfi NBII, Közép B csoport

2022. március 31., CAMUGO

Pénzügyőr Sportegyesület II.  –   ELTE BEAC      59-62 (11-6, 15-9, 10-12, 15-24, 8-11)

BEAC: Arató Balázs 22, Czimer Máté, Molnár Alex 18/3, Pápay Mihály, Varga Zsolt. Cs: Gyurcsányi Péter 17/9, Megyes Ákos, Szabari Krisztián, Szabó Péter 3/3, Takács István, Takács Gábor Ferenc 2.

Szekeres Dávid: Egyre több olyan meccsünk van, ami kimondottan izgalmasan alakul, még akkor is, ha az ellenfél a tabella előkelő helyén van. A Pénzügyőr elleni meccs sem volt kivétel: „tetemes” hátrány az első félidőben, hatalmas hajrázás a 4. negyedben, utolsó másodpercben bedobott hármas, hosszabbítás és (sajnos) sérülések minden mennyiségben és minőségben.

A tiszta emberfogás ellen még megtalálta a Pénzügyőr a helyzeteket, de átálltunk egy vegyes védekezésre, amivel sikerült megakasztani az ellenfelet, és szerzett labdákkal könnyű kosarakat szerezni, ami kritikus volt, mert felállt védelem ellen nagyon nehezen találtunk be. Szerencsémre a csapatból mindenki óriási lelkesedéssel védekezett, és nem adta fel senki sem.

Kiemelt junior bajnokság

2022. április 1., Vasas Pasaréti Sportcentrum

Vasas Akadémia/A     –   BEAC Újbuda KA/A    74-52 (19-17, 15-12, 19-13, 21-10)

BEAC: Katona 17/6, Jármay 9, Telek 6, Bodnár 1, Vita 4. Cs: Szénásy 7/3, Bencsik 5, Tóth Z 1, Záboji 2, Jelinek.

Amatőr Nemzeti bajnokság, Zöld csoport

2022. április 1., Tüskecsarnok „C” terem

ELTE Fortis   –   TFSE-MTK U23    54-47 (17-15, 11-10, 12-11, 14-11)

ELTE Fortis:  Simon Réka 9/3, Vári Anna 8, Buzánczky Fanni 6, Nagyi Timi 6, Csomor Flóra 6. Cs: Majsa Juci 2, Darabos Sári 8, Mérész Petra 9/9, Horváth Patrícia –

Laklóth Anna: Gratulálok a Lányoknak, igazi csapatmunka volt a mai! Nagyon kellett már a lelkünknek egy ilyen győzelem, amiért nagyon komolyan meg is dolgoztunk. Rendkívül hálás vagyok azért, hogy ilyen csapatom van, amelyik a nehézségekre így reagál és még jobban összetart! Nem tudom, hogy lehetek-e büszkébb Rájuk, és ez most nem csak a győzelemnek, hanem a mutatott játéknak szól!

Kenguru Kupa, 7. forduló

2022. április 2., Zrínyi Gimnázium

BEAC Kisvizslák  –  Kőbányai Darazsak/Pannónia    46-31 (16-2, 17-17, 6-4, 7-8)

BEAC: Bődey Anna 9, Kun Jázmin 8, Vajda Szofi 7, Bui Anikó 5, Hermány Kati 5, Gremsperger Janka 5, Tényi Zselyke 3, Csoba Janka 2, Péterfi Linett 1, Gincsai-Kali Júlia 1, Som Panna, Gincsai-Kali Sarolta.

Pataki Levente, Gyeőry Zsuzsanna: A meccset nagyon jó ritmusban kezdték a csajok, a kezdeti izgulásnak jelét sem láttuk. Amiket edzésen gyakorlunk, azokat sikerült beültetni a játékba és egyre szebb passzokat, befutásokat láthatunk a lányoktól. A szoros emberfogás miatt sok szerzett labdánk volt, amit sikerült értékesíteni.

BLF Kenguruk    –    BEAC Kisvizslák   46-47 (14-6, 14-12, 8-11, 6-13)

BEAC: Kun Jázmin 15, Bődey Anna 12, Hermány Kati 6, Som Panna 3, Gincsai-Kali Júlia 3, Tényi Zselyke 3, Gremsperger Janka 3, Csoba Janka 1, Gincsai-Kali Sarolta 1, Vajda Szofi, Bui Anikó, Péterfi Linett.

Pataki Levente, Gyeőry Zsuzsanna: Az első és a második negyedet is könnyedén megnyerte a nagy iramot diktáló ellenfelünk. A félidőben nagyon sok büntetőt sikerült bedobnia a csapatnak és ez megadta a kezdő löketet a harmadik és negyedik negyedre. A negyedik negyed végén végül döntetlen lett az eredmény ezért hosszabbításra került a sor. Ezt sikeresen megnyertük, így a mérkőzés végén 1 ponttal mi örülhettünk.

Gratulálunk mindenkinek a hétvégi szerepléshez, hatalmasat küzdöttek a lányok!

2022. április 2., CamuGo SportsLab

BEAC Törökugrató   –    Vasas Bolhák  32-45 (4-12,12-21,6-4,10-8)

BEAC: Domján Dorka Sára 8, Bedécs Márton 8, Horváth Liza 5, Dudás Blanka 4, Kővári Eleonóra 3, Preiszler Hanga 2, Kundermann Nóra 1, Bézi Zorka Laura 1, Miklóssy Panni, Szentirmay Panna

TFSE     –     BEAC Törökugrató    85-20 (13-6,22-8,18-6,32-0)

BEAC: Dudás Blanka 10, Domján Dorka 5, Horváth Liza 3, Bézy Zorka Laura 1, Bedécs Márton 1, Kundermann Móra, Kővári Eleonóra, Szentirmay Panna, Preiszler Hanga, Miklóssy Panni.

Timár Gergely, Szekeres Dana: Az egész csapaton, minden tagján, öröm látni a fejlődést és azt, hogy a feladatait mindenki egyre jobban ellátja. Az első mérkőzésen még tudtuk tartani a lépést ellenfelünkkel, azonban a második mérkőzésre már elfáradtunk és a TF fiai átszaladtak rajtunk. Ezzel együtt gratulálok a csapatomnak!

Férfi NBII, Közép A csoport

2022. április 2., Gabányi László Sportcsarnok

ELTE Fortis   –   BKG Veresegyház   99-106  (20-27, 28-23, 23-25, 28-31)

Csányi Zoltán: Hihetetlen sok pont született a mérkőzésen, ami a csapatok támadójátékának a dicsérete, ugyanakkor a védekezés… Az elején jól megszórtak minket távolival, erre kicsit lassan reagáltunk, mire igen, akkor már némi hátrányban voltunk. Aztán szépen lassan megkezdtük a felzárkózást, sőt, a végéhez közeledve be is fogtuk ellenfelünket, de sajnos mindig a legrosszabb ütemben hibáztunk, amit ellenfelünk könyörtelenül kihasznált. Persze mondhatnám, hogy sérülések miatt ismét csak 8, illetve pár percet követően 7 játékosom állt a rendelkezésemre, ami erősen befolyásolta a végjátékunk kimenetelét. Mondjuk ebben a tekintetben ellenfelünk sem állt túl jól, hasonló létszámmal küzdöttek ők is, talán a mérleg nyelvét elsősorban a rutinjuk jelentette. Azért kardunkba természetesen nem dőlünk, hiszen a srácok, most már mondhatom, hogy erőn felül teljesítettek, fantasztikus emberi és sportemberi tartásról adtak bizonyságot. Sokadszorra is azt mondom, hogy öröm ehhez a csapathoz tartozni!

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2022. április 3., Vasas Pasaréti Sportcentrum

Vasas Akadémia II.    –      BEAC Újbuda U23  71-68 (20-15, 16-22, 24-14, 11-17)

BEAC: Boros B 6/3, Boros J 10, Orosz 2, Mérész 27, Dénes 6. Cs: Katona 17/15, Telek.

Regionális junior bajnokság

Vasas Akadémia/B   –   BEAC Újbuda KA/M  44 – 65   (13-5, 17-17, 9-25, 5-18)

BEAC: Zsirka Erzsébet -, Schill Tamara 2, Harka Stefánia 10, Sági Alexandra 15, Körmendi Janka 12. Cs: Koósa Titanilla 2, Tóth Bianka 4, Korsós Gabi -, Turós Barbara 4, Várpalotai Emma 3, Faludi Lilla 13, Fazekas Dóra -,

Mocsai László: Lassan már-már szokás nálunk, hogy az első negyedben nem tudunk kosarat szerezni, hiába vannak meg a helyzeteink. Ez biztosan a nem megfelelő koncentrációra vezethető vissza. A második negyedben már sokkal jobban használtuk ki a helyzeteinket, de a védekezés nem volt az igazi. A második félidőben, már minden úgy alakult, ahogy annak az elejétől kellett volna, a védekezés és támadás is, amint az eredményben is látszik. Ezzel a győzelemmel megszereztük az első helyet a csoportunkban, amihez gratulálok a lányoknak. A későbbiekben fő feladat, hogy a dobásaink hatékonyságán és a lepattanók magszerzésén javítsunk.

Kiemelt kadett bajnokság, keresztjáték, 1. mérkőzés

2022. április 3., Tüskecsarnok

BEAC Újbuda KA/A – Szegedi KE/A 82-49 (21-11, 18-21, 21-10, 22-7)

BEAC: Séllei 20/9, Kókány 16, Dormán -, Maschl 4, Havas -, Gréts 13, Szauter -, Szücs 11, Tóth -, Németh 18/6.

Hegyi Hanna: Nagy dicséret illeti a lányokat, kitették a szívüket a pályára. Egy csapatként, egymást lelkesítve, egymásért küzdve játszottak, aminek meg is lett az eredménye. Igyekszünk ezzel a lendülettel folytatni az évet!

Regionális serdülő bajnokság, 3. forduló

2022. április 3., Budaörs, Hársfa u. 6.

BSC   –    BEAC Újbuda KA/B 63-105 (11-41, 22-22, 15-25, 15-17)

BEAC: Dinnyés Petra 15, Pákozdy Dóri 20, Szudolszky Míra 4, Mentényi Málna 18, Szilágyi Róza 12 Cs: Tarr Glória 10, Tibay Eszter 9, Vass-Kovács Lini 9/3, Andrási Dorka 6, Török Bogi 2, Zahoray Zili-

Laklóth Anna: Rengeteg mindent láttam vissza a mérkőzésen abból, amit gyakoroltunk edzéseken, emiatt nagyon boldog voltam, a nagy különbségű győzelem csak hab volt a tortán! A találkozó nagy százalékában tudtunk magas koncentrációval játszani, aminek meg is lett a gyümölcse. Nagyon büszke vagyok a lányokra, sokan át tudták lépni a saját árnyékukat, amihez ezúton is gratulálok! Sok sikert kívánunk ellenfelünknek a folytatásban!

BEAC Újbuda KA/B   –   Radobasket  94-78 (27-14, 28-15, 12-20, 27-29)

BEAC: Dinnyés Petra 28, Pákozdy Dóri 6, Szudolszky Míra 2, Mentényi Málna 7, Szilágyi Róza 8/3. Cs: Tarr Glória 8, Tibay Eszter 14, Vass-Kovács Lini 4, Andrási Dorka 7, Török Bogi 3, Zahoray Zili -, Bors Emma 7.

Laklóth Anna: Csodaszép első és munkás második félidőt játszottunk, nem mintha az elsőben nem lett volna munka bőven, de a második játékrészben már a fáradtságunkkal is nagyot harcoltunk. Picit visszaesett a koncentráció, ami érthető, hiszen 20 perc volt a két meccsünk között. Gratulálok a Lányoknak a győzelemhez, nagyon megérdemelték! Sok sikert kívánunk a Radobasketnek a folytatásban!

2022. április 3.,CamuGo SportsLab

BEAC Vizslák    –    Vasas Amazonok   46-64 (13-20,21-14,6-15,6-15)

BEAC: Győri 9, Schmiedl 7, Baráth 6, Balogh 5, Sopuch 5, Szudolszky 4, Kaló 4, Máy 3, Deczky 1, Németh 1, Fekete-Nagy 1

Lepsik Richárd, Gyeőry Zsuzsanna: Az első mérkőzésünk a Vasas lányok ellen volt. Képzett csapatról beszélünk, ezért tudtuk, hogy kemény meccs lesz. Ennek ellenére félidőben fej-fej mellett fordulhattunk. A kitartó munka alább hagyott a fáradás következtében, így sokszor szabálytalanság csúszott a védekezésbe, nem találtuk az emberünket és a besegítés is elmaradt. A harmadik és negyedik negyedben sem tudtunk 6 pontnál többet értékesíteni, így tudott az ellenfelünk előnyhöz jutni. Örülünk, hogy sok kihagyás után Győri Lilla visszatért megszokott formájához és nagyon hasznos játékával vitte előre a csapatot!  Célunk a következő közös találkozón egy szép győzelmet aratni! Hajrá BEAC!

Kaszás Girls    –     BEAC Vizslák  44-70 (6-26, 14-15, 16-14, 8-15)

BEAC:Balogh 16, Szudolszky 13, Győri 12, Sopuch 12, Baráth 7, Schmiedl 5, Máy 2, Németh 2, Kaló 1, Fekete- Nagy, Deczky

Lepsik Richárd, Gyeőry Zsuzsanna: Második mérkőzésünk szünet nélkül következett. Szerencsére bennünk maradt az előző meccs lendülete és gyors játéka, így sikerült szépen zárni az első negyedet. Ez az előny kellett is a csapatnak, mert a következő két negyedben nem jutottunk előrébb. Az ellenfél magas játékosával meggyűlt a bajunk, de Schmiedl Nelly szépen felnőtt a feladathoz, és ügyesen védekezett rajta. Amit szinte végig hiányoltam a lányokból, az a harciasság és a kemény betörések, pedig tudom, hogy képesek ilyenre. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez, ahhoz külön is, hogy négy lánynak is sikerült 10 pont fölött dobni! Hajrá BEAC!

Kiemelt kadett bajnokság, keresztjáték, visszavágó

2022. április 5., Szeged, Etelka sor

Szegedi KE/A    –   BEAC Újbuda KA/A  64-64 (21-12, 16-12, 16-22, 11-18)

BEAC: Séllei 13, Kókány 6, Mészáros -, Maschl -, Havas -, Gréts 13/3, Szauter 18/6, Szücs 4, Tóth -, Németh 10.

Hegyi Hanna: Az adott körülmények között kihoztuk a maximumot, és nagy öröm számunkra, hogy elértük a célunkat! Nagyon büszkék vagyunk a lányokra, mert a nehéz helyzetben összetartottak és képesek voltak együtt és egymásért küzdeni! Irány az A döntő!!!