Győzelemmel hangolódtunk a szezonra – ELTE BEAC Kosárlabda

Győzelemmel hangolódtunk a szezonra

Örök fővárosi ellenfelünk, a Vasas Akadémia volt a vendégünk tegnap este, és lányaink győzelemmel hangolódtak a jövő szombaton esedékes bajnoki rajtra

Befordultunk a finisbe a felkészülés tekintetében, hiszen alig másfél hét választja el a mezőnyt a 2021-2022-es bajnoki szezon rajtjától. Csapatunk idén először fogadott NBI-es ellenfelet a Gabányi Sportcsarnokban, a Vasas Akadémia együttesével rendre nagy csatákat vívnak lányaink. Most sem volt ez másként, azzal együtt sem, hogy mindkét oldalon akadtak hiányzók. A vendégoldalon nem szerepelt a játékosok között például a csapatkapitány Bach Boglárka, illetve az új igazolás Caliya Robinson, míg nálunk a bokasérüléssel küzdő Barnai Judie mellett Orosz Zsófi sem melegített a társakkal.

Mi kezdtük jobban az összecsapást, és a mérkőzés elején kiharcolt 4-6 pontos előny gyakorlatilag az egész első félidőben ki is tartott. A nyitó tíz percben a mezőnykísérleteink remekül sültek, a triplázással viszont az egész mérkőzésen hadilábon álltunk – mindössze Czank Timi talált be tőlünk a triplavonalon túlról. Ebben a mutatóban egyébként a Vasas sem remekelt, ők is hasonlóan pontatlanul dobtak messziről, mindössze egy sikeres hárompontossal zárták a találkozót. A félidőben 6 pontos volt az előnyünk (38-32), ami ugyan a harmadik negyed végére 2 pontra olvadt (46-44), de sikerült a negyedik negyed elején visszatornázni a 4-6 pontos különbséget, és végül 61-57-re megnyertük a találkozót. A csapatmunkát dicséri, hogy négyen is kétszámjegyű pontot értek el, Boros Julcsi a mezőny legeredményesebbjeként zárta a találkozót 18 pontjával. És bár a hibák tekintetében bőven van még mit javítani, a lányok küzdeni akarása mindenképp jó előjel a küzeledő bajnoki rajt előtt.

A 2021-2022-es bajnokság nyitófordulójában a VBW CEKK Cegléd csapatát fogadjuk majd hazai pályán (2021. szeptember 25., szombat, 17.00), majd egy hétközi fordulóban az Atomerőmű KSC Szekszárd lesz a vendégünk (2021. szeptember 29., szerda, 18.30), míg az első idegenbeli mérkőzésünk a harmadik fordulóban, a PEAC-Pécs otthonában lesz (2021. október 2., szombat, 18.00).