Hátországunk: serdülő “A” – irány a felsőház – ELTE BEAC Kosárlabda

Hátországunk: serdülő “A” – irány a felsőház

Országos serdülő bajnokság, selejtező, „A” csoport – Debrecen (Csengő u. 4.)

Szeptember 11., szombat

BEAC Újbuda KA/A    –   DEAC 117 – 12 (39-0, 26-8, 28-2, 24-2)

BEAC: Jáger 20, Sági 16, Horváth 12, Omran 20/3, Blaskovits 13, Balogh 8, Jánosi 8, Limpek 6, Cs. Molnár 6, Barna 4, Andrási 2, Gréts 2.

Hegyi Hanna: Egy lassabb tempójú mérkőzést játszottunk, ami pont az ellentéte annak, amit gyakorolunk. Igyekeztünk egyes feladatok apró hibáit javítani, és okosan megoldani a helyzeteket, melyeket több-kevesebb sikerrel össze tudtunk hozni. Gratulálok a lányoknak!

BEAC Újbuda KA/A    –   Széchenyi Kosárlabda Akadémia Győr/A 111 – 29 (31-10, 35-4, 16-10, 29-5)

BEAC: Jáger 16, Sági 13, Bugovics 4, Omran 10, Blaskovits 10, Balogh 8, Jánosi 5/3, Limpek 10, Cs. Molnár 6, Barna 17, Dinnyés 6, Gréts 6.

Hegyi Hanna: Izgatottan léptünk pályára az ismeretlen győri csapat ellen, ami látszódott is az első pár percben. Aztán az ellenfél időkérését kihasználva lendületet kaptunk és agresszív védekezésünkkel illetve az indításainkkal magabiztos győzelmet tudtunk aratni. Gratulálok a lányoknak, irány a felsőház!

BEAC Újbuda KA /A   –    Szolnoki Sportcentrum/A 32 – 5 (9-2, 23-3, 0-0, 0-0)

BEAC: Jáger 1, Sági 9/3, Bugovics 2, Omran 2, Andrási -, Balogh 6, Jánosi 2, Horváth 2, Cs. Molnár -, Barna -, Dinnyés 2, Gréts 6.

Hegyi Hanna: Sajnos a szolnokiak kevés játékosából is sérülések miatt az első perc után 5 a 4 ellen játszottunk. Ez eléggé megzavarta a fejünket és a kiadott feladatokat akadozva, bizonytalanul tudtuk megcsinálni, a ziccereket/üres helyzeteket sorra kihagytuk. A második félidőt a Szolnok nem tudta vállalni, így az első rádobásunk után le is fújták a meccset.

Gratulálok a lányoknak, mert a hétvégén szerzett 3 győzelemmel bejuttatták magukat a felsőházba! 🙂

Országos serdülő bajnokság, selejtező, „D” csoport  –  Darázsfészek Kosárlabda csarnok    (X., Harmat u. 88.)

Zsíros Akadémia Kőbánya    –   BEAC Újbuda KA/B 126-48 (48-5, 23-14, 39-11, 16-18)

BEAC: Frank Szonja 7/3, Sági Bettina 4, Pákozdy Dóra 5, Tibay Eszter 2, Szilágyi Róza 1 Cs: Vass-Kovács Karolin 7/3, Tarr Glória 4, Kalapos Szonja -, Forgács Elinor 5, Percze Réka -, Medvei Csenge 9, Mentényi Málna 4, Szilágyi Róza 1

Laklóth Anna: Gratulálunk a Zsíros Akadémia csapatának a győzelemhez! Sokáig tartott, amíg megérkeztünk a helyszínre. Rendkívül megilletődötten játszottunk az egész első félidőben plusz rengeteg volt az eladott labdánk is. A második félidőben mutattunk némi jelet és ellenállást, az utolsó negyedben kifejezetten szép dolgokat csináltunk. Van még hova fejlődnünk, kiértékeljük a hibákat és igyekszünk belőle tanulni!

BEAC Újbuda KA/B   –  NKA Pécs/A 28-131 (9-30, 13-36, 6-34, 0-31)

BEAC: Vass-Kovács Karolin 1, Szudolszky Míra 2, Forgács Elinor -, Medvei Csenge 8, Szilágyi Róza -. Cs: Sági Bettina 4, Pákozdy Dóra 1, Tibay Eszter 4, Tarr Glória 0, Kalapos Szonja -, Percze Réka -, Mentényi Málna 8

Laklóth Anna: Gratulálunk a pécsieknek a győzelemhez! Ezen a meccsen pont ellentétes volt a szereplésünk, mint az előzőn, érezhetően nagyon elfáradtak a lányok, hiszen egymás után kellett két nagyiramú találkozót vívniuk, erősebb ellenfelek ellen. A második félidőt legszívesebben elfelejtenénk, de nem tehetjük, inkább tanulunk belőle. Tanulságos volt a mai nap, van még bőven hova fejlődnünk, szerencsére, hiszen mit csinálnánk a szezonban, ha már mindent tudnánk!

Országos junior bajnokság, selejtező ,„A” csoport – Kocsis S. Sportközpont   (X., Bihari út 23.)

Kecskeméti KC   –    BEAC Újbuda KA/M 47-84  (6-18, 4-22, 13-21, 24-23)

BEAC: Jécsák L. 20, Schill T. 3, Sági A. 4, Tóth B. 6, Zsirka E., Cs: Koósa T. 2, Harka S. 6, Turós B. 2, Faludi L. 2, Németh A. 2, Koósa A., Fazekas D.,

Mocsai László: Első mérkőzésünkön nagyon megilletődötten játszottunk. Nehezen találtuk ellenfelünk kemény, agresszív játékának az ellenszerét. Nagyon sok labdát adtunk el a letámadásuk ellen. A második félidőben már jobban működött a letámadás elleni játékunk, és ezt a félidőt már szorosabbá tudtuk tenni.

BEAC Újbuda KA /M   –   Török Flóris  Törekvés SE/A 53-75 (10-21, 16-18, 9-15, 18-21)

BEAC: Jécsák L. 10, Schill T.-, Sági A. 12, Tóth B. 11, Zsirka E. 7,  Cs: Koósa T-., Harka S.4, Korsós G. 4, Turós B. 3, Faludi L. 2, Németh A.- Koósa A.-,

Mocsai László: Sajnos a mérkőzés elején 19 pont előnyt adtunk ellenfelünknek, és ezek után csak futottunk az eredmény után. Most is nehezen tudtuk megoldani a letámadás elleni játékot, így újra sok volt az eladott labdánk, amikből sok könnyű kosarat kaptunk. Ezen a mérkőzésen is csak a második félidőben tudtunk megfelelő játékot produkálni.

Szeptember 12., vasárnap

BEAC Újbuda KA/M – MTK Budapest 75-54 /18-16, 18-13, 14-12, 13-25/

BEAC: Schill T. 5, Harka S. 6, SÁGI A. 22, TÓTH B. 18, Zsirka E.9, Cs: Koósa T. 4, Korsós G.-, Turós B 1, Faludi L. 5, Németh A. 5, Koósa A.-,

Mocsai László: A mérkőzés előtt kaptuk a rossz hírt, hogy a csapat egyik meghatározó játékosa, Jécsák Lili beteg lett, így nem tud jönni. Szerencsénkre az ellenfelünk egy kicsit lebecsült minket, és mi ezt egy nagyon jó játékkal, igazi csapatként meg tudtuk nyerni. A mérkőzésen Sági A., és Tóth B. kimagasló teljesítménnyel járult hozzá a sikerhez, de a csapat minden tagja nagyon jó teljesítményt nyújtott. Ez a győzelem egy igazi csapat munka volt. Dicséret érte a lányoknak.