Hátországunk: junior és kadett győzelmek, két siker egyetemista lányainktól – ELTE BEAC Kosárlabda

Hátországunk: junior és kadett győzelmek, két siker egyetemista lányainktól

Női MEFOB, Keleti csoport

2021. február 8., SOTE csarnok

Semmeweis Egyetem – ELTE-BEAC 36-90 (2-32, 12-24, 9-17, 13-17)

ELTE BEAC : Varga Anna 4/3, Lendér Lilla 11, Nagyi Tímea 4, Tarnai Klára 13, Takács Emese 4 Cserék: Orosz Zoé 15/9, Fabini Borbála 14, Kiss Anna Virág 8, Simoncsik Petra 5/3, Foltin Blanka 12

Laklóth Anna: Két ellentétes félidőt láthattunk a mai estén, az első félidőben az ellenfelünk nem ébredt még fel, a második félidőre pedig mi szundikáltunk el. A koncentráció hiányát a mérkőzés elejére vártam, mivel régen játszottunk együtt, de nem ezen a héten megyek lottózni, nem lett igazam. Az eredményhez és az első félidőhöz gratulálok a csapatomnak, a második félidőhöz pedig az ellenfélnek és kiváló kollégámnak, Hegyi Hannának!

Gyermek Kupa

2021. február 9., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/A –  MAFC Heisler   37-38 (8-3, 12-7, 7-16, 10-12)

BEAC: Medvei 8, Dinnyés 6, Andrási 5, Tarr 4, Tibay 4, Szilágyi 3, Szudolszky M. 3, Metláger 2, Bors 2, Sági, Török, Percze

Duday Luca, Gyeőry Zsuzsanna: Sajnos a mérkőzés előtt tudtuk meg, hogy két meghatározó játékosunk nem tud velünk játszani. Ennek ellenére nagy energiával kezdtük a mérkőzést, minden sikerült, gyönyörű akciókat vezettünk, és többször is megszereztük a bedobásaikat. Félidőben megváltozott a játék képe, mert a fiúk agresszívabb védekezésre váltottak, és ez sajnos megzavart pár kislányt, jöttek a lépéshibák és a pánikszerűen eladott labdák. A végén még így is kezünkben volt a győzelem, de kimaradtak a helyzeteink.

Regionális junior bajnokság

2021. február 10.,      BEAC terem

BEAC Újbuda KA/M    –   Török Flóris/B    54-62 (8-18, 13-10,7-21, 26-13)

BEAC/M: Schill T.-, Szalkai L. 4, Sági A. 10, TÓTH B. 27/3, Kis D. 3. Cs: Murányi R. 2, Molnár Sz. 2, Haraszti Gy. 2, Fazakas D.-, Kókány K.-, Várpalotai E. 2, Muschna K.-,

Mocsai László: Sajnos csak a páros negyedekben játszottunk jól, az első, és a harmadik negyed pedig tragikusra sikerült. Több játékos a tudása alatt teljesített. Az csapat, amelyik fele annyi lepattanót szed, mint ellenfele, annak semmi esélye sincs a győzelemre. A védekezésünk nem volt az igazi, ebből kifolyólag a támadójátékunk is akadozott, sok volt a pontatlan dobásunk, és sokat egyénieskedtünk, hiányzott a csapatjáték. A negyedik negyedben elkezdtünk kosárlabdázni, és megcsináltuk azokat a játékelemeket, amiket edzéseken gyakoroltunk, és szebbnél szebb támadásokat vezettünk. A védekezésünk is összeállt, de már késő volt, így csak faragni tudtunk a hátrányunkból. Megérdemelten győzött a vendégcsapat.

2021. február 13., Zsíros Tibor Kosárlabda Csarnok

Zsíros Akadémia Kőbánya/B  –   BEAC Újbuda KA/B 39-45 ( 16-12, 7-16, 6-8, 10-9)

BEAC: Metláger 8, Szilágyi 6, Dede 6, Szudolszky A.4, Kolonits 4, Zahoray 4, Török 3, Percze R. 3, Kiss 3, Tarr 2, Percze G. 2, Kovács

Duday Luca, Gyeőry Zsuzsanna: Kicsit megilletődve kezdtük a mérkőzést, védekezésben nem segítettük egymást, így a gyors kisfiúk zavartalanul dobhattak kosarat. Az időkérések után javult a helyzet, és csapatvédekezéssel megakadályoztuk a kosárszerzést. Ahogy fáradtunk, úgy maradtak ki  a helyzetek, de az eredményt meg tudtuk tartani.

BEAC Újbuda KA/B   – Óbudai Kaszások/B  91-16 ( 20-2, 22-7, 23-3, 26-4)

BEAC: Metláger 22, Szilágyi 15, Dede 12, Szudolszky A.2, Kolonits 4, Zahoray 1, Török 7, Percze R. 1, Kiss 3, Tarr 14, Percze G. 0, Kovács 10

Duday Luca, Gyeőry Zsuzsanna: Az ellenfél tartalékosan állt ki ellenünk, és nem tudott nagy ellenállást kifejteni, mert az előző mérkőzésen nagyon elfáradtak. Így igazi felszabadult örömjátékkal, nagy különbséggel tudtunk nyerni. Kiemelhető a két mérkőzésen Metláger Nóri teljesítménye, mind a lepattanók, mind a kosárszerzés terén. A kicsik közül Dede Lilla magabiztos, szép betöréseivel hívta fel magára a figyelmet.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2021. február 14.,   Gabányi László Sportcsarnok

BEAC Újbuda- Sportdarázs-SMAFC 77-65 (9-18, 21-15, 25-20, 22-12)

BEAC: Boros 33/15, Galántai 12/6, Darabos 2, Dénes 4, Csernik – Cs.: Mérész 16/12, Nagy 8/3, Vranek 2, Erőss –

Horváth Bianka: Az első félidőben erőlködtünk, nem a megfelelő helyzetet vállaltuk el. Védekezésben a centerek védése okozott gondot, folyamatosan belülről kaptuk a kosarakat. Gyenge oldali besegítők elfelejtettek jönni. A második játékrészben sikerült a zóna elleni játékunkat megcsinálni, valamint a kinti dobások is beestek. Védelmünk is összeállt, jól forogtak a lányok, ebből volt pár gyorsindításunk is, amivel átvettük a vezetést és ezután már nem engedtük ki a kezünkből.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

2021. február 14.,  Kocsis Sándor Sportközpont

Törekvés SE –  ELTE Fortis  71-46 (21-9, 14-11, 24-16, 12-10)

ELTE Fortis: Simoncsik Petra 2, Kiss Anna Virág 2, Nagyi mea 19, Csomor Flóra 1, Orosz Zoé -Cs: Glavinics Anna 13/9, sa Tamara 2, Molnár Zsófi 3, Benke Annamária -, Tarnai Klára 4.

Laklóth Anna: Nem igazán tudjuk az okát, de a mai mérkőzés sajnos a legszebb jelzőkkel illetve is katasztrofális volt. Egyik oldalon sem tudtunk jól teljesíteni. Egy óriási pozitívum mégis volt és talán ez a legfontosabb, hogy a lányok a mérkőzés lefújásáig az izzadtságukon és olykor a könnyeiken csúszva küzdöttek, hogy kozmetikázni tudják az eredményt. Gratulálunk a Törekvésnek a győzelemhez!

Kiemelt junior bajnokság

2021. február 14., Gabányi László Sportcsarnok

BEAC-Újbuda KA/A – Darazsak Sportakadémia/A 78-58 (23-14, 18-11, 22-10, 15-23)

BEAC: Vári 17/3, Katona 29/21, Pfandler 7/3, Telek 13, Horváth – Cs.: Tóth 6, Németh 3/3, Jelinek 2, Jármay 1, Bencsik -, Szénásy –

Horváth Bianka: A védekezésre fektettük a hangsúlyt, mert egy jó védekezés után tudunk indulni, amiből gyors kosarat lehet szerezni. Ez számtalanszor sikerült is, de most a felállt védelem ellen is jól játszottunk. A legtöbb dobásunk jó ritmusban történt, jól megválasztott helyzetből. A végére kiengedtünk, ezen még dolgoznunk kell. Nagyon jó érzés volt a kispadon lenni, végre együtt volt a csapat. Büszke vagyok! Együtt.

2021. február 14.,  BEAC terem

BEAC ÚJBUDA KA/M – MTK BUDAPEST 2    62 – 55   (17-15, 14-12, 15-14, 16-14)

BEAC/M: Szalkai L. 2, Schill T. 4, SÁGI A. 17/3, TÓTH B. 17, Várpalotai E.-, Cs: KIS D. 19, Molnár Sz.-, Murányi R. 3, Koósa T.-, Haraszti Gyö. -, Fazekas D.-, Haraszti Gyo.-,

Mocsai László: Végig szoros, kiélezett mérkőzést játszottunk és talán az idény legjobb játékát nyújtottuk ezen a mérkőzésen. Az első perctől kezdve koncentráltan, az edzői utasításokat betartva játszottunk. Igazi csapat voltunk a pályán. Három játékosunk is kimagasló teljesítményt nyújtott. Ha a támadások befejezésénél még jobban összpontosítottunk, a különbség lehetett volna nagyobb is. A mutatott játékért, és a küzdeni akarásért dicséret a lányoknak.

Regionális kadett bajnokság

2021. február 14., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/M – MTK Budapest 36 – 64   (7-14, 6-20, 14-12, 9-18)

BEAC/M: Murányi R. 7, Haraszti Gyö. 4, Fazekas D.-, Haraszti Gyo. 9, Harka St. 4. Cs: Koósa T. 2, Fazekas A. 4, Kovács L. 2, Koósa A.-, Miklósi M. 4, Zsom K.-,

Mocsai László: A sokkal jobb szerkezetű ellenfelünk megérdemelten aratott magabiztos győzelmet. Sajnos mi csak a harmadik negyedben tudtunk megfelelően játszani.   A küzdeni akarással nem volt semmi probléma, de ma ez csak ennyire volt elég. Mindenkinek tudtam játéklehetőséget biztosítani. A lányok megpróbálták az edzésen tanultakat végrehajtani, ami többé-kevésbé sikerült is nekik. Az ellenfelünk a magassági fölényét jól tudta érvényesíteni a palánk alatt, és így ott nem sok esélyünk volt a sikeres befejezésekre, és a lepattanók megszerzésére.

2021. február 14., Budaörs, Hársfa u. 6.

Radobasket – BEAC Újbuda KA/B 59-81 (13-20, 21-20, 14-22, 11-19)

BEAC: Németh 17, Omran 12, Gréts 26, Pásztor 16/6, Mészáros 4, Havas, Szakter 2, Balogh, Cs. Molnár 4, Korsós, Limbek

Kováts Réka: A pontos passzokkal és a befutások védésével akadt sajnos bőven gondunk, ezen mindenképp változtatnunk kell a jövőben. Viszont dicséret illeti a lányokat, amiért serdülőként hatékonyan oldották meg a zóna védekezés elleni támadást. Gratulálok a csapatnak!

2021. február 14., Darázsfészek Kosárlabda Csarnok (Bp. X., Kada köz)

Vasas Amazonok   –     BEAC Újbuda KA/A    45-35 ( 9-4, 9-14, 15-11, 12-6)

BEAC:  Bódi 10, Dinnyés 4, Andrási 2, Tarr 4, Tibay 3, Szilágyi 3, Szudolszky 1, Metláger 4, Bors 1, Sági 1, Medvei 1, Török , Percze

Duday Luca, Gyeőry Zsuzsanna: A mérkőzés elejétől érződött a bizonytalanság lányainkon. Hiányzott a magabiztos támadás és a pontos védekezés. A befutókat beengedtük, a támadásokban a labda kiesett a kezünkből, illetve nem fejeztük be pontosan a ziccereinket. Hiányoltuk a koncentrációt és a küzdőszellemet. Ennek ellenére a büntető dobásainkkal egálra hoztuk fel a mérkőzést a félidőre. Egy-két játékosunk feljavult, de sajnos a visszaérkezéseknél nem figyeltünk és így rendre indítás kosarakat kaptunk. Bátrabb és eltökéltebb hozzáállásra van szükség ahhoz, hogy feljebb tudjunk lépni.

2021. február 15., Tüskecsarnok

ELTE BEAC Miskolci Egyetem 52-45 (11-12, 12-18, 10-3, 19-12)

ELTE BEAC : Varga Anna12/6, Lendér Lilla 3, Tarnai Klári2, Takács Emese 9/9, Foltin Blanka 8. Cs: Simoncsik Petra –,  Kiss Anna Virág 6, Fabini Borbála 4, Biszák Otília -, Stekler Kamilla 6/3, Nagyi Tímea 2.

Laklóth Anna: Gratulálni szeretnék a Miskolcnak, erőn felül játszottak, megérdemelték volna a győzelmet! Mi ma nagyon nem találtuk magunkat és a ritmusunkat, a gyűrű is be volt deszkázva, ezért is tartom nagyon értékesnek ezt a győzelmet! Köszönöm a lányoknak a második félidőbe fektetett energiát. Nem volt szép meccs, de ha tanulunk belőle, akkor viszont nagyon értékes!