Hátországunk: magabiztos Fortis siker, botlottak juniorjaink és kadettjeink a rájátszás kezdetén – ELTE BEAC Kosárlabda

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2021. február 5.,   Győr, Bauer Rudolf Egyetemi Sportcsarnok

UNI-Győr Szese   –   BEAC Újbuda U23  59-32  (22-8, 12-14, 18-4, 7-6)

BEAC: Nagy Henriett 2, Mérész Petra 8, Csernik Zita 6, Darabos Sára 12, Erőss Viktória; Cs: Kis Dorottya 2, Tóth Zille 2, Majsa Judit, Vranek Katalin, Kókány Karolina

Zsoldos András: Nagy falat volt most ez a Győr ennek a kis csapatnak. Az első félidőre tervezett meglepetés sajnos meglehetősen visszafelé sült el az első negyedben. A második negyedtől sikerült felkeményednünk védekezésben, és több pontot tudtunk szerezni, elsősorban Darabos Sárinak köszönhetően. A mérkőzés második félidejében viszont nem igazán találtuk a támadójátékunkat, és az egész mérkőzés során nagyon sok volt az eladott labdánk. Összességében, az első negyedet leszámítva, a védekezésünk, és a juniorok jó ütemű bekapcsolódása mindenképp bizakodásra adhat okot.

Kiemelt kadett bajnokság

2021. február 5., Sopron, Novomatic Aréna

Darazsak Sportakadémia/B – BEAC Újbuda KA/A  70-54 (25-17, 15-10, 14-19, 16-8)

BEAC: Jécsák 11, Severnyák– Tóth, Séllei 10, Kókány 10, Vita 9, Zsirka, Maschl, Marjai 2, Körmendi 8, Záboji, Gremsperger, Biró

Tóth Lili: Gyengén kezdtünk, így az első percekben már egy tetemesebb előnyt alakított ki ellenfelünk. 13-2-ről kellett újrakezdeni a meccset, ezt a hátrányt tudtuk csökkenteni, a negyed végére, nem sokkal, de faragtuk a különbséget. Ez a hullámzás végigkísért minket az egész mérkőzésen. Amikor elkaptuk a fonalat 3-4 esetben is, 5 pontos különbségnél benne volt az egyenlítés, jobb esetben a felülkerekedés esélye is, akkor jött a zóna. Mivel a zónavédekezés nem prioritás egyelőre a képzésben, amíg az emberfogásban nem brillírozunk, nehézséget okozott ellene támadni. Taktikai szempontból a hazaiak jól váltogatták a védekezést, hogy véletlenül se szokjunk hozzá egyikhez sem. Összességében egy játékossal akadt problémánk, ő, mondhatni előzmény nélkül robbant be és dobott nekünk 28 pontot. Az előző mérkőzéseken nem volt különösebben kiemelkedő teljesítménye. Termetünk ellenére viszont a magas játékosokat sikerült lefognunk. Tulajdonképpen nem a Sopron csapata, hanem egy játékosuk vert el minket, javarészt az elzárásokból szerzett előnyének köszönhetően. A tanulság megvan. Még semmi sincs veszve, de megviselt minket a mérkőzés. Legközelebb február 28-án lesz kiemelt mérkőzésünk, addig is a regionális meccsek tapasztalatait felhasználva csiszoljuk a játékunkat.

Amatőr Nemzeti Bajnkság, Zöld csoport

2021. február 6.,  Benkő István Iskola (Bp.IV., Nyár u.4.)

Kiss Lenke KA   –   ELTE Fortis  48-72 (12-24, 11-14, 12-15, 13-18)

ELTE Fortis:  Simoncsik Petra 4, Kiss Anna Virág 12/6, Nagyi mea 8, Csomor Flóra 13/3, Orosz Zoé 8/3.  Cs: Glavinics Anna 10/3, sa Tamara 3, Molnár Zsófi 5, Benke Annamária -, Tarnai Klára 9

Laklóth Anna: Nagyon boldoggá tettek ma a lányok. Kisebb hullámvölgyektől eltekintve végig koncentráltan, kiváló védőmunkával dolgoztak a mérkőzésen! Mindenki hozzátette a magáét támadó- és védőoldalon is! Igazi csapatmunka volt, amihez gratulálok a csajoknak! Köszönöm az élményt!

Kiemelt junior bajnokság, Rájátszás

2021. február 6.,  Gabányi László Sportcsarnok

BEAC-Újbuda KA/A – Miskolci SI Vadmacskák 43 – 45 (10-11, 8-13, 18-13, 7-8)

BEAC: Katona 8, Telek 2, Vári 11, Horváth 16/9, Pfandler 2 Cs.: Bencsik -, Németh 2, Jármay 2, Szénásy -, Vranek -, Jelinek -, Tóth –

Horváth Bianka: Az első félidőben pont az ellenkezőjét csináltuk annak, mint amit gyakoroltunk és kértem. Lassan és körülményesen játszottunk, ellenfelünk irányított. Aztán jött a második játékrész, ahol ezerszer jobban figyeltünk, akartunk, azt produkáltuk, amiben mi jók vagyunk. Sajnos temérdek dobásunk kimaradt, főként ziccerek, valamint a túloldalon is sokat rontottunk, így a miskolciak megérdemelten győztek.

Regionális kadett bajnokság

2021. február 6.,  BEAC terem

BEAC Újbuda KA/B – Kiss Lenke KA/B 92-68 (25-21, 20-15, 27-13, 20-16)

BEAC: Havas 6, Szakter 6, Balogh 2, Omran 13, Gréts 16, Cs. Molnár 4, Tóth 13/6, Korsós 6, PÁSZTOR 21, Mészáros 2, Fábián 4

Kováts Réka: Az első negyedben nem koncentráltunk eléggé, fegyelmezetlenek voltunk védekezésben. A második negyedtől kezdve tudtak ezen változtatni a lányok és jó ritmusban játszottak, időnként kifejezetten szép megoldásokat mutattak, amiért dicséret illeti őket.

2021. február 6.,   CAMUGO (Bp. XI., Hunyadi J. út 16.)

Pénzügyőr SE   –    BEAC Újbuda KA/C   49 – 68   (8-9, 16-17, 9-24, 16-18)

BEAC/C: Jánosi F. 16/6, Jáger Zs. 4, Sági R. 17/9, Faludi L. 9, Korsós Zs. 16. Cs: Limpek L. 4, Krausz L. -, Eszes V. 4, Lenkó Z.-, Barna M.-, Blaskovits A.-,

Mocsai László: A fizikálisan erősebb, és idősebb hazai csapat ellen lelkes, jó játékkal sikerült magabiztos győzelmet aratnunk. A mérkőzés elején egy kicsi meg voltunk illetődve, de mikor láttuk, hogy nem tudunk közeli kosarakat dobni, mert a hazaiak nagyon behúzódnak a palánkjuk alá, és el mertük vállalni a kinti dobásokat,  sikerült felvenni a versenyt velük. A második félidő elején a letámadásunkkal több labdát tudtunk szerezni, és ebből könnyű kosarakat szereztünk. Ahogy fáradt ellenfelünk, úgy lettünk egyre eredményesebbek, és sok lepattanót tudtunk szerezni mindkét palánk alatt. Gratulálok a lányoknak a lelkes játékhoz, és ahhoz, hogy az edzésen tanultakat többé-kevésbé meg tudták csinálni, így tettünk egy lépést előre a fejlődés útján. Csak így tovább!!!

Palánta Program

2021. február 6., Budakeszi, Árpád fejedelem tér 1.

Gyeőry Zsuzsanna: A gyerekek nagy örömmel jöttek a versenyre és a szülők is odaadóan támogatták a részvételt. Az egyesület mindent elkövetett, hogy a kis iskolásoknak nagy élményt adjon a verseny: a megérdemelt Palántás érem mellett minden játékosunk kapott BEAC-os bemelegítő pólót, néhány csapat zoknikat, könyveket, vagy tornazsákokat. Két iskolát ki tudtunk vinni busszal a helyszínre.

Köszönjük a támogatást, nagyon jól éreztük magunkat!

1. osztály:  BEAC Vizslák (Grosics Gyula Sport Ált. Isk.) – 1. hely

Naményi Linett, Kovács Viola, Gábor Kamilla, Linzmajer Júlia, Awil Míra, Szabó Szófia, Tóth Anna, Tóth Sára, Kürto Kitti.

Edzők: Gyeőry Zsuzsanna, Lepsik Richárd

Bódor Anna, Börzsöny Zoé, Som Panna, Szilasi Szonja, Szentkirályi Szofi, Tényi Csenge Zselyke, Fofana Dolly, Szekeres Panni, Tóth Anna, Tóth Sára. Edzők: Gyeőry Zsuzsanna, Lepsik Richárd

1. osztály:  BEAC Törökugrató (Törökugrató Ált. Isk.) – 2. hely

Bézy Zorka, Bükszegi Laura, Dudás Blanka, Horváth Liza, Kundermann Nóra, Pusztai Míra, Selmeci Dorka, Szentirmay Panna

Edző: Szekeres Daniella

1. osztály: Villám Manók (Bakáts téri Ált. Isk.) – 2. hely

Benkóczy Lujza, Fancsali Róza, Csillag Fruzsina Ildikó, Pozsár Ágnes Annamária, Fábián Alíz Gréta, Györke Nikolett, Kanyári Csenge, Badó Ábris, Filó Botond Márton, Pálvölgyi Júlia

Edző: Kiss Diana

1. osztály:  Domokos Bocsok (Domokos Péter Pál Ált. Isk.) – 3. hely

Lénárd Luca, Miklóssy Lea, Miklóssy Panni, Deczky Dalma, Priszler Hanga, Orosz Johanna, Major Dóra Fanni, Koroknai-Szabó Zoé

Edző: Gyeőry Zsuzsanna

Regionális Serdülő Bajnokság, Alapszakasz II.,  1forduló, B csoport

2021. február 7.,   Benkő István Iskola

Kiss Lenke KA/B – BEAC Újbuda KA/C 37-53 (9-16, 13-17, 4-12, 11-8)

BEAC: Mácsár 6, Vass-Kovács 4, Mentényi 6, Kisvári 4, Zsom 4, Csáky 2, Forgács 2, Baka 16, Ritoók 2, Krasznai 3, Balázsi 4.

Hegyi Hanna: A mai mérkőzésen nagy lépést tettünk előre a célunk felé. A lányokon látszódott, hogy koncentráltan, a kért feladatok alapján igyekszenek játszani. Még nagyon sok hibánk van, de reméljük, ez a mérkőzés lendületet ad a következő mérkőzésekhez.

BEAC Újbuda KA/C – Kaszások Akadémia/B 43-62  (8-13, 10-16, 11-12, 14-21)

BEAC: Mácsár 8, Vass-Kovács 4, Mentényi 4, Kisvári 4, Zsom 10, Csordás 2, Forgács -, Baka 9, Ritoók -, Krasznai 2, Balázsi -.

Hegyi Hanna: Nehezen kezdtünk a lendületesebben játszó Kaszások ellen. Sajnos támadásban sok labdát eladtunk, így nehezen tudtunk a gyűrű közelébe kerülni. A harmadik negyedünkben ügyesen lefogtuk ellenfelünk legjobb ötösét, azonban a befutásokkal folyamatosan meggyűlt a bajunk. Alapvetően biztató játékot mutattak a lányok, de látszódott az előző mérkőzés utáni fáradtság. Gratulálok a lányoknak, szép teljesítményt nyújtottak!