Hátországunk: amatőr és gyerek sikerek – ELTE BEAC Kosárlabda

Regionális kadett bajnokság

2021. január 23., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/CTörök Flóris–Törekvés SE/B  62-67 (12-17, 23-16, 17-14, 10-20)

BEAC: Jáger 4, Jánosi 9, Limpek 7, Sági 17, Szabó 6, Horváth -, Blaskovits 4, Barna 5, Korsós 6, Faludi -, Lenkó 4.

Hegyi Hanna: Sajnos az utolsó negyed első pár percében odaadtuk ellenfelünknek azt az előnyt, amit utána már nem tudtunk ledolgozni. Azt viszont örömmel láttam, hogy tudtunk javítani és nem adtuk fel. Gratulálok a lányoknak!

Gyerek bajnokság

2021. január 23., Kocsis S. Sportközpont

MTK Budapest – BEAC Újbuda KA/B 50-63  (18-14, 8-24, 12-8,12-17)

BEAC: Dede 15, Metláger 13, Tarr 10, Török 6, Sámson 5, Kovács 5, Percze R. 4, Kiss 4, Percze G. 1, Kolonits, Szaszkó, Szalay

Gyeőry Zsuzsa/Duday Luca: A csapattól az volt a kérés, hogy a védekezés passzsávban történjen, és hogy segítsünk egymásnak, ha valakit megvertek. Ezt a lányok csak folyamatos edzői kontroll alatt tudták megtenni! Probléma volt a labda figyelésével, így elkéstünk a passzokról és a megfelelő időzítésű besegítésről is. A második negyedre sikerült ezt megoldani, és akkor el is tudtunk lépni az ellenféltől. A támadás során a széthúzás és betörés volt a feladat, amit főként Dede Lilla csapata oldott meg jól. A lepattanókban Metláger Nóri volt erős, a kezdő magas embereink a mérkőzés végére bátorodtak fel annyira, hogy a lepattanókhoz helyezkedjenek és megpróbálják vissza is tenni. Kiemelendő volt a Percze testvérek védekezése, akik jól hatástalanították az ellenfél legjobb játékosát.

BEAC Újbuda KA/B – Óbudai Kaszások/C 53-34 (8-16, 26-3, 8-7, 11-8)

BEAC: Metláger 12, Dede 12, Török 10, Tarr 8, Samson 4, Kolonits 3, Szaszkó 2, Kovács 1, Percze R.1, Percze G., Szalay, Kiss

Gyeőry Zsuzsa/Duday Luca: Pihenő nélkül kezdtük a második,  fiúk elleni mérkőzésünket. Ugyanazokat a feladatokat kapták a lányok, de mivel még fáradtak voltak az elején, nem sikerült megvalósítani az edzői kérést. Második ötösünk viszont ismét tarolt, mind a szoros védekezés, mind a betörések nagyon szépen működtek. Különösen meghatározó volt két 2009-s kislány Metláger Nóri és Török Bogi összjátéka, és a tanult elemekből dobott kosaraik. A fiatalabbak még nehezen veszik az akadályokat, főként a küzdésben és a harcosságban vannak hiányok. Kiemelhető Tarr Goga hozzáállása, aki ugyan nem volt beteg, de két hét iskolai karantén után is sok energiát fordított a mérkőzésre, csapata meghatározó tagja volt, de sajnos a végén már levegőt sem kapott, a rosszullétig küzdött!

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2021. január 24., Gabányi László Sportcsarnok

BEAC Újbuda U23     –    Bajai Női Kosárlabda Klub  117-75 (30-22, 29-14, 26-18, 32-21)

BEAC: Orosz, Boros 22/6, Mérész B 23, Zsámár 14/6, Laufer 24/6. Cs: Juhász 16/3, Galántai 9/6, Csernyik 4, Darabos S 5/3, Mérész P.

2021. január 24., Vasas Pasaréti Sportcentrum

Vasas Akadémia/C – BEAC Újbuda KA/M 46-48  (10-8, 15-13,9-17, 12-10)

BEAC/M: Murányi R. 7, Harka S. 5, Fazekas D. 10/6, Haraszti Gyö. 10, Ködmön K. 3. Cs: Miklósi M.-, KOÓSA T. 13/3, Kriska Zs.-, Kovács L.-, Zsom K.-, Fazekas A.-, Koósa A.-,

Mocsai László: A kora reggeli időpont rányomta a bélyegét a mérkőzés színvonalára. Szerencsére nekünk sikerült a második félidőre felébrednünk, és ennek megfelelően játszani. A mérkőzés alatt összességében csak a védekezésünk volt elfogadható, amit a kapott pontok száma is igazol. A támadójátékunk nem volt az igazi: az edzésen gyakoroltakat többször is megcsináltuk, de a tiszta dobóhelyzeteket sorra elpuskáztuk. Az eladott labdák számát sajnos még mindig nem tudjuk kevesebbre csökkenteni (37), de a védekezésünkkel tudtuk valamelyest korrigálni a hibákat. A küzdésért dicséret a lányoknak, a helyzetkihasználáson javítanunk kell még a jövőben.

Gyerek Bajnokság

2021. január 24., Kocsis S. Sportközpont (Bihari út)

BEAC Újbuda KA/A – BLF KK/A 64-55 (11-10, 20-14, 17-12, 16-19)

BEAC: Pákozdy 13, Szilágyi 11, Bódi 8, Tibay 6, Bors 6, Andrási 5, Dinnyés 5, Szudolszky 4, Metláger 3, Medvei 1, Sági 1, Török 1

Gyeőry Zsuzsa: A mérkőzést nagyon koncentráltan, rakétaszerűen kezdtük. A gyakorolt hosszú indítások, a szoros passzsáv nagyon jól működött, szépen lezártuk a betöréseiket és nagyon jól sültek a külső dobásaink is. 11-0-nál az ellenfél időt kért, és változtattak, sokkal jobban odafigyeltek a visszaérkezésre. Na, ehhez meg mi nem tudtunk alkalmazkodni, mert akkor is indítottuk előre a labdát, amikor a védő már hazafutott. Gyorsan egál lett. Később megértették a lányok, hogy jobban kell koncentrálni a passzoknál, és jobban figyelni a védőket, hogy merre adják a labdát. Kiegyenlített játékot produkált a két csapat, így az előnyünket meg tudtuk tartani. Kiemelhetőek Pákozdy Dóri erőteljes betörései, és Szilágyi Róza távoli dobószázaléka. Hiányzott 1-2 meghatározó játékosunk jó teljesítménye, bátortalanság és önbizalomhiány okán.

Török Sasok – BEAC Újbuda KA/A 44-67  (6-16, 18-16, 11-20, 7-15)

BEAC: Bódi 15, Andrási 7, Sági 6, Pákozdy 6. Szudolszky 6, Tibay 6, Dinnyés 6, Bors 6, Metláger 4, Török 3, Medvei 2, Szilágyi

Gyeőry Zsuzsa: Rögtön indult a következő mérkőzés, ahol ugyancsak nagyon koncentráltan kezdtünk, majd egy kis megingás után egyértelműen eldöntöttük a mérkőzést. Az ellenfél végig izolációs játékkal próbálkozott, és ami bosszantott, hogy eredményesek is voltak ebből. Az utóbbi időben sokat gyakorolt erős oldal levédése nem működött. Igazából azok a játékosok rukkoltak elő jobb teljesítménnyel, akik az eddigi mérkőzéseken háttérben voltak, így kiemelhető Andrási Dorka és Szudolszky Míra védekezése, és irányítói feladata is. Bódi Vikit megint meg kellett piszkálni ahhoz, hogy a tudását kiadja magából. Megbízható dobószázalékával nagyon jól erősítette a csapatot Metláger Nóri és Tibay Eszti is. Az átadásainkkal továbbra is sok gond van, nem olvassuk jól se a saját társunk mozgását, se a védő helyezkedését, ezért ezt jobban elő kell vennünk az edzéseken.