Hátországunk: győzelemmel zártak a kadettek, regionális sikerek több fronton – ELTE BEAC Kosárlabda

Hátországunk: győzelemmel zártak a kadettek, regionális sikerek több fronton

MEFOB, Férfi, Kelet

2021. január 12., Miskolc, Egyetemi csarnok

Miskolci Egyetem – ELTE-BEAC     110 – 54

MEAFC: Gadus F 17/6, Kozák M 21/6, Kozák B 3/3, Lippai Sz 22, Szekeres F 13/3, Sándor B 22/9,  Ragályi L 4, Orliczki M 5, Szőke G 3Molnár B -, Takács D -, Edző: Szollár Gergő.

ELTE BEAC: Szabó B 5/3, TIMÁR G 18/6, Somosi Á 1, JÓNÁS B 10/3, Molnár A 7/3, Prókai L -, Gombos M 6/3, Debreczeni J 2, Baroch M 5. Edző: Csányi Zoltán.

Az eredmény hűen tükrözi a két csapat felkészülési lehetőségei közötti különbséget. A Miskolc csapata egy komplett, a bajnokságra hosszabb ideje közösen készülő egyesület, ami az ELTE csapatáról még nem mondható el, hiszen nagyon az út elején járnak. Ennek megfelelően a  mérkőzés az első perctől kezdve hazai fölényben folyt. A budapestiek lelkes játékkal próbálták tartani a lépést, ám végül a hazai csapat meggyőző különbséggel zárta a mérkőzést.

Csányi Zoltán: – Nehéz ilyen különbségnél pozitívumot találni, de a srácok a hozzáállásukkal, küzdőszellemükkel, igyekeztek minél közelebb kerülni ellenfelükhöz. Igaz, mivel rengeteg hiányzónk volt és ez csak időnként sikerült, de mégis, pontosan az ilyen SPORTOLÓKHOZ méltó hozzáállás miatt semmilyen rossz érzésem nem volt a mérkőzést követően. Köszönet srácok!!

(Tudósítás: Tahin Péter)

Regionális junior bajnokság

2021. január 13.,           BEAC terem / 2. pálya

BEAC Újbuda  KA/M – KLKS/B   54 – 64  (17-17, 14-12, 5-21, 18-14)

BEAC/M: Várpalotai E.-, Schill T. 2, Szalkai L.-, SÁGI D. 20/6, TÓTH B. 15/3. Cs: Murányi R. 4,Koósa T. 6, Kis D. 1, Kókány K. 6, Muschna K.-, Ködmön K.-, Fazekas D.-,

Mocsai László: Nem kezdődött jól a mérkőzés számunkra, gyorsan 6-0-ás előnyt szerzett ellenfelünk. Egy időkérés után rendeztük a sorainkat, és kiegyenlítetté tudtuk tenni a mérkőzést. Az első félidőben szép támadásokat vezettünk, és a védekezésünk is összeállt. A mérkőzés ezen szakaszában szépen megvalósítottuk az edzéseken gyakoroltakat – letámadás elleni játék, oldalbedobás játékok, és a felállt védelem elleni támadójátékok. Sajnos nem jött jókor a szünet, mert a harmadik negyedben előjöttek a szokásos hibáink – eladott labdák, védekezési hibák (gyengeoldali besegítések hiánya), kizárások a saját palánkunk alatt – és ezeket nagyon jól használta ki az ellenfelünk. A negyedik negyedben újra a helyes útra terelődött a játékunk, de sajnos az eredményt már nem tudtuk a magunk javára fordítani, így a vendégcsapat győzelemmel távozott. A küzdeni akarásért, és a harmadik negyed kivételével a játékért is dicséret a lányoknak.

Kiemelt junior bajnokság

2021. január 16., szombat       Sopron, Novomatic Aréna

Darazsak Sportakadémia/A – BEAC Újbuda KA/A 66- 51 (19-16, 12-8, 18-17, 17-10)

BEAC: Vári 18/3, Katona 18/6, Telek 2, Pfandler 5/3, Horváth 4 Cs.: Németh 2, Bencsik -, Tóth 2, Szénásy -, Jelinek -, Vita -, Vranek

Horváth Bianka: Vegyes érzelmeim vannak.  Megleptek a játékosaim, pozitív értelemben. Hajtottak végig, többször is visszajöttünk a mérkőzésbe, bár egyszer sem tudtunk fordítani, az esély megvolt, hogy nyerjünk. Azonban büszke vagyok a lányokra, mert több sebből vérzünk, de így is helytálltak. Együtt.

2021. január 16.,     BEAC terem

BEAC Újbuda KA/B   –  Vasas Akadémia/C  78- 47 (16-16, 22- 12, 25-9, 15-10)

BEAC: Séllei 18, Kókány 13, Záboji 8, Zsirka, Maschl 5, Marjai 5, Körmendi 12, Gremsperger 11, Biro 6, Németh, Severnyák– Tóth

Tóth Lili: Nagyon ránk fért egy ilyen győzelem, egy olyan játék, amiben mindenki kivette a részét. A csapatvédekezésünk fejlődését tükrözte a mérkőzés, ami hozzásegített minket a támadások mennyiségi növekedéséhez. Támadásaink egyelőre egyoldalúak, ragaszkodva egy-egy megoldáshoz, de bizonyos támpontok alkalmazásával, játékunk megbontásával szép megoldások is születtek.  Aminek örülök, hogy amivel edzéseken foglalkozunk, új technikai és taktikai elemek kezdenek beépülni, viszont láthatók változó körülmények között is. Remélem a rájátszásra kreatívabb, gyorsabb játékkal tudjuk meglepni ellenfeleinket. Dolgozunk rajta.

Regionális kadett bajnokság

2021. január 16.,    BEAC terem

BEAC Újbuda KA/B – Vasas Akadémia/C 100-50 (39-12, 10-15, 28-11, 23-13)

BEAC: Szakter 4, Németh 12, Balogh 5, OMRAN 18, Gréts 13, Cs. Molnár 2, Korsós 2, Pásztor 8, Limbek 6, Szauter 24, Mészáros 6

Kováts Réka: Tudtuk, hogy mi vagyunk az esélyesebb csapat, az eredmény is ezt igazolta. Azonban a védekezésünkbe sok hiba csúszott, amit egy erősebb csapat ellen nem engedhetünk meg magunknak. Voltak jó periódusaink, azokra építve dolgozunk tovább.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2021. január 17.,    Gabányi László Sportcsarnok

BEAC Újbuda U23   –      BKG Príma Akadémia  51-73 (13-18, 10-14, 12-22, 16-19)

BEAC: Orosz Zs 9/3, Németh 8/3, Darabos S 12, Mérész P 4, Dénes 15. Cs: Nagy, Kis, Erőss, Kókány, Szénásy 3/3.

Horváth Bianka: Voltak jó periódusaink, azonban rengeteg hibát követtünk el összpontosítás hiánya miatt. Viszont Dénes Dia egyre jobban visszatalál önmagához. 🙂

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

2021. január 17.,    TF, E terem

TFSE – MTK U23      –   ELTE Fortis  59-48 (16-7, 16-12, 11-13, 16-16)

Fortis: Simoncsik Petra 8/6, Kiss Anna Virág 9/3, Nagyi Tímea 6, Tarnai Klára 10, Simon Réka 4. Cs: Glavinics Anna 2, Kása Tamara 4, Csomor Flóra 2, Orosz Zoé 9/3, Molnár Zsófi –

Laklóth Anna: Csodálatosan dolgoztak a lányok védekezésben, különösen a második félidőben. A támadójátékunk viszont rendkívül akadozó volt a mai napon, a nehezen kialakított helyzeteinket pedig rendre kihagytuk, többnyire a ziccereinket is. Nagyon büszke vagyok a lányokra a mutatott küzdés miatt, dolgozunk tovább és reméljük, hogy meg lesz az eredménye! Gratulálunk a TF-es lányoknak!

Kiemelt kadett bajnokság

2021. január 17.,         Debrecen, Csengő u.

DEAC- BEAC Újbuda KA/A 51-92 (11-19, 14- 20, 13-31, 13- 22)

BEAC: Séllei 5, Kókány 16, Vita 17, Zsirka 4, Maschl 13, Marjai, Körmendi 6, Németh, Záboji 17, Gremsperger 4, Biro 10

Tóth Lili: Megérte ilyen korán felkelni. Kissé álmosan indult ugyan a mérkőzés, de a 2. félidőre magunkhoz tértünk. Ismét a védekezés segített hozzá minket a győzelemhez, talán mostanra ért be a gondolat, hogy az agresszív védekezés mennyire is befolyásolja ellenfelünk támadójátékát. Az irányítás nem mindig a labdát birtokló csapat kezében van. Ugyan voltak lyukak, amiket a debreceni csapat hamar észlelt, de a fejlődő kommunikációnak köszönhetően ezeket sikerült a végére kiküszöbölni. A felállt védelem elleni támadás még gyerekcipőben jár, az alapelveket ismerjük, a figuránk a csapat erősségeit próbálja demonstrálni, de egyelőre még keressük, hogy ténylegesen ki és hol a leghatékonyabb benne. Gratulálok a lányoknak a hétvégéhez és nagy erőkkel készülünk tovább a rájátszásra.

2021. január 17.,  BEAC terem

BEAC Újbuda KA/C – Gödöllői SK 67 – 62 (8-22, 27-14, 10-14, 22-12)

BEAC: Limpek 12/6, Sági 19/3, Krausz 10, Kisvári -, Horváth 5, Faludi 2, Szabó -, Lenkó 7/3, Balázsi 2, Barna 6, Baka 2, Korsós 2.

Hegyi Hanna: Az ellenfelünk végig zónát védekezett, ami eléggé megzavart minket. Nagyon sok hibával játszottunk, támadásainkban bizonytalanok voltunk. A végére össze tudtuk szedni magunkat és habár még mindig bizonytalanul, de egyre eredményesebben játszottunk a számunkra idegen védekezés ellen. Gratulálok a lányoknak!

U12 BasketGirls Superchallenge

2021. január 17.,  CamuGo SportsLab

Csata DSE – BEAC Újbuda KA 17-42 (2-12, 10-23, 1-29, 4-8)

BEAC: Andrási 5, Sági 4, Pákozdy 9, Szudolszky M 7, Tibay 4, Dinnyés 14, Bors 3, Medvei 9, Bódi 15, Szilágyi 2.

Gyeőry Zsuzsanna: Ellenfelünk a B csapatát hozta el erre a tornára, többnyire egy évvel fiatalabbakat. Fizikailag ez a különbség nem volt látható, de a rutin mellettünk szólt. Idegesen kezdtünk, régen játszottuk az utolsó mérkőzésünket. A tanult indítási feladatokat csapatunk eladott labdákkal és rossz döntésekkel kezdte, de a védekezési feladatokat (egyéni betörések megállítása, besegítések) jól megoldottuk. Az első fáradtságnál a sorcsere hatékony volt, mert a cserék remekül szálltak be, és előkerült a fölényünk. A folytatásban jól működött a szoros passzsávos védekezés és ebből gyors kosarakat szereztünk. A második félidőben is folytattuk meggyőző játékunkat, az indítások is a helyükre kerültek. A végén sajnos elfáradtunk és kihagytuk a helyzeteinket, de a védekezésünk továbbra is jól működött. Nagyon kevés akciókosarat kaptunk és az ügyesebb kezeket is sikerült jól levédenünk.

BEAC Újbuda KA – Darazsak Sportakadémia 47-44 (11-10, 11-2, 14-21, 11-11)

BEAC: Andrási 5, Sági B 5, Pákozdy 6, Szudolszky M 1, Tibay 4, Dinnyés 3, Bors 5, Medvei 2, Bódi 10, Szilágyi 6.

Gyeőry Zsuzsanna: A soproniak egy jól képzett, fizikailag jóval érettebb csapat, egy kiemelkedő játékossal. Kiegyenlítetten kezdtük a mérkőzést, sok pontatlan ziccerrel, görcsös megoldásokkal. A labda felöli és a „szoros” védekezésünk megint jól működött, így bíztató előnyhöz jutottunk. A félidő után sajnos ismét a kapkodás jellemezte csapatunkat, és rossz döntéseket hoztunk. Időkérés után kicsit felélénkültek meghatározó embereink, és úgy gondoltuk, hogy magabiztos győzelmet szerzünk, de ellenfelünk sokkal erőszakosabb lett, ettől pedig megijedtünk, elkezdtük pánikszerűen eladni a labdákat. Hiába jött az időkérés, nem tudtunk megnyugodni, csak az időben bízhattunk, hogy hamar lejár. A higgadt, okos döntések még váratnak magukra.