Hátországunk: veretlen serdülők az országos és a regionális bajnokságban – ELTE BEAC Kosárlabda

Hátországunk: veretlen serdülők az országos és a regionális bajnokságban

Regionális kadett bajnokság

2021. január 7.,     BEAC terem / 2. pálya

BEAC Újbuda KA/B – BEAC Újbuda KA/M 86 – 27 (14-2, 31-4, 34-8, 21-13)

BEAC KA/B: Szakter, Németh 12, Omran 4, Gréts 14, Cs. Molnár 2, Tóth 13/3, Korsós 4, Pásztor 11, Limbek, Szauter 10, Mészáros, Fábián 16

BEAC  KA/M: Murányi 11, Koósa T., Haraszti 4, Ködmön 6, Harka 2,  Fazekas D., Fazekas A. 2, Koósa A., Zsom, Kriska 2.

Kováts Réka (BEAC/B): Fontos volt, hogy a szünet után újra belelendüljünk a játékba és megtaláljuk a megfelelő ritmust. Köszönjük kadett M csapatunknak a mérkőzést, nagyon hasznos volt a hétvégi serdülő forduló előtt! A lányoknak pedig gratulálok, amiért helyenként kifejezetten szép játékkal sikerült ma győznünk!

Mocsai László (BEAC/M): Regionális kadett mérkőzést játszottunk a serdülő csapatunk ellen, melyen sajnos nem olyan teljesítményt nyújtottunk, ami megfelelt volna az elvárásaimnak. Játékunkon, főleg az első félidőben látszott, hogy a szünet alatt nem tudtunk rendesen edzeni, mert a csapat egy része a karantén miatt nem tudott edzésre járni. A második félidőben már kezdtünk belerázódni a mérkőzésbe, de ekkora már eldőlt minden kérdés. Gratulálunk a serdülőknek, és reméljük, hogy tudtunk segíteni a felkészülésükben a hétvégi serdülő tornára, és sikerült az önbizalmukat növelni. Sok sikert kívánunk nekik a hétvégére.

Kiemelt serdülő bajnokság, 5. Forduló

2021.  január 9.,       Sopron, Novomatic Aréna

BEAC Újbuda KA/A – NKA Pécs/A 98:57 (37:12, 17:19, 22:9, 22:17)

BEAC: NÉMETH 16, Szauter 15/3, GRÉTS 15, Pásztor 11, Havas 10, Mészáros 8, Omran 6, Tóth 6, Korsós 5, Fábián 4, Cs. Molnár 2, Limbek

Kováts Réka: Felemás első félidőt játszottunk. Míg az első negyedben koncentráltan és keményen védekeztünk, amiből jó ritmusú támadásokat tudtunk vezetni, a második tíz percben az 1:1 védekezéssel és a lepattanók megszerzésével akadtak gondjaink és támadásban sem találtuk a megfelelő lendületet. A második félidőbe is sok hiba csúszott még: eladott labdák, figyelmetlenség, kapkodás, de egyre többször láthatjuk vissza a pályán az edzésen gyakoroltakat, amiért dicséret illeti a lányokat! Alakul már a játékunk, sok a bíztató megmozdulás, de van még bőven a csapatban. Dolgozunk tovább, hogy ez ki is jöjjön.

Soproni Darazsak Akadémia/A – BEAC Újbuda KA/A 36:89 (10:22, 6:19, 13:24, 7:24)

BEAC: Gréts 17/3, Szauter 15, Tóth 13, Németh 10/6, Pásztor 9, Omran 5, Havas 4, Balogh 4, Korsós 4, Mészáros 4, Limbek 2, Cs. Molnár 2

Kováts Réka: A védekezésünkkel nem vagyok maradéktalanul elégedett, fejben sokszor nem voltunk elég élesek, koncentráltak. De ezen a mérkőzésen is voltak nagyon jó periódusaink, ahol jó döntéseket hoztak a lányok, kellő agresszivitással védekeztek és lendületesen támadtak. Ezekre a percekre, megmozdulásokra tudunk építeni a jövőben.

Regionális serdülő bajnokság

2021. január 9., Kaszások Sportcsarnok

BEAC Újbuda KA/B – Kaszások Akadémia/B 109-18 (34-2, 26-8, 23-2, 26-6)

BEAC: Jáger 10, Korsós 12, Faludi 8, Limpek 6, Blaskovits 6, Jánosi 4, Barna 13, Harka 16, Sági 14, Krausz 13, Horváth 7.

Hegyi Hanna: A reggeli fáradtság meglátszott az első pár perc dobásain, azonban egészen hamar sikerült felébredni éérvényesíteni a kialakított helyzeteket. A fő feladatokat teljesítve, az ellenfél legjobb játékosait ügyesen levédve,végig uralni tudtuk a mérkőzést.

Az 1. helyért: BEAC Újbuda KA/B – Radobasket 97-29 (25-7, 32-5, 20-7, 20-10)

BEAC: Jáger 10, Korsós 4, Faludi 10, Limpek 11/3, Blaskovits 12, Jánosi 8, Barna 6, Harka 3, Sági 15/3, Krausz 14, Horváth 4.

Hegyi Hanna: Habár az ellenfél szinte a legjobb ötösével kezdett, örömmel láttam, hogy a lányok felveszik velük a harcot és egy csapatként küzdve előnyt tudtunk szerezni. Sajnos az önbizalom sokszor hiányzott belőlünk, de jó úton haladunk a célunk elérése érdekében. Óriási gratuláció jár a lányoknak, hogy veretlenül indulhatunk a középház selejtezőjén!

Vasas Kupa – U10

2021. január 10., Vasas Pasaréti Sportcentrum

Vasas Akadémia – BEAC Újbuda KA 50-56

BEAC: Balogh Eszter, Baráth Cecília, Czmarkó Izabella, Győri Lilla, Máy Brigitta, Németh Szonja, Ratkóczi Zora, Sopuch Emma, Szabó Tamara, Deczky Dalma, Szudolszky Ajna, Fekete-Nagy Janka, Horváth Liza.

Duday Luca: Első mérkőzése volt ennek a korosztálynak így együtt. Sokan életük első meccsét játszották.
Húzóembereink a Kenguru Kupában is játszó Grosics sportiskolás lányok voltak, akik mind a labdafelhozatalban, kosárszerzésben, mind a védekezésben vezéregyéniségek voltak. Hozzájuk tudott még csatlakozni Baráth Cecilia is.
A támadásunkban még tovább kell fejlesztenünk az ritmusváltásos cselekkel való betörést, a kézváltásokat, a bal ziccereket. Labdavezetésnél felnézés és az üres játékos megtalálása a feladat.
Az indítás szervezés alapjait kell elkezdenünk, mert ott túl sok a labdavezetés. A helyezkedés pár kislánynak még gondot okoz, gyakoroljuk tovább.
Védekezésben a saját támadó gyors megtalálása és a passzsáv védése még gyengén sikerül, a besegítés is ritkán történik. Agresszivitásban előrébb kell lépnünk, hogy mindenki vetődjön a labdáért és igyekezzünk kivenni a támadó kezéből a labdát.
Lepattanóért egész jól megy a csapat, és a visszatételben is jól haladunk előre.

A mérkőzést 56-50-re megnyertük, igyekszünk még több ilyen mérkőzést játszani.

2021. január 10.,  Kocsis Sándor Sportközpont

BEAC Újbuda KA/C – DMTK 46-43 (19-2, 6-21, 15-11, 6-9)

BEAC: Jáger 8, Krasznai 2, Ritoók 4, Mentényi 6, Zsom 7, Baka 7, Balázsi 12, Inczeffy -, Vass-Kovács -, Forgács -, Csordás -, Kisvári -.

Hegyi Hanna: Az első és a második negyed teljes ellentéte volt egymásnak, azonban a harmadik negyedben újra erőt merítettünk, és nagy öröm volt számunkra, hogy a három negyed alatt megszerzett előnyt meg is tudtuk tartani. Agresszivitásban még van mit fejlődni, de küzdésben, mondhatni, kiválóak vagyunk.

BEAC Újbuda KA/C – Török Flóris SE/B 63-79 (16-18, 20-18, 15-20, 12-23)

BEAC: Barna 11, Krasznai 2, Ritoók 2, Mentényi 6, Zsom 14, Baka 6, Balázsi 10, Inczeffy 2, Vass-Kovács -, Forgács 2, Mácsár 6, Kisvári 2.

Hegyi Hanna: Ellenfelünk nagyobb önbizalommal rendelkezett, ez pedig a mérkőzés második félidejére kiütközött, és a végén sikerült meglógniuk előlünk. Egészen a harmadik negyedig – bár sok hibával – , de bátran, keményen küzdöttünk, az utolsó negyedben viszont elszállt a bátorságunk és ellenfelünknek folyamatosan lehetőséget adtunk. Ami bíztató, hogy igaz kis lépésekben, de lépünk előrefele!

Kiemelt kadett bajnokság

2021. január 10., Gabányi László Sportcsarnok

BEAC Újbuda KA/A – Vasas Akadémia/ A 31-94 (8-20, 6-32, 8-15, 9-27)

BEAC: Séllei 9, Kókány 2, Zsirka 4, Maschl 2, Marjai, Körmendi 4, Németh, Záboji 7, Gremsperger 2, Biró 1

Tóth Lili: Bármilyen nagy differenciát is mutat az eredmény, úgy vélem, hogy a mérkőzésen felvillanó akciók, mind támadásban, mind védekezésben mutatják, hogy a tanulási folyamat bizonyos részletei partot értek. Rengeteg hibát követtünk el, de a végéig kitartóan küzdöttek a lányok. A taktikai repertoárt igyekeztünk bővíteni az elmúlt hetekben, hogy a rájátszásra felkészülten érkezzünk. Ez a mérkőzés volt a főpróbája, ahol valódi gyakorlatba tudtuk ültetni a tanultakat. Javítottunk az előző összecsapáshoz képest is, redukáltuk a különbséget. Célkitűzéseink a mérkőzésen a védekezésben és támadásban is megjelentek, de bőven van még min dolgozni. Folytatjuk a felkészülést az alapszakasz utolsó mérkőzésére, a jövő heti debreceni fordulóra.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

ELTE-Fortis  –  Nyíregyházi Kosársuli  82-36 (26-7, 18-9, 17-6, 21-14)

Fortis: Simoncsik Petra 5, Kiss Anna Virág 9, Nagyi mea 10, Tarnai Klára 10,  Simon Réka 5/3 Cs: Glavinics Anna 4/3, sa Tamara 4, Csomor Flóra 12/3, Orosz Zoé 21/15, Molnár Zsófi 2

Laklóth Anna: Nagyon nagy örömet okoztak a lányok a mai összeszedett játékukkal, a heti edzésmunka nem erre engedett következtetni… Többféle védekezést is tudtunk gyakorolni, volt, amit kevesebb sikerrel, ennek javításán fogunk dolgozni a következő héten! Külön öröm, hogy Molnár Zsófit hosszú kihagyás után újra láttuk játszani és kosarat szerezni!

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2021. január 10.,   Gabányi László Sportcsarnok

BEAC Újbuda – Radobasket 72-48 (26-18, 21-7, 16-12, 9-11)

BEAC: Zsámár 14/3, Laufer 14, Juhász 11, Dénes 7, Orosz 8/6 Cs.: Vári 6, Katona 4, Mérész P 4, Darabos 4, Nagy -, Erőss –

Horváth Bianka: Csatlakozott hozzánk 5 NB1-es játékos, ők voltak a találkozó húzóemberei, de minden egyes játékos hozzá tudott tenni a mérkőzéshez. Segítették egymást, megtalálták a közös hangot és ez az eredményen is látszik. Jó hangulatú meccs volt, a stáb is együtt élt a kispaddal.

Akadémiánk híreit frissen is olvashatjátk, illetve online közvetítéseinket követhetitek új akadémiai Facebook oldalunkon: www.facebook.com/beacujbudaKA