Alsóházi rangadó következik – ELTE BEAC Kosárlabda

Alsóházi rangadó következik

Szombaton 16 órától a PINKK-Pécsi 424 csapatát fogadjuk, kulcsfontosságú mérkőzésen

Furcsa ritmusa van az idei, koronavírus-járvány által terhelt évadnak, meg kell hagyni. Máskor 2-3 hónap is eltelik, mire ugyanazzal a csapattal újra találkozunk, idén azonban pontosan egy hónap után újra “utunkba kerül” egyik legnagyobb ellenfelünk, a PINKK együttese (és ezzel tulajdonképpen még jó helyzetben is vagyunk, mert vannak csapatok, akik egy héten belül játszák le az oda-visszavágót is). December 9-én jártunk Kozármislenyben, ahol egy hosszabbításról mérkőzésen tudtuk legyőzni a pécsi együttest. A 93-95-re megnyert találkozón a teljes kezdősorunk 10 pont  felett  dobott, és ketten – Janae Smith és Mérész Trixi – is dupla-duplát ért el. Akadt azonban bőven jó teljesítmény a túloldalon is, két légiós, Vorpahl és Sarauskaite élt különösen, de a harmadik külföldi, Zubac is kétszámjegyű teljesítménnyel zárt. Ahogy azt felvezető videónkban Koch Dorci is kiemelte, a három játékos semlegesítése kulcskérdés lesz a holnapi találkozón, ezzel ugyanis bőven akadtak nehézségeik az idegenbeli találkozón. Ahogy azt az eredmény is sugallja, nem a védekezés volt a legerősebb oldala a csapatoknak a decemberi mérkőzésen, aki ebben előre tud lépni, komoly esélyese lehet a találkozónak.

Az nem vitás, hogy mindkét csapat számára fontos a győzelem, hiszen jelen pillanatban egyaránt 2-2 győzelem áll az együttesek neve mellett a tabellán. A PINKK a két sikerét a jelenleg nyeretlen ZTE ellen gyűjtötte be, a másik sikerünket mi is a zalai gárda ellen szereztük még októberben. Nagyon hiányzik csapatunknak már a siker íze, ez bizonyosan komoly motiváció a lányok számára. No meg az is, hogy a mérkőzést követően 5 (!) hetes szünet következik számunkra a bajnokságban, ami így lehetőséget ad arra, hogy az ünnepek idején elmaradt pihenést pótolni lehessen. Előtte azonban egy nagyon fontos 40 perc vár a lányokra, minden idegszállal oda kell koncentrálni, minden labdára, dobásra, lepattanóra, passzra, védekezésre maximálisan figyelni, hogy egy győzelemmel a tarsolyában mehessünk pihenőre.