Utánpótlás körkép: tovább robog a “serdülő expressz”, kadett siker Szekszárdon, felsőházban a juniorok – ELTE BEAC Kosárlabda

Junior csapatunk hosszabbításban győzte le a PVSK csapatát  – kadettjeink visszavágtak a Szekszárdnak – tovább robog a “serdülő expressz”, újabb két győzelem Pécsett

Juniorjaink számára felsőházba jutott a PVSK hosszabbításos legyőzésével

Kiemelt junior bajnokság

1. december 19., Gabányi Sportcsarnok

BEAC-Újbuda KA/A – PVSK Nemzeti Akadémia 72-66 (19-17, 19-8, 23-13, 13-17, 12-6)

BEAC: Katona 21/6, Horváth 12, Pfandler 6, Telek 10, Vári 4 Cs.: Bencsik 7/3, Jármay 9, Szénásy 3/3

Horváth Bianka: A 3. negyedig fegyelmezetten és okosan játszottunk, a lányok megcsinálták azt, amit kértem. A 4. etapban valahogy minden felborult, szétestünk. A győzelemért támadtunk, de minden dobásunk kimaradt. Jöhetett a hosszabbítás, ahol elképesztő akarás és szív jellemezte a játékunkat. Nagyon büszke vagyok a lányokra, örülök, hogy én lehetek az edzőjük! Együtt.

Kiemelt kadett bajnokság

2020. december 15., Kecskemét, Mercedes-Benz Sportakadémia

Kecskeméti KA/A     –    BEAC Újbuda KA/A  74 – 66 (14-9, 17-18, 20-15, 23-24)

BEAC: Séllei 11/3, Kókány 9, Jécsák 12, Záboji 21/9, Zsirka 4. Cs: Gremsperger2, Körmendi 4, Dormán 2, Marjai, Maschl, Németh 1, Biró.

Csányi Zoltán – megbízott vezetőedző: Nehezen lendültünk játékba, így a Kecskemét csapata hamar előnybe került. Ezen a mérkőzésen is jelentős volt a magasságbeli különbség a két csapat között, sajnos nem a mi javunkra. Lányaink viszont hatalmas szívvel küzdve igyekeztek lépést tartani az ellenféllel. Sajnos végig nekünk kellett az ellenfelünket üldözni, ami nagyon sok energiát emésztett fel. Ez sajnos meg is pecsételte a végjátékban a sorsunkat. Elfogyott a szufla, pedig többször volt esélyünk a fordításra. Volt, hogy  4 pontra ismegközelítettük ellenfelünket, de azokban a helyzetekben amikor fordíthattunk volna, rendre jött egy hiba, egy rossz döntés, így maradt a tisztes helytállás, ami a 3 a juniorokkal készülő gyermekünk nélkül nagyon szép eredmény.  Most már csak abban reménykedem, hogy a juniorok sikerrel vívják meg a hétvégi mérkőzésüket a Pécs ellen. Nagyon szurkolunk nekik!!

Regionális junior bajnokság

1. december 19., MTK terem

MTK Budapest  – BEAC Újbuda KA/B 76-48

BEAC: Maschl Rita 6, Séllei Lili 9, Kókány Cecília 5, Bíró Anna 6, Zsirka Erzsébet 2 Cs: Záboji Tita 8, Marjai Dóra 4, Gremsperger Alíz 6, Dormán Klára 2, Severnyák-Tóth Hanga, Németh Anna.

Laklóth Anna – megbízott vezetőedző: Gratulálok az MTK-nak a győzelemhez! Nincsenek könnyű helyzetben a lányaink, ugyanis az elmúlt hónapban alig volt olyan hét, ahol ugyanazzal az edzővel dolgozhattak. Ennek ellenére nagyon szépen reagáltak azokra a dolgokra, amiket kértem Tőlük! Remélem a temperamentumommal nem rémítettem meg nagyon a Hölgyeket! Várjuk vissza nagyon Tóth Lili kollégámat!

Regionális kadett bajnokság

1. december 19., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/M – Radobasket 44 – 39   (5-6, 12-4, 19-17, 8-12)

BEAC/M: Murányi R. 13, Koósa T. 4, Haraszti Gyö.-, HARKA S. 7, Boros K.-, Cs: Fazekas D. 7/3, Kovács L. -, Fazekas A.-, Ködmön K. 2, Zsom K. 8, Kriska Zs. 3/3

Mocsai László: Az első negyedben a csapatok egymás hibájából éltek, mindkét csapat már a karácsonyi álmát aludta. A második negyedben kezdtünk ébredezni, ekkor egy kisebb előnyre tudtunk szert tenni. A harmadik negyedre mindkét csapat felébredt, mely az eredményen is meglátszott. A negyedik negyedben inkább a küzdelem dominált, és az utolsó pár percben, a vendégcsapat egészpályás letámadása megzavart egy kicsit bennünket. A végére sikerült egy pár pontot megtartani az előnyünkből.  A győzelemért, és a küzdeni akarásért dicséret a csapatnak, a mutatott játék hagyott maga mögött némi kívánni valót. Ez a győzelem szép karácsonyi ajándék volt a csapatomtól.

Továbbra is verhetetlen serdülő csapatunk, a lányok ismét Pécsre látogattak, ahol újabb két magabiztos győzelmet szereztek a hétvégén

Kiemelt serdülő bajnokság, Felsőház – Nyugati csoport, 4. forduló

2020. december 19., PVSK NKA Csarnok

PVSK Nemzeti Akadémia/A – BEAC Újbuda KA/A 31-118 (12:24; 2:40; 9:26; 8:28)

BEAC: Szauter 20, Németh 14, Gréts 8, Fábián 14, Omran 10, Pásztor 11, Cs. Molnár 10, Mészáros 6, Tóth 10, Havas 7/3, Balogh 8

Kováts Réka: Gratulálok a lányoknak a fegyelmezett védekezéshez és a lendületes támadójátékhoz!

NKA Pécs/A – BEAC Újbuda KA/A 45-93 (8:24; 6:36; 19:19; 12;14)

BEAC: Szauter 19, Németh 16, Gréts 10, Fábián 12, Cs. Molnár 8, Tóth 10, Pásztor 8, Balogh 4, Omran 4, Havas, Mészáros 2, Korsós

Kováts Réka: Az első félidőben koncentráltan védekeztünk és jó ritmusban, többnyire pontosan játszottunk támadásban. Ezért mindenképp dicséret illeti a lányokat, erre a 20 percre lehet építeni a továbbiakban! Sajnos a második félidőt már az egyénieskedés, a pontatlanság, a fegyelmezetlenség és az oda nem figyelés jellev mezte. Rengeteg mindenben kell még fejlődnünk, de a pozitívumokra építve igyekszünk minél hamarabb kijavítani a hibáinkat.

Kadett lányaink a harmadik negyedben állva hagyták a Szekszárdot, és bár a hazaiak a végjátékra felkapaszkodtak, sikerült megőrizni néhány pontot a megszerzett előnyből

2020. december 20., Szekszárd, Városi Sportcsarnok

Atomerőmű-KSC Szekszárd – BEAC -Újbuda KA/A 73-76 (20-19, 18-17, 14-32, 21-8)

BEAC: Vita 18, Séllei 19/3, Kókány 10, Maschl -, Körmendi – Cs.: Jécsák 11, Záboji 18

Horváth Bianka – megbízott vezetőedző: Sokági nem hittük el, hogy nyerhetünk, kellett egy félidő. A 3. negyedben elképesztő elánnal játszottunk, védekezésünk príma volt, ezáltal a támadásunk is működött. Aztán az utolsó etapban elfáradtunk, kapkodtunk, jött fel a Szekszárd, de szerencsére a végjátékban mi figyeltünk jobban, ezáltal behúztuk ezt a meccset. Szép volt lányok!

Regionális serdülő bajnokság

2020. december 20., vasárnap MTK terem (Városmajor, Acsádi út)

BEAC Újbuda KA/B – BEAC Újbuda KA/C 120-16 (49-0, 19-3, 26-7, 26-6)

BEAC/ B: Sági 28, Limpek 8, Jánosi 14, Lenkó 8, Krausz 7, Korsós 7, Harka 4, Horváth 10, Eszes 10, Jáger 10, Faludi 14.

BEAC/ C: Baka 5, Blaskovits 3, Forgács 2, Krasznai, Zsom 2, Balázsi 2, Vass-Kovács -, Ritoók -, Inczeffy -, Kisvári -, Mentényi -, Frank 2.

Hegyi Hanna: A “B” csapat bátran, magabiztosan kezdett, sok labdát szerezve könnyű ziccerekkel már az elején bebiztosította a győzelmet. Ezzel szemben a “C” csapat az egész mérkőzés folyamán megilletődött volt, kapkodott, megijedt a helyzeteitől. Sajnálom, hogy pont a két BEAC-os csapatnak kellett egymás ellen játszania, azonban hihetetlenül büszke vagyok rájuk, mert a kispadról is és a pályán is segítették egymást és szurkoltak társaiknak (akármelyik csapatba is tartozott éppen), igazi csapatszellemet mutattak.

A 3. helyért:

BEAC Újbuda KA/CRadobasket 59-61 (13-9, 22-17, 14-14, 10-21)

BEAC/C: Blaskovits 13, Forgács -, Krasznai -, Zsom 6, Balázsi 15, Vass-Kovács 4, Ritoók -, Inczeffy 2, Kisvári 2, Mentényi 5, Frank 12.

Hegyi Hanna: A csapat kicsit megilletődve, de jól kezdett a fáradtabb Radobasket ellen. Bátor megmozdulásainkkalés kiharcolt faultjainkkal egy kisebb előnyre tudtunk szert tenni az első félidőben. A második félidőben sajnos a bátorság kezdett elszállni, így kevesebb betörésünk, okos megoldásunk volt. A negyedik negyedre nagyon elfáradtunk és nem tudtunk felvenni a versenyt a Radobasket erősebb játékosai ellen. Nagyon büszke vagyok a lányokra, mert végig harcoltak, küzdöttek és végre bátran játszottak, ezzel pedig nagyon is megnehezítették ellenfelük dolgát.

Az 1. helyért:

BEAC Újbuda KA/B MTK Budapest 89 – 41 (33-12, 28-8, 20-4, 8-17)

BEAC/ B: Sági 20, Limpek 10, Jánosi 4, Lenkó 2, Krausz 8, Korsós 2, Harka 13, Horváth 6, Eszes 5, Jáger 17, Baka 2, Blaskovits -.

Hegyi Hanna: Bátran, jó kedvvel kezdtük a mérkőzést, így hamar meg tudtunk lépni. Az utolsó negyed sajnos nem úgy alakult, ahogy képzeltük, sorra maradtak ki a ziccereink, rádobásaink, így azt a negyedet elvesztettük. Annak örültem, hogy a lányok a pályán agresszívan, végsőkig küzdve játszottak, ezzel megmutatva ellenfeleinek, hogy kemény fából faragtak minket és hogy ott a helyünk a középházban!

Kenguru Kupa

2020, december 20., Bp. X., Kada köz

BEAC Vizslák – Újpest-MT/A 29-64  (13-15,12-14,1-8,3-27)

BEAC: Szudolszky 8, Győri 7, Sopuch 4, Kovács 3, Sámson-Érckövi 2, Balogh 1, Kolonits 1, Gincsai-Kali 1, Percze 1, Rátkai 1, Szabó.

Duday Luca: Az első félidőben szoros küzdelem volt a két csapat között, fel tudtuk venni a fiúk tempóját. A második félidőre elfáradtunk és nem mentek be a dobások sem, a fiúk pedig leindítottak bennünket.