Utánpótlás körkép – ezúttal nem termett nekünk babér – ELTE BEAC Kosárlabda

Utánpótlás körkép – ezúttal nem termett nekünk babér

Nemzeti Leány Kadett Bajnokság, Selejtező II., „B” csoport

Darazsak Sportakadémia/B – BEAC Újbuda KA/B 67:53 (17:12; 14:14; 17:17; 19:10)

BEAC: Szauter 18, Pásztor 14, Gréts 6, Szakter 2, Havas 2, Balogh, Németh 11, Mészáros, Omran, Sági, Cs. Molnár, Korsós

BEAC Újbuda KA/B – Miskolci SI Vadmacskák/A 84:70 (18:17; 12:22; 25:9; 29:22)

BEAC: SZAUTER 24/3, PÁSZTOR 16/12, Gréts 10, SZAKTER 10, Németh 10/3, Omran 6, Cs. Molnár 2, Havas 6, Korsós, Balogh, Sági, Mészáros

Kováts Réka: Nagyon hasznos két mérkőzést játszottunk, sok pozitívuma és sok tanulsága volt a napnak. Voltak periódusok, amikor kifejezetten szépen játszott a csapat és viszontláthattuk az edzéseken gyakoroltakat. Még mindig vannak alap hibáink, amiket ki kell javítanunk, úgyhogy sok munka vár még ránk. Gratulálok a csapatnak a mutatott hozzáállásért!

Nemzet Leány Kadett Bajnokság, Selejtező, „E” csoport

2020. október 10., szombat Nagykanizsa, Cserháti Sándor Iskola

Kanizsai Vadmacskák –  BEAC Újbuda KA/M   104 – 56  (33-6, 23-17, 31-14, 17-19)

BEAC/M: Boros K. 2, Feinek Cs. 6, Fazekas D. 3, Haraszti Gyö. 6, Haraszti Gyo. 10,

Cs: Murányi R. 9, Koósa T. 2, Zsom K.2, Miklósa M. 6, Ködmön K. 5, Harka S.  3/3, Koósa A. 2.

Mocsai László: A mérkőzés elején nekünk esett a hazai csapat, és ettől egy kicsit megijedtünk, ők pedig ezt nagyon jól kihasználták. Mikor megnyugodtunk, sokkal eredményesebben tudtunk játszani. A harmadik negyedben egy kicsit az öltözőben maradtunk, és gyors kosarakat kaptunk a negyed elején. Az utolsó negyedben a cseresor ellen kimondottan jól teljesítettünk.

BEAC ÚJBUDA KA/M – MTK BUDAPEST    56 – 92   (14-29, 9-24, 22-23, 11-16)

BEAC: Boros K. 2, Murányi R. 11, Haraszti Gyö. 10, Haraszti Gyo. 9, Ködmön K. 4,

Cs: Fazekas D., Kovács L., Zsom K., Miklósi M. 3, Harka S. 9/3, Koósa A. 6,

Mocsai László: Második mérkőzésünkön kicsit enerváltan kezdtünk, és ezt az ellenfelünk gyorsan kihasználta, nagyobb előnyre tettek szert. Sajnos az első mérkőzésen két játékos is megsérült, így némileg hátrányba kerültünk a palánk alatt, a jóval jobb szerkezetű ellenfelünkkel szemben. A második félidőre átestünk a holtponton, és megnyugodtunk, ekkor már egyenrangú ellenfelek tudtunk lenni.

Ez a két mérkőzés, a fejlődés szempontjából, jó felkészülés volt a jövőre nézve. A csapatot dicséret illeti az akarásért, de még sok hibát kell kijavítanunk. Itt emelném ki a még csak serdülő korú Harka Stefánia kiváló teljesítményét, ő nyújtotta a legjobb játékot a csapatban.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Piros csoport

2020. október 11., MTK terem

MTK – TFSE    –    ELTE BEAC Újbuda    100-47 (26-14, 28-8, 31-6, 15-19)

BEAC: Csernik 9/3, Darabos S 4, Nagy 8=6, Mérész P 2, Orosz Zs 2. Cs: Katona 9, Vranek, Erőss 4, Németh 9/3, Vári, Kis.

Horváth Bianka: Meglepett minket ez az agresszív játék. Idő kellett, hogy felvegyük a ritmust, de úgy gondolom, hogy fiatal csapatként sokat tudunk tanulni. Gratulálunk az MTK- TFSE csapatának.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

2020.október 11., Gabányi László Sportcsarnok

ELTE Fortis  –  Szombathelyi Egyetem 66-74 (19-14, 18-31, 15-15, 14-14)

ELTE Fortis: Simoncsik Petra 9, Simon Réka 5, Kiss Anna Virág -, Nagyi Tímea 14/3, Darabos Vera 11/3 – Cs: Molnár Zsófi 9, Glavinics Anna 2, Benke Annamária 2, Tarnai Klára 11, Kása Tamara 3/3

Laklóth Anna: Nagyon gyengén vitézkedtünk az első félidőben, elsősorban védő oldalon, engedtünk az ellenfelünk két kulcsjátékosának is, hogy elkapják a fonalat. Védőegyensúly híján a támadásban sem találtuk a ritmusunkat. Gratulálunk az szombathelyieknek, akik jól használták ki azt, hogy a mai napon nem voltunk megfelelően élesek! A küzdéssel és a hozzáállással elégedett voltam, ugyanakkor bízom benne, hogy legközelebb tudatosság is párosul majd az ösztönkosárlabda mellé!

Gyerek Kupa

2020. október 11., Darázsfészek Kosárlabda Csarnok

BEAC Újbuda KA – Vasas Amazonok 58-66 (13-19, 22-22, 13-15, 10-10)

BEAC: Medvei 9, Szudolszky 7, Andrási 6, Bódi 6, Tarr 6, Szilágyi 6, Bors 5, Tibay 5, Sági 5, Dinnyés 2, Pákozdy 1, Metláger

Csata Csillagok – BEAC Újbuda KA 54-36 (14-6, 15-12,13-10, 12-8)

BEAC: Szilágyi 6, Tibay 6, Bódi 5, Pákozdy 5, Dinnyés 3, Sági 3, Metláger 2, Szudolszky 2, Tarr 2, Bors 1, Medvei 1, Andrási 1

Gyeőry Zsuzsanna: Ezen a két mérkőzésen nem mutatták meg a lányok, hogy mire képesek. Voltak szép megoldások, de nem voltunk elég magabiztosak, erőszakosak és határozottak. Hiányzott a koncentráció – sok üres helyzet kimaradt és sokszor későn reagáltak a lányok, így nagyon sok indítás kosarat kaptunk, és a támadásban is hiányzott a tudatos helyezkedés.