ANB: két meccs, két győzelem a hétvégén – ELTE BEAC Kosárlabda

ANB: két meccs, két győzelem a hétvégén

Sűrű hétvégéje volt amatőr csapatunknak, miután szombaton a PINKK SE-t fogadtuk, míg ma Sopronban léptünk pályára

A PINKK csapatától az odavágón vereséget szenvedtünk, amiért mindenképp szerettünk volna visszavágni. Akárcsak az élvonalban, az amatőr mérkőzésen is kemény csatát hozott a pécsiek elleni találkozó, ami az utolsó pillanatokig szorosnak bizonyult. A vendégeknél elsősorban Vári Zita és Tenyér Zsófia volt elemében, míg nálunk hárman is – Trixi, Lili és Franka – kétszámjegyű pontot jegyeztek. 70-70-es állás után a végeredményt Angi és Lili sikeres büntetői állították be, így 74-70-re sikerült győzedelmeskednünk a mérkőzésen.

ELTE BEAC Újbuda U23 – PINKK SE 74-70 (17-16, 24-21, 16-14, 17-19)

BEAC: Vincze 5/3, Zsámár 10/3, Mérész 18, Tóth F 11, Laufer 6. Cs: Tóth D 8, Juhász 9, György 7.

Ma délután Sopronba szólította a lányokat a kötelesség, a Sportdarázs elleni összecsapásra. A mérkőzés első 8 perce a hazaiaknak sikerült jobban, 13-6-ra is vezettek, ám onnan, magasembereink vezérletével egy 13-0-ás sorozattal már az első negyed végére magunkhoz ragadtuk az előnyt. Vezettünk 14 ponttal is a második játékrészben (30-16), ám a soproniak, Szeli Kitti és Varga Alíz vezetésével a félidőre 4 pontra zárkóztak (28-32). A harmadik negyed lányaink parádéját hozta! Az ezúttal is tarthatatlan Mérész Trixi vezetésével a mienk egy 0-21-es (!!) sorozatot repesztettek, a hazaiak egészen a 9. perc végéig nem találtak a kosárba, a 3. negyed így 4-26-os részeredménnyel zárult. A kiütés ezzel nem maradt el, a meccs végül 47-72-nél ért véget.

Lányaink ezzel sorozatban az ötödik győzelmüket könyvelhették el az amatőr bajnokságban, megerősítve negyedik helyüket a tabellán.

Sportdarázs – ELTE BEAC Újbuda U23 47-72 (13-19, 15-13, 4-26, 15-14)

BEAC: Vincze 6/3, Zsámár 11/3, Mérész 23, Tóth F 2, Juhász 19. Cs: Laufer 2, Tóth D 3/3 , Simon, Orosz Z 6/6, Horváth.

Vajda Anna (edző, BEAC): Szeretnék gratulálni a Sopron kupagyőzelméhez, két játékos is itt volt a mai meccsen abból a keretből. Örülök, hogy mindenki pályára tudott lépni, tudtunk gyakorolni, és jó volt látni, hogy a fiatalok is meg tudták állni a helyüket a pályán.

Hollós Dániel (edző, Sportdarázs): Egy negyedet leszámítva jó mérkőzést játszottunk. A harmadik játékrészben képtelenek voltunk kosarat szerezni, és a védekezésünk sem volt kellően agresszív. Számunkra a következő hazai mérkőzés lesz a legfontosabb, addigra rendeznünk kell a sorainkat.