Utánpótlás körkép: kadett győzelem Szekszárdon, meccsdömping a regionális bajnokságban – ELTE BEAC Kosárlabda

Kiemelt kadett bajnokság

2020. február 23., Szekszárd, PTE KPVK Főiskola

Atomerőmű KSC Szekszárd-BEAC Újbuda KA/A 64-83 (18-15, 20-22, 20-20, 6-26)

BEAC: Katona 29/6, Vita 22/9, Telek 12, Jármay 1, Szénásy 2 Cs.: Szakolczi 13, Bencsik 4, Kalmár -, Schill -, Zsirka –

Horváth Bianka: Készültünk erre a mérkőzésre, sajnos nem azt kaptuk vissza amit terveztünk,  ezért az első 3 negyed kevésbé sikerült. Káosz volt, főleg védekezésben. Aztán összeszedtük magunkat, fegyelmezettebbek és koncentráltabbak lettünk, elkezdtük a saját játékunkat játszani, ez vezetett a győzelemhez.

Regionális junior bajnokság

2020. február 19.,  BEAC terem

BEAC ÚJBUDA KA./M – SZPA-HSE   68 – 52    /16-9, 21-14, 17-15, 14-14/

BEAC/M: Szalkai L. 2, Sági A. 13/3, Tóth Z. 22/3, Glavinics A. 15/6, Kókány K.10. Cs: Domonkos E. 4, Gerő E., Muschna K., Domonkos L., Molnár Sz. 2, Somogyvári D.,

Mocsai László: A mérkőzés első felében nagyon szépen megvalósítottuk az előző nap tanult zónavédekezést, a 3-2-es védekezésből 2-3-as védekezésbe való átállást. A szerzett labdákból elég sok létszámfölényes helyzetet tudtunk kialakítani, és ha a helyzet kihasználásunk jobb lenne, még nagyobb előnnyel tudtunk volna fordulni.  A második félidőben, a sűrűbb cserék miatt, már több hibát követtünk el védekezésben, ezért szorosabb eredményt értünk el ebben a játékszakaszban. A győzelemért, és a hozzáállásért dicséret a lányoknak.

2020. február 20., Százhalombatta

Százhalombattai KSE   –    BEAC Újbuda KA/M   71 -50   (19-6, 11-11, 20-16, 21-16)

BEAC/M: Domokos E. 8, Szalkai L. 8, Sági A. 9, Tóth Z. 11/6, Glavinics 2. Cs: Somogyvári D. 10/3, Molnár Sz., Finak F., Gerő E. 2, Domokos L., Halász A.

Mocsai László: Sajnos a mérkőzés elején az öltözőben maradtunk, melyet a hazai csapat jól használt ki, és nagyobb előnyre tett szert. Mi csak futottunk az eredmény után. Az első negyed kivételével egyenrangú ellenfelek voltunk. Igyekeztem mindenkinek játéklehetőséget biztosítani.

Regionális kadett bajnokság

2020. február 22., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/M    –  MTK Budapest/B   69 -55   (23-5, 12-13, 20-13,14-24)

BEAC/M:  Sági A. 13, Tóth Z. 15, Murányi R. 16, Ködmön K. 3, Kókány K. 10. Cs: Boros K. 2, Krakoczki A. 8, Várpalotai E., Koósa A., Koósa T., Urr A., Feinek Cs. 2.

Mocsai László: A csapat nagy része betegség miatt szinte alig edzett a héten, ez meg is látszott a játékukon. Ezzel együtt az első három negyedben kimondottan jól játszottunk, a védekezésünk is elfogadható volt. A negyedik negyedben a cseresornak adtam játéklehetőséget, mely nem sikerült igazán jól nekik, meglátszott a játékukon, hogy betegséggel küzdöttek a héten. A győzelemhez gratulálok a lányoknak.

Budapest bajnokság, serdülők

BEAC Újbuda KA    –    Csata Pacik 45-70 (14-16, 13-22, 10-15, 8-17)

BEAC: Balázsi, Biró 7, Boka-Magó, Eszes 2, Fazekas, Haraszti Gyo 7., Haraszti Gyö 4, Korsós G 6, Korsós Zs 2, Krausz 4, Lenkó 11/3, Miklós 2.

2020. február 23., BEAC terem

BEAC Újbuda KA    –     Török Flóris   54-66

Hegyi Hanna: Némi fejlődés látható a múlt heti teljesítményünkhöz képest, de sajnos a figyelem és a koncentráció nem volt most sem jó. Sokat hibáztunk olyan dolgokban, amit egyébként jól tudunk. Mindemellett legalább végig kitartottunk és küzdöttünk mindkét meccsen.

BEAC Újbuda KA/B – Vasas Akadémia/B 38 – 83 (9 – 16; 12 – 27; 12 – 20; 5 – 20)

BEAC: Maschl 9, Szauter 11, Havas, Nagy 2, Marjai 4, Pásztor, Tóth 5/3, Maslenka, Körmendi 7/3, Szakter

Kováts Réka: Ha azt az energiát, amik a kifogások keresésére vesztegetünk, inkább a megfelelő edzésmunkába fektetnénk be, lehet nem itt tartanánk…