Juniorok: nyolcban lenni jó!! – ELTE BEAC Kosárlabda

Kiemelt junior bajnokság

2020. február 13., Tüskecsarnok, „A” terem

BEAC Újbuda KA/A – Széchenyi KA 86-38 (14-10, 25-7, 27-13, 20-8)

BEAC: Csernik 11/6, Orosz Zs. 17/9, Galántai 14/6, Darabos S. -, Vranek 4. Csere: Vári 8, Németh 14/12, Darabos V. 7, Horváth -, Orosz Z. 5/3, Lénárd 6.

Vajda Anna: A mai győzelemmel karnyújtásnyira kerültünk a célunktól. Ma még lehet örülni, de holnaptól folytatjuk a munkát, hiszen még egy nagy feladatot meg kell oldanunk ahhoz, hogy feltehessük az „i”-re a pontot.

2020. február 16., Sopron, Novomatic Aréna

Soproni Darazsak Akadémia – BEAC Újbuda KA/A 69 – 66 (20-13, 14-22, 18-23, 17-8)

BEAC: Csernik 11/3, Orosz Zs.13/3, Vári 9, Darabos S. 4, Darabos V 13/3. Csere: Orosz Z. 12/9, Benke -, Vranek 4.

Vajda Anna: Nyolcban lenni jó!!!

Regionális junior bajnokság

2020. február 11., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/B – BKG Príma Akadémia 46-62 (5-16, 9-19, 12-16, 20-11)

BEAC: Jécsák 7, Szénásy 6, Vita, Bencsik 2, Telek 6. Cs.: Katona 4, Zsirka 2, Kalmár 2, Schill 4, Jármay 13

Horváth Bianka: Fejben abszolút nem voltunk a meccsen, sajnos ellenfelünk ezt ki is használta.

2020. február 12., BEAC terem

BEAC ÚJBUDA KA/M – FKE FARKASOK    72-43  (22-6, 19-9, 21-9, 10-19)

BEAC/M: Domokos E. 9, Sági A. 15/3, Muschna K., Glavinics A. 18, Domokos L.4. Cs: Somogyvári D. 7/3, Molnár Sz. 7/3, Feinek Cs. 7, Halász A.,

Mocsai László: Három negyeden keresztül jól működött az egészpályás letámadásunk, mellyel magabiztos vezetést tudtunk szerezni. Több szerzett labdából dobtunk könnyű kosarat, és a zóna elleni játékunk is jól működött. Sajnos a negyedik negyedben már sokkal alacsonyabb volt a koncentrációnk. Ez meglátszott a védekezésünk hatékonyságán, és a támadásaink befejezésén. Több alkalommal is eladtuk a labdát, amelyekből könnyű kosarat szerzett az ellenfelünk. Az első három negyedért dicséret a lányoknak.

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

2020. február 13., Mányoki út

ELTE Fortis – Szombathelyi Egyetem 66-75 (17-29, 19-14, 15-18, 15-14)

ELTE Fortis: Glavinics 7, Simoncsik 3, Szakolczi Do. 2, Stekler 17, Szabó Zs 11/3. Cs: Nagyi 11, Kiss A 13, Scheiber 2.

Dr. Gyarmati István: Nyerhető volt, kár érte. Pozitívum, hogy nagyjából 20-25 percig már jó játékot tudunk nyújtani, javaslom ezért a mérkőzések időtartamát 20 percben meghatározni.  🙂

2020. február 15., Gabányi Sportcsarnok

ELTE Fortis – Nyíregyháza 73-78 (23-12, 16-19, 18-25, 16-22)

ELTE Fortis: Glavinics 16/12, Kása, Szakolczi Do. 3,  Stekler 12, Szabó Zs 13/3. Cs: Nagyi 10, Simoncsik 5/3, Kiss A 6.

Dr. Gyarmati István: Az első félidő jó volt, talán, ha ott kevesebbet hibázunk védekezésben, akkor nagyobb előnyt szerzünk, amivel kihúzhattuk volna a végéig. 5 perc hiányzott…. Nyerhető volt, kár érte.

2020. február 15., Albertirsa Sportcsarnok

BKG Príma Akadémia – BEAC Újbuda KA/B 69-51 (18-11, 10-14, 23-13, 18-13)

BEAC: Szénásy 2, Katona 16, Vita 3, Jármay 5, Telek 8, Cs.: Jécsák 4, Zsirka 4, Bencsik 5, Kalmár, Schill 4

Horváth Bianka: Szokni kell még, hogy 2 évvel idősebbek ellen is játszunk.

Regionális kadett bajnokság

2020. február 15., Hegyvidéki Sportcentrum

Parthus SE     –    BEAC Újbuda KA/M   27 – 60  (9-11, 3-19, 2-14, 13-16)

BEAC/M: Feinek Cs. 8., Kokány K.13, Sági A. 11/3, Muschna K. 4, Tóth Z. 18/3. Cs: Várpalotai E. 2, Boka-Magó Sz. 4, Kovács L., Koósa A., Urr A.

Mocsai László: Nem a legjobb előjelekkel mentünk erre a mérkőzésre. Több játékos egész héten betegséggel bajlódott, volt, aki sérülten vállalta a részvételt, és két serdülő korú játékos is volt a csapatban, így igazából öt játékos volt csak teljes értékű. Felváltva védekeztünk zónával (2-3), és emberfogással. Az első negyedben nem igazán működött a zónavédekezésünk, de a második és harmadik negyedben már összeállt a védekezésünk is. Ebben a két negyedben volt olyan játék szakasz, amikor emberfogással is védekeztünk. Ekkor megzavartuk az ellenfelünket és több labdát szereztünk, amikből könnyű kosarakat tudtunk szerezni.  A negyedik negyedben a két fiatalabb játékost is pályára küldtem, és ők szépen helyt álltak. Gratulálok a játékosoknak a győzelemhez, és ahhoz, hogy először alkalmaztunk zónavédekezést mérkőzésen, és elég szépen megoldották a feladatukat.

Kenguru Kupa, 5. forduló

2020. február 15., Zrínyi Gimnázium

Kaszások Boys   –   BEAC Farkasrét  19-52 (6-14, 9-14, 2-17, 2-7)

BEAC: Varga 23, Budafoki 6, Soós 5, Bodor 5, Tóth 5, Dorn 3, Beck 2, Polony 2, Kiss 1, Bellák L, Gombos.

BEAC Farkasrét  –   Kőbányai Darazsak/Pannónia 73-21 (25-3, 23-8, 17-2, 8-8)

BEAC: Varga 25, Budafoki 9, Dorn 8, Soós 8, Tóth 7, Polony 7, Beck 3, Bodor 3, Kiss 2, Gombos 1, Bellák L.

Kisné Havasi Kata: Két mérkőzés, két győzelem, sok dobott pont, precíz védekezés. Ez jellemezte ezt a hétvégét!

Kéksárga Zsiráfok   –    BEAC Petőfi 18-66 (0-17,10-15,0-28, 8-6)

BEAC: Huber 6, Varga 10, Feke 6, Tibay 17, Kun 1, Szalay 5, Batai 3, Török, Bors 3, Szaszkó-Bogár 11, Percze, Szabó 1.

BEAC Petőfi  –   Kőbányai Darázslányok/B 2-0 (12-4, 14-9,10-6, 18-4)

BEAC: Huber 2, Varga 2, Feke 9, Tibay 10, Kun 1, Szalay 5, Batai 1, Török 6, Bors 8, Szaszkó-Bogár 5, Percze 1, Szabó 2

Winkler-Haragh Zsófia: Összességében nagyon elégedettek lehetünk a hétvégi teljesítményünkkel, ugyanis két nagyon sima mérkőzést sikerült játszanunk. Ennek egyik eleme a remek védekezés volt, mindenkinek óriási gratuláció, mert amit leraktak a lányok védekezésben, az extra volt a hétvégén. Nagyon sok szép kosarunk született, szép passzokból. Amit még gyakorolni kell, hogy ha előttünk fut egy üres társunk, el kell juttatni neki a labdát. Szépen szedtük a lepattanatót is és jól dobtuk a félidei büntetőket. Kiemelni senkit nem szeretnék, mert mindenki nagyon szépen dolgozott és saját képességeihez mérten mindenki a 100%-ot tette meg a csapatért. Óriási gratuláció a lányoknak a két győztes mérkőzéshez!

2020. február 15.,  Darázsfészek Kosárlabda Cs. (Bp. X., Harmat u. 88.)

Csata Garfield    –   BEAC Vizslák 77-37 (10-6,27-11,24-8,16-12)

BEAC: Sági 7, Andrási 5, Szudolszky 5, Dinnyés 5, Tarr 4, Medvei 6, Halmágyi 1, Zahoray 1, Metláger 1 , Dede 1, Szilágyi 1.

Tóth Lili: A megszokottól eltérő szerkezetű csapattal léptünk pályára. Rendkívül szoros, agresszív védelmet kaptunk, akik sok hibára kényszerítettek minket. Emiatt a játék felgyorsult és keveseknek sikerült végig bírni a fokozott terhelést. Tanulságos mérkőzés volt, tele holtpontokkal, akarattal.

BEAC Vizslák   –   BLF Kenguruk  40- 66 (12-9,8-25,13-12,7-20)

BEAC: Sági 10, Andrási 2, Szudolszky 6, Metláger 3, Dinnyés 11, Halmágyi 4, Zahoray 1, Dede 1, Medvei 1, Szilágyi 1.

Tóth Lili: Egy kiélezettebb párharc következett. Az 1. és 3. negyedben mind a védekezésünk, mind a támadásunk tudatosabb, agresszívabb volt ellenfeleinknél. Sajnos a páros negyedekben nem sikerült lefognunk a legmeghatározóbb játékosukat, sorra kaptuk tőle a kosarakat. A lányok harcosan viselték és a nagy különbség ellenére sem adták fel.

2020. február 16., Szigetszentmiklós, Csokonai u. 6-14.

BKG Kos Akadémia – BEAC Újbuda KA/B 37 – 71 (9 – 14; 6 – 13; 6 – 20; 16 – 24)

BEAC: Szauter 25/3, Dormán 11/3, HAVAS 2, Maschl 6, Pásztor 6, Tóth 13/3, Nagy, Mészáros 4, Szakter 2, Limbek 2

Kováts Réka: Nagyon örülünk, amiért nem ijedtek meg a lányok a fizikai fölényben lévő ellenféltől, hanem kihasználták a gyorsaságunkból fakadó előnyöket. Védekezésben és támadásban is tudtuk gyakorolni azokat az elemeket, amelyek eddig nem igazán mentek. Koncentráltan, bátran és jó ritmusban játszottunk, amiért dicséret illet mindenkit.