ELTE Fortis  –  Szolnoki MÁV SE  68-49 (21-16, 16-15, 21-6, 10-12)

Fortis: Glavinics 5/3, Kása 2, Nagyi T. 12, Szabó 13, Stekler 19/9. Cs: Kiss 6, Szakolczi 8, Simoncsik 2, Némedi 2, Scheiber.

Dr. Gyarmati István: Soha rosszabb évkezdést!

2020. január 15., Bp. IX., Kinizsi u. 1 – 7.

KLKA    –    ELTE Fortis 61-79 (16-25, 14-20, 15-17, 16-17)

Fortis: Glavinics 10/6, Kása 2, Kiss 16, Nagyi T. 25, Szabó 6.  Cs: Szakolczi 11, Simoncsik 9, Nagy E., Stekler, Majsa.

Gyarmati István: Betegen, vizsga után, sérülten, cserben hagyva. Köszönöm azoknak, akik vannak! Mindenből jelesre vizsgáztak!

Kiemelt kadett bajnokság

2020. január 19., vasárnap Gabányi Sportcsarnok

BEAC Újbuda KA/A- Kanizsai Vadmacskák SE 83-74 (20-21, 23-18, 19-21, 21-14)

BEAC: Jármay 9, Szakolczi 15, Katona 24, Vita 14, Telek 10 Cs.: Bencsik -, Kalmár 6, Kis 5, Schill -, Jécsák -, Zsirka –

Horváth Bianka: A felsőházi rájátszás első mérkőzését a másik csoport első helyezettjével kezdtük. Ellenfelünk csapatában 2 olyan játékos volt, akik 30-40 pontot átlagolnak egy meccsen, a feladat adott volt és nem volt könnyű, ráadásul még 1:2:2 zónát is kaptunk. A lányok a végsőkig küzdöttek, sok hibával, de számtalan jó megoldással tarkított találkozó volt. Kezdetnek nem rossz, viszont jó néhány dologra rávilágított, amin még dolgoznunk kell. Büszkék vagyunk!

Országos Serdülő bajnokság, Felsőház, Kelet, 5. forduló

2020. január 11., Kada u.

BEAC Újbuda KA/A – Debreceni KA/A 67 – 52  (15-11, 20-13, 13-11, 19-17)

BEAC: KÓKÁNY 10, Maschl 6, KÖRMENDI 13, Dormán 2, Szauter 9, Gremsperger 2, Szakolczi 17, Pásztor, Mészáros 4, Limbek, Nagy 4, Marjai

Kováts Réka: Úgy tűnik, még ébredezünk a téli álomból. Körülményesen, lassú tempóban kosárlabdáztunk a mérkőzés nagy részében. A második negyedben játszókat illeti dicséret, amiért ők más fokozatra tudtak kapcsolni, aminek meg is lett az eredménye.

BEAC Újbuda KA/A – Vasas Akadémia 49 – 107 (10-39, 10-22, 13-14, 16-32)

BEAC: Szakolczi 17, Kókány 7, Dormán 7, Nagy 6, Maschl 4, Szauter 4, Körmendi 3, Pásztor 1, Mészáros, Tóth, Marjai, Gremsperger

Kováts Réka: Rendkívül csalódott vagyok a hozzáállásunk miatt. Feladtuk a mérkőzést, még mielőtt elkezdtük volna. Egyedül a harmadik negyedben tudták megmutatni a lányok az igazi arcukat, a maradék harminc percben még árnyékai sem voltunk önmagunknak. Remélem, lassan elhiszi majd a csapat, hogy ennél sokkal többre képes.

Regionális serdülő bajnokság, 4. forduló

2020. január 12.

„B” csapat:

BEAC Újbuda KA/B – Radobasket 59-46 (14-9, 20-9, 13-16, 12-12)

BEAC: Havas 11, Biró 7, Lenkó 10, Maslenka 8, Haraszti Gyo. 4, Haraszti Gyö. 5, Miklósi 6, Fazekas D. 5, Szakter 2, Boka- Magó 1, Krausz -.

Hegyi Hanna: Nehéz mérkőzésnek ígérkezett, hiszen év elején 30 ponttal kaptunk ki a Radobasket-től. Azonban már a bemelegítés során látszódott a csapaton, hogy nyerni akarnak. Az egész mérkőzésre jellemző volt, hogy egy csapatként, egymást segítve játszottak, és mindent megtettek támadásban és védekezésben is, amit csak tudtak. A második félidőre kicsit elfáradtak fejben, így a besegítések nem mindig érkeztek meg időben, emellett a támadásban sem volt annyi mozgás, de a cserék mindig tudtak új lendületet adni a pályán lévőknek, ezzel magabiztosan megnyerve a meccset.

MTK Budapest – BEAC Újbuda KA/B 56-51 (8-15, 22-12, 18-8, 8-16)

BEAC: Havas 2, Biró 9, Lenkó 5, Maslenka 6, Haraszti Gyo. 6, Haraszti Gyö. 4, Miklósi 6, Fazekas D. 9, Szakter 2, Boka- Magó 1, Harka 2.

Hegyi Hanna: Az A csoport döntőjét a már ismert MTK-val játszottuk. A nálunk jóval magasabb szerkezetű csapattal szemben a legutóbb szoros mérkőzésen kikaptunk, így visszavágásra készültünk. Az első negyedben meg is mutattuk, hogy győzni szeretnénk, azonban a második negyedbeli csapatunk kicsit megilletődve játszott, ezzel a félidőre odaadva az ellenfélnek az előnyt. A harmadik negyedben nem koncentráltunk eléggé, és több helyzetünk kimaradt, illetve a lepattanókat is könnyedén az MTK-nak adtuk. Az utolsó negyedre átestünk a holtponton és ismét érezhető volt a lányokon a nyerni akarás.

Gratulálok a lányoknak, mert mind a két meccsen nagyot küzdöttek, hajtottak. Támadásainkban is van már cél, illetve védekezésben is odafigyelve ott „lógunk a támadók nyakán”.

„C” csapat:

KKS – BEAC Újbuda KA/C 74-50 (12-15, 21-8, 22-6, 19-21)

BEAC: Eszes 6, Németh 9, Herczeg 2, Balázsi 8, Kisvári -, Zsom -, Kovács 8, Baka 4, Géró 2, Szabó 8, Csáky 3.

BEAC Újbuda KA/C – Gödi SE 14-83 (2-18, 5-28, 5-25, 2-12)

BEAC: Korsós G. -, Korsós Zs. 5, Herczeg -, Balázsi -, Kisvári 2, Zsom -, Kovács 5, Baka 2, Géró -, Szabó -, Csáky -.

Hegyi Hanna: Mindkét meccsre jellemző volt az önbizalomhiány és az ijedség. A legtöbb esetben menekültünk a labdától és ahelyett, hogy az edzéseken gyakoroltakat építettük volna bele a támadásokba, inkább hajigáltunk és mindig a másiktól vártunk megoldást. Védekezésben sem voltunk sokszor agresszívak, és hagytuk, hogy egy leütéssel megverjenek minket. Ezen felül voltak biztató jelek, és kiemelkedő teljesítmények, de sokat kell még tanulni, fejlődni.

Gyerek bajnokság, 4. forduló

2020. január 11., szombat Bp. X., Harmat u. 88.

BEAC Újbuda KA – Budapesti Honvéd 69-71 ( 20-20, 22-13, 10-22, 5-11, 8-2)

BEAC: Omran 20, Limpek 10, Jánosi 6 , Sági 6, Cs. Molnár 6, Jáger 6, Dévai 5, Horváth 4, Medvei 4, Vita 1, Mentényi 1, Ács-Sánta

Gyeőry Zsuzsanna: Három negyedet megnyertünk, de sajnos a harmadik játékrészben kikaptunk 10 ponttal és ez elég volt ahhoz, hogy vesztesen hagyjuk el a pályát. Sajnos az az 5-6 kislány nem talált be, és a büntetőket is gyengén dobtuk. Emellett az eladott labdák is nehezítették dolgunkat. Kiemelkedett Omran Zsuzsi teljesítménye, aki hatalmas szívvel és győzni akarással tartotta életben az esélyeket. Egy fiút kellett volna lefognunk, de ez ezúttal nem sikerült.

Dűlői Kaszások – BEAC Újbuda KA 40-80 ( 11-28, 7-12, 5-20, 10-10, 2-6)

BEAC:  Medvei 11, Sági 10, Jánosi 9, Omran 7, Horváth 7, Ács-Sánta 6, Jáger 6, Limpek 6, Dévai 6, Cs. Molnár 5, Mentényi 4, Vita 3

Gyeőry Zsuzsanna: Örültem, hogy a lányok gyorsan túltették magukat a vereségen és szép csapatjátékkal, indításokkal nagy különbségű győzelmet arattunk.

2020. január 11., szombat Zrínyi Gimnázium (Bp., X., Mádi út 134.)

BEAC Újbuda KA/B – Józsefvárosi KC 55-30 (14-6, 8+5 – 9+4, 16-2, 12-9)

BEAC: Ács-Sánta 12, Ádám 10, Stáhl 12, Csordás, Oláh 3, Marossy 5, Inczeffy 3, Frank 5, Forgács 2, Vass-Kovács -, Sohonyai -, Miskei 1.

Budafoki Bikák – BEAC-Újbuda KA/B 60-27 (4-0, 18+5 – 8+6, 15-5, 18-8)

BEAC: Ács-Sánta 4, Sohonyai -, Éles -, Ádám 9, Imre 3, Kindelmann 1, Oláh -, Marossy 3, Inczeffy 1, Frank 5, Forgács -, Miskei  1

Winkler-Haragh Zsófia: A hétvége számunkra egy győztes, egy vesztes mérkőzést hozott. Öröm volt, hogy két lánynak is a második mérkőzés volt élete első meccse, üdv a BEAC színeiben Imre Luca és Éles Léna. Az első mérkőzés mondhatni könnyebb volt, nagyon jól ment a csapatnak. Sok szép megoldás született és szeretném kiemelni Ács-Sánta Kata védekezését, mert nagyon ügyes volt, szorosan és sikeresen fogta azt játékost, akit másnak nem sikerült levédeni. A második mérkőzés sokkal nehezebb volt, ezáltal tanulságos is. Nehezen tudtunk pontosan passzolni szorosabb védekezés mellett és a lepattanókkal is meggyűlt a bajunk. A budafoki fiúk fizikailag is erősebbek voltak nálunk, gyorsabban futottak jóval és ezzel egyszerűen nem sikerült felvennünk a harcot. Muszáj picit erősödnünk, gyorsulnunk, mert egyre nehezebb dolgunk lesz a fiú csapatokkal.

BEAC Farkasrét  –  Repülő Mókusok 52-42 (7-13, 17-5, 13-16, 2-0, 4-4,-4)

Farkasrét: Ryssa 17, Bellák A 10, Blaskovits 9, Harangozó 8. Varga 3, Beck 2, Bellák L 2, Kátai 1, Budafoki, Kiss, Tóth, Bodor.

Török Sasmadarak  –   BEAC Farkasrét 28-52 (8-12, 7-6, 4-11, 4-10, 5-13)

Farkasrét: Blaskovits 17, Bellák L 8, Budafoki 6, Varga 6, Bellák A 6, Harangozó 3, Kátai 2, Ryssa 2, Tóth 1, Bodor 1, Beck, Kiss.

Kisné Havasi Kata: Gyerek csapatunk idei első játéknapja sikert hozott!

Az első mérkőzésünket vegyes csapat ellen játszottuk, az ellenfeleink pörgősek, erősek voltak, a magas embereinknek köszönhetjük, hogy a lepattanószerzéseinket pontokra tudtuk váltani. Gratulálok ellenfelünknek, és nagyszerű edzőiknek, igazán jó mérkőzést játszottunk velük!

A második mérkőzésünket lányok ellen játszottuk, és bennünk volt még az előző mérkőzés, amiben elfáradtunk. Nehezen indult a meccs, de nagy erénye ennek a csapatnak, hogy képesek felállni a padlóról, ezt már sokszor bizonyították!

A mérkőzéseken nyújtott teljesítménye alapján az egész csapatot megemlíteném, de néhány játékost külön kiemelnék! Bellák Panka védekezésében nyújtott teljesítményét, és remek pontátlagát. Blaskovits Anna, aki méltán a csapat kapitánya, mindkét mérkőzésen nyújtott magabiztos játéka, lepattanó szedése, ponterőssége szintén hozzátett a sikerhez!  Ryssa Viki eddigi legjobb mérkőzését láttuk, főleg a lepattanókban, büntetőkben nagyszerű teljesítményt hozott. Harangozó Kata már nem csak passzokban, de pontokban is megvillantotta tudását. Bellák Luca, Beck Sári, Budafoki Blanka támadásai látványosak voltak, Varga Bobo most a védekezésben hozott nagyszerű teljesítményt! Kátai Emőke is egyre magabiztosabb, és pontot is dobott!

Gratulálok a játékosaimnak, megint élvezetes, szép játékkal örvendeztették meg a nézőket!