Utánpótlás körkép: kadettjeink és juniorjaink is a felső házban folytatják! – ELTE BEAC Kosárlabda

Utánpótlás körkép: kadettjeink és juniorjaink is a felső házban folytatják!

MEFOB, Kelet

2019. december 2., Szeged

Szegedi RSC – ELTE BEAC 52-54 (12-12, 12-18, 8-13, 20-11)

ELTE BEAC: Varga 9/3, KISS 6, LENDÉR 16/6, Szakolczi 4, Stekler. Csere: Némedi 4, Simoncsik 4, Nagyi 4, Szeitl 7/3. Edző: dr. Gyarmati István.

Dr. Gyarmati István: Életben maradtunk…

Kiemelt junior bajnokság

2019. december 5., Tüske/C terem

BEAC Újbuda KA/A – Szolnoki MÁV SE 67-35 (12-11, 19-13, 18-6, 18-5)

BEAC: Csernik 6, Orosz Zs. 13/6, Horváth 4, Darabos V. 8, Dénes 2. Csere: Mérész P 2, Benke -, Darabos S. 10, Németh 2, Vári 6, Vranek 6, Simon 8/3.

Vajda Anna: Kicsit álmosan kezdtük a mérkőzést, nehezen találtuk a ritmust az első félidőben, de aztán szerencsére beindult a gépezet. Ezzel a mérkőzéssel bebiztosítottuk a helyünket a felsőházi rájátszásban, aminek nagyon örülünk. Szeretnénk helyt állni, és a maximumot kihozni magunkból!

Amatőr nemzeti bajnokság, Zöld csoport

2019. december 5., Mányoki út

ELTE Fortis  – Aluinvent DVTK Miskolc U23 57-70 (19-17, 14-17, 10-17, 14-19)

ELTE Fortis: Némedi 8, Nagyi 8, Szabó, Szakolczi 13, Stekler 12. Cs: Simoncsik, Kása , Scheiber,  Kiss 11 Glavinics 3/3.

Dr. Gyarmati István: Jelentős magassági és súly fölényben volt ellenfelünk, de a vereségünk okai az egyéni védekezési hibákban keresendők. Ezeket kell minél előbb kiküszöbölnünk.

Regionális junior bajnokság

2019. december 7., szombat BEAC terem

BEAC Újbuda KA/B – FKE Kosarasok 75-13 (17-0, 17-2, 20-6, 21-5)

BEAC: Jécsák 8, Szénásy, Kis 6, Vita 14, Zsirka 8, Cs: Katona 10, Bencsik 8, Kalmár 2, Jármay 15, Jelinek 4.

Horváth Bianka: Köszönjük az ellenfélnek a sportszerű mérkőzést.

2019. december 7., Százhalombatta

Százhalombatta  –   BEAC Újbuda KA/M  78 – 53  (16-12, 17-12, 21-19, 24-10)

BEAC/M: Finak F. 4, Pfandler P. 13, Muschna K. 5, Tóth Z. 15/6, Glavinics A. 4. Cs:  Somogyvári D. 5/3, Molnár Sz., Szalkai L., Sági A. 2, Domokos L. 2, Dohnál P. 1,  Halász A.,

Mocsai László: Három negyeden keresztül jól tartottuk magunkat, de sajnos a negyedik negyedben szétesett a védekezésünk és a támadójátékunk is. A mutatott játék alapján nincs ekkora különbség a két csapat között.

Budapest bajnokság, serdülők

2019. december 7., Csata utca

Csata Pacik  –  BEAC Újbuda KA   46-20 (11-5, 16-4, 13-5, 6-6)

BEAC: Miklósi 5, Korsós Zs. 4, Kisvári -, Szabó 1, Korsós G. 2, Bíró 4, Németh 2, Fazekas A. -, Fazekas D. -, Zsom 2, Boka-Magó -, Kovács -.

Hegyi Hanna: Védekezésben odatettük magunkat, ám támadásainkban nem sok elképzelés volt. A nagyon sok eladott labdával és kihagyott helyzettel nem tudtuk megnehezíteni egy kicsit sem ellenfelünk dolgát. Remélem a visszavágón jobban koncentrálunk majd.

Kenguru Kupa, 3. forduló

2019. december 7., Bp. IV., Erzsébet u. 31.

Józsefvárosi KA Molnár   –   BEAC Farkasrét 14 – 91 (3-25, 0-14, 4-6, 4-20, 3-26)

BEAC Farkasrét: Varga 23, Beck 13, Budafoki 12, Tóth 11, Bellák 8, Dorn 8, Bodor 5, Soós 5, Gombos 3, Polony 2, Kiss 1.

BEAC Farkasrét  –  Budafoki Bolhák  67-13 (14-3, 19-8, 19-0, 15-2)

BEAC Farkasrét: Tóth 16, Varga 13, Gombos 12, Bellák 9, Dorn 5, Budafoki 4, Kiss 2, Polony 2, Soós 2, Beck 2, Bodor.

Kisné Havasi Kata: Kenguru csapatunk továbbra is megőrizte veretlenségét. Nagyon szép csapatjátékkal, pontos befejezésekkel igazán látványos kosárlabdát vonultattak a nézők elé. Minden játékosunk dobott kosarat, ami különösen nagy öröm! Nagyszerű, hogy a cserepadon ülő játékosaink is pont olyan remekül játszanak, mint akik elkezdik a mérkőzést!

Minden szempontból nagyszerű tulajdonságokkal bíró csapat ez a 2009/2010-es farkasréti csapat. Akárcsak legutóbb, a gyerek forduló után, ezúttal is a CSAPATnak gratulálok! Minden játékosomat ki tudnám külön is emelni, de beszéljenek az eredmények inkább!

Kiemelt kadett bajnokság

2019. december 8., Nyíregyháza

Nyíregyháza Kosársuli/A – BEAC Újbuda KA/A 80-84 (13-19, 34-19, 16-23, 17-23)

BEAC: Jármay 9, Szakolczi 24/3, Vita 13/6, Katona 27/3, Szénásy – Cs.: Bencsik 7, Jelinek -, Kis 2, Kalmár -, Jécsák -, Schill -, Zsirka –

Horváth Bianka: Szavakkal nagyon nehéz leírni, ami ezen a meccsen történt. A lányok minden külső tényezőt leküzdöttek, elképesztő fegyelemmel és csapatmunkával dolgoztak. Bár voltak kiemelkedő teljesítmények, amik kellettek a győzelemhez, de ez senki nélkül nem sikerült volna. Nagyon büszkék vagyunk Rátok és köszönjük!

Regionális kadett bajnokság

2019. december 8., vasárnap  MTK Városmajori Sportcsarnok

MTK/II.  –   BEAC Újbuda KA/M   67 – 42  (22-1, 15-15, 18-4, 12-22)

BEAC/M:  Feinek Cs.,  Kokány K. 13, Sági A. 10,  Muschna K. 2, Murányi R. 9/3. Cs: Boros K. 6, Koósa T. 2, Koósa A., Urr A., – Tóth Z.,

Mocsai László: Ezen a mérkőzésen nekünk csak a páros negyedeket lett volna szabad lejátszanunk. Az első negyedben és a harmadik negyedben nagyon bent maradtunk az öltözőben, sem védekezésben, sem támadásban nem voltunk a topon.

2019. december 8., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/B – KKS  86 – 22 (20 – 2; 20 – 6; 32 – 6; 14 – 8)

BEAC: Maschl 10, Szauter 22, MASLENKA 8, Havas 6, Marjai 12, Pásztor 12, Szakter 2, Dormán 4, Mészáros 6, Limbek 4

2019. december 8., Bihari út

Török Flóris Törekvés SE/B – BEAC Újbuda KA/B 67 – 78 (16 – 19; 12 – 22; 26 – 19; 13 – 18)

BEAC: Szauter 22, Maschl, Pásztor 16, Marjai 12, Dormán 4, Kókány 2, Körmendi 16, Maslenka, Mészáros 4, Szakter 2

Kováts Réka: A legfontosabb, hogy ezúttal mindkét mérkőzésen eredménytől függetlenül küzdöttek, harcoltak a lányok a pályán. Ebből adódóan érdemben tudtuk gyakorolni az újonnan tanult játékelemeket és egy lépéssel közelebb kerültünk a céljainkhoz.

Budapest bajnokság, Serdülők

BEAC Újbuda KA   –   Zsíros Akadémia Kőbánya 47-68 (11-24, 13-13, 11-12, 12-19)

BEAC: Baka 2, Korsós G. 10, Haraszti Gyo. 10, Korsós Zs. 3, Harka 10, Haraszti Gyö. 5, Csáky -, Géró -, Bíró 1, Lenkó 2, Balázsi 2, Herczeg 2.

Hegyi Hanna: Fejben sajnos nem sikerült felébredni, így már az elején nagy előnyt adtunk ellenfelünknek. Utána úgy látszott, hogy összekapták magukat a lányok, azonban a 3. negyedtől a támadások nem úgy sikerültek, ahogy szerettük volna, így sok labdát eladtunk és nem tudtunk faragni a hátrányból. Azonban dicséret illeti a lányokat, hogy a csapatvédekezésünkkel többször meg tudtuk nehezíteni a Kőbánya dolgát, és nem hagytuk, hogy sokkal jobban ellépjenek tőlünk.

Kenguru Kupa, 3. forduló, B csoport

2019. december 8., Darázsfészek Kosárlabda Csarnok

Csata Garfield – BEAC Vizslák 45-36 ( 3-7, 16-13, 10-10, 16-6)

BEAC:  Szudolszky 8, Dinnyés 5, Medvei 4, Andrási 4, Pákozdy 4, Tibay 3, Bódi 3, Tarr 2, Szilágyi 1, Metláger 1, Halmágyi 1, Sági

Gyeőry Zsuzsanna: Nagyon ügyesen kezdtük a mérkőzést, teli energiával, ügyes kosarakkal. A második negyedben ugyan volt egy kis megtorpanás, de jól tartottuk magunkat. Sajnos a sok eladott labda miatt a Csata egyre inkább magához tért és a mérkőzés végén magabiztosan legyőztek minket. Bár nem olyan sok ponttal kaptunk ki, mint az előző összecsapáskor, de a butuska eladott labdák miatt szomorkodhattunk.

BEAC Vizslák – Vasas Amazonok 47-51 ( 15-11, 15-12, 2-1, 11-19)

BEAC: Bódi 11, Andrási 6, Medvei 6, Szilágyi 5, Halmágyi 5, Pákozdy 4, Dinnyés 3, Sági 3, Szudolszky 3, Tarr 1, Tibay, Metláger

Gyeőry Zsuzsanna: Az első találkozáskor is hosszabbítás után kaptunk ki, és most is. 🙁

Pedig megint nagyszerűen kezdtünk, de a második félidőben nem találtunk be a gyűrűbe, és megint jöttek a bosszantó, elkapkodott, eladott labdák. Sorsdöntő büntetőket kihagyva megismételtük a régi forgatókönyvet. Sajnos a meghatározó játékosaink nem tettek bele eleget a mérkőzésbe!