Utánpótlás körkép: fontos Fortis és junior siker – ELTE BEAC Kosárlabda

Utánpótlás körkép: fontos Fortis és junior siker

ELTE BEAC – TFSE 61-77 (12-26, 17-17, 18-18, 14-16)

ELTE BEAC: Glavinics 5/3, Némedi 15/3, Kulcsár 6, Lendér 11, Majsa 2. Csere: STEKLER 15, Simoncsik 5/3, Nagyi 2. Varga.

Dr. Gyarmati István: Gratulálok a TFSE csapatának

Regionális junior bajnokság

2019. november 20., Piliscsaba

PILIS Basket   –    BEAC Újbuda KA/M  81-68   (15-17, 18-16, 24-12, 24-13)

BEAC/M:  Finak F.  2, Pfandler P.  10/6, Tóth Z. 17/6, Glavinics A. 13/6,  Dohnál P. Cs:  Domokos E. 8,  Szalkai L. 4, Domokos L., Gerő E. 2, Molnár Sz., Sági A. 2, Somogyvári D.,

Mocsai László: Nagyon jó első félidei játék után a második félidőben kijöttek a szokásos hibáink, és ezt a hazaiak jól használták ki. A mérkőzés második félidejében nekünk nem sikerült semmi, a hazaiaknak meg minden. Az eredményt nézve, nincs ekkora különbség a két csapat között.

MEFOB

2019. november 20., Miskolc

Miskolci Egyetem – ELTE BEAC 79-68 (15-15, 16-27, 23-10, 25-16)

ELTE BEAC: Simoncsik 4, Némedi, Nagyi 2, Lendér 14, STEKLER 14. Csere: SZEITL 21/3, Majsa 6, Varga 6/6, Szakolczi 1. Edző: Dr. Gyarmati István.

Dr. Gyarmati István: 11 pontos félidei vezetésről ”sikerült” kikapni. Amíg 80 pont közelében kapunk meccsenként, addig nem sok esélyünk lesz nyerni.

Regionális kadett bajnokság

2019. november 21., BEAC terem

BEAC Újbuda KA/B – Kiss Lenke KA 71 – 94  (21-33, 17-19, 15-28, 18-14)

BEAC: MARJAI 14, SZAUTER 19, Gremsperger 5, Körmedni 16, Maschl, Mészáros 4, Tóth 5, Kókány 6, Havas 2, Dormán

Kováts Réka: Még mindig van pár kardinális hibánk, amiken még többet kell dolgoznunk a következő edzéseken. Szerencsére sok pozitívum, bíztató megmozdulás is volt a mérkőzésen és külön dicséretet érdemelnek a lányok a mutatott hozzáállásért. Remek alkalom volt ez arra, hogy felmérjük, hol tartunk, min kell még javítani.

Hepp Kupa

2019. november 21., Mányoki út

ELTE Fortis – Tatabányai KC 55-56 (15-12, 12-20, 10-15, 18-9)

ELTE Fortis: Némedi 5,  Nagyi 21, Kiss 4, Szakolczi 12, Stekler 5 Cs:  Simoncsik 4, Kása 2, Scheiber, Majsa, Glavinics.

Dr. Gyarmati István: Ezen a mérkőzésen azt a védekezést láttam, amit egész évben látni szeretnék. Az utolsó negyedben 10 pontos hátrányból zárkóztunk egy pontra (52-51, 54-53, 56-55), de nem tudtunk fordítani. Nagyon büszke vagyok a hozzáállásra, az akaratra, így tovább!

Kiemelt junior bajnokság

2019. november 23., Kocsis Sándor Sportközpont

Török Flóris – Törekvés SE – BEAC Újbuda KA/A 40 – 51 (11-17, 11-10, 10-12, 8-12)

BEAC: Simon -, Csernik 4, Orosz 8, Darabos V. 14/6, Dénes 6. Cs: Vári 2, Benke 2, Mérész 6, Vranek 6, Horváth 3/3, Darabos S. -.

Vajda Anna: Bár most sem sikerült pontgazdag mérkőzést játszanunk, de a 29 leszedett támadólepattanó – melybe minden pályára lépett játékos beleadott – mutat valamit a felfogásból, amiben játszani szeretnénk. Örülünk a győzelemnek, még akkor is, ha nehézkesen jött össze.

Török Flóris Törekvés SE/B  –  BEAC Újbuda KA/B  50-54 (13-17, 19-17, 16-8, 2-12)

BEAC: Jécsák 13, Szénásy 2, Katona 7, Bencsik 8, Jármay 5 Cs: Zsirka 2, Kalmár 6, Schill 2, Jelinek 9, Vita

Horváth Bianka: Az első felidőben nyújtott teljesítményünket szerencsére az öltözőben hagytuk, így a második félidőben egy harcosabb és motiváltabb csapat lépett pályára, holnap ezt visszük tovább. Sajnos a mérkőzést nem tudtuk befejezni, mert ellenfelünk edzője 2 technikaival távozni kényszerült a kispadról.

Regionális serdülő bajnokság, 2. forduló, „B” csoport

2019. november 23., szombat HIT Park Labdacsarnok

BEAC Újbuda KA/B – SZPA-HSE 127 – 9 (38-2,35-0,31-5,24-0)

BEAC: Lenkó 16, Krausz 11, Szabó 15, Haraszti 12, Bíró -, Kovács 8, Miklósi 12, Faludi 11, Szakter 12, Maslenka 14, Zsom 6, Limbek 10.

Hegyi Hanna: Már a bemelegítés alatt látszódott, hogy képzetlenebb, gyengébb ellenfél vár ránk. Az első félidőben a letámadásainkkal sok labdát szereztünk, melyeket többségében pontra is váltottunk. A kosárra dobásainkon azonban még van mit javítani, mert nagyon sok helyzetet elrontottunk, kihagytunk. A második félidőben csapatfeladatokat kaptak a lányok, melyeket ügyesen teljesítettek.

BEAC Újbuda KA/C – Százhalombattai KSE 100 – 19 (17-4,33-6,24-4,24-5)

BEAC: Németh 4, Kisvári 3, Harka 21, Korsós G. 24, Herczeg 6, Boka-Magó 4, Géró 2, Fazekas A. 5, Korsós Zs. 13, Fazekas D. 12, Baka 6.

Hegyi Hanna: Az előző fordulóból már ismertük a Százhalombatta csapatát, ezért különböző egyéni feladatokkal vágtunk neki a mérkőzésnek. A második félidőben csapatfeladatot kaptak a lányok. Támadójátékunkat elég nehezen kezdtük el, de a végére ügyesen megcsináltuk azokat és szép helyzeteket alakítottunk ki belőlük.

Az 1. helyért:

BEAC Újbuda KA/B – BEAC Újbuda KA/C 84 – 37 (20-8,26-11,10-10,26-8)

BEAC/B: Lenkó 10, Krausz 8, Szabó 8, Haraszti 2, Bíró 12, Kovács 4, Miklósi 2, Faludi 16, Szakter 8, Maslenka 8, Zsom 4, Limbek 2.

BEAC/C: Németh -, Kisvári -, Harka 8, Korsós G. 7, Herczeg 4, Boka-Magó 2, Géró 2, Fazekas A. 2, Korsós Zs. 9, Fazekas D. 1, Baka 2.

Hegyi Hanna (BEAC/B és BEAC/C): Mindkét csapatunk izgatottan vágott neki a mérkőzésnek, hiszen saját magunk ellen álltunk ki. Mindenki végigküzdötte a mérkőzést, amely miatt különösen büszke vagyok rájuk. Nagyon sok szép/új mozgást, támadást láttam, amit eddig rejtegettek magukban. Gratulálok mindkét csapatunknak!

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

2019. november 24., Szeged, Etelka sor csarnok

Szegedi KE – ELTE Fortis 44-53 (11-13, 11-12, 8-15, 14-13)

ELTE Fortis:  Némedi 8,  Nagyi 17, Kiss 2, Szakolczi 9, Stekler 13/3. Cs:Glavinics 4, Simoncsik, Kása, Scheiber, Nagy.

Dr. Gyarmati István:  Támadásban becsődöltünk, de a védekezésünk kisegített bennünket a nehéz helyzetekben. Fontos győzelem volt, örülünk neki!

Kiemelt kadett bajnokság

2019. november 24., BEAC terem – center pálya

BEAC Újbuda KA/A-Vasas Akadémia 55-78 (13-18, 8-18, 21-19, 13-23)

BEAC: Katona 16, Bencsik 3, Jármay 11, Szénásy 3, Jelinek 5 Cs.: Szakolczi 11, Jécsák 4, Kalmár 2, Kis -, Schill -, Zsirka –

Horváth Bianka: Jól kezdtünk, végig a Vasas nyomában maradtunk, sajnos a második negyedben többször figyelmetlenek voltunk, amit az ellenfelünk azonnal kosárra is váltott. A következő etaptól elképesztő akarás és csapatmunka jellemezte a játékunkat egészen az utolsó negyed közepéig. Kár azért a második negyedért, de ismét egy olyan meccset játszottunk, ahol méltó ellenfelek voltunk, sőt, sokszor mi irányítottunk, viszont láttuk azokat, amiket gyakoroltunk. Büszkék vagyunk Rátok!

2019. november 24., HIT Park Labda csarnok

SZPA-HSE – BEAC Újbuda KA/M    47 – 88  (13-23, 7-22, 11-22, 16-21)

BEAC/M: Feinek Cs. 8, Kókány K. 18, Sági A. 13, Tóth Z. 13, Murányi R. 10. Cs: Boros K., Várpalotai E. 5, Koósa T. 11, Muschna K. 7, Koósa A. 3, Ködmön K.,

Mocsai László: A gyengébb képességű hazai csapat ellen pontosabb koncentrációval nagyobb is lehetett volna különbség. Sajnos a védekezésünkben is sok hibát vétettünk, többször is feleslegesen faultoltunk, így sok büntetőt dobattunk ellenfelünkkel. A győzelemhez gratulálok a csapatnak.

Férfi NB II. Közép B, alapszakasz, 7. forduló

2019. november 24.,  Veresegyházi Kosárlabda Csarnok

BKG-VERESEGYHÁZ – ELTE-BEAC 81-71 (20:18; 22:21; 19:14; 20:18)

BEAC: Földi Márton 20/12, Czibula Bence 4, Magyar Tamás 5/3, Badics Tibor 11/3, Gyurcsányi Péter 13/3 Cs: Beri Imre, Takács Gábor, Tima Gergely, Molnár Alex 4, Pápay Mihály, Varga Zsolt 10, Kovács Máté 4

Szekeres Dávid: Újabb vasárnap délutáni meccs, nem tartozik a kedvenceink közé. Az összes negyedet megnyerte az ellenfél, ennek ellenére teljesen nyitott volt a meccs a 3. negyed végéig, a csapatok fej-fej mellett haladtak. Sok hibával, idegesen játszottunk, de nagyon tisztelem a játékosaimban, hogy teljes odaadással, hatalmas akaraterővel küzdöttek az utolsó pillanatig.  Jövő héten nem kisebb személyiséget fogadhatunk a Dunaharaszti csapatával játszandó meccsen, mint Trepák Zoli.