Itt a harmadik: és jövőre is NB1! – ELTE BEAC Kosárlabda

Itt a harmadik: és jövőre is NB1!

Picit döcögősen indult, de igazából egy pillanatig sem volt kérdéses: megvan zsinórban a harmadik győzelmünk és immár biztosan ott leszünk az élvonalban a 2019-2020-as idényben is!

Azzal a tudattal vághattunk bele a szokatlanul késői órán kezdődő mérkőzésbe, hogy győzelem esetén már biztosan tagjai maradunk az élvonalnak. Az MTK elleni idénybeli két sikerünk optimizmusra adott okot, ám tisztában voltunk azzal is, hogy minden mérkőzés más, és néha a kötelezőnek tűnő feladatok a legnehezebbek.

Nem is kezdtük jól a mérkőzést, sok volt a kapkodás és a pontatlanság a támadásainkban, Czirják triplájára csak a 3. percben tudtunk büntetőkkel válaszolni. Jay 5 pontja hozta a vezetést (7-5), majd a 6. percben jött az első MTK-s időkérés (11-5). 12-0-ás etapot csináltunk (14-5), de az MTK gyorsan kapaszkodott, elsősorban a Gabányit remekül ismerő Süle Kriszti két hárompontosa révén (14-13). Az előny ezzel együtt nálunk volt 10 perc után (18-15).

Az ötödik triplát is bedobta a vendégcsapat a második negyed elején, ezzel pedig utolértek bennünket (20-20). Vezetőedzőnk, Balogh Bubu igyekezett rotálni a csapatot, gyorsan pályára kerültek a cserék. Vani ezúttal is jól szállt be a meccsbe, pontjaival sikerült újra meglépnünk (28-21). Dorka labdaszerzés utáni ziccerével 9-0-ás szériát zártunk (30-21). A negyed közepén sok pontatlanság volt mindkét oldalon, az MTK öt pontig visszajött (32-27), de végre nálunk is ültek a triplák, Maci és Panka is bevágta a vonalon túlról, és egy újabb 10-0-ás rohanás után 15 pontra hízott az előnyünk! A negyed végén még jött egy MTK tripla, ezzel alakult ki a félidei eredmény (42-30).

Stephanie centerpontjai nyitották a második félidőt, a másik oldalon továbbra is elsősorban Süle Kriszti eredményességével próbált versenyben maradni az MTK (48-36). A negyed közepére komoly dobópárbaj alakult ki közte és Maci között – 30 perc után egyaránt 15-15 ponttal álltak. A negyed 8. percéig maradt a plusz 12 pontos előny, majd Jovana kapott két szép passzt a palánk alatt, ezzel sikerült az előnyünket 17 pontra duzzasztani a záró etap előtt (58-41).

Gyors egymásutáni négy ponttal újra 20 pont felett jártunk, amit az MTK még 15-re tudott faragni (62-47), de tiszavirág életű volt a vendégek fellángolása. A csereemberek jöttek már mindkét oldalon, a különbség pedig egy 7-0-ás sorozattal ismét átlépte a 20 pontot (69-47). A vége is ennyi lett, egy, a Vasas elleni diadal utáni eufóriához képest sajnos kissé hangulattalan mérkőzésen (amit elsősorban a késői és hétköznapi időpontnak tudhatunk be) fontos győzelmet arattunk, zsinórban a harmadikat, amivel biztossá vált: jövőre is ott leszünk az élvonalban! A győzelmi sorozatot azonban jó lenne még tovább folytatni szombaton Pasaréten, hiszen a 9. helyért való küzdelem még nem zárult le.

PlayOut 2: ELTE BEAC Újbuda – MTK Budapest 72-52 (18-15, 24-15, 16-11, 14-11)

BEAC: Szabó D 17/9, Laklóth 10, Dúl 3/3, Beckley 9/3, Kostowicz 14. Cs: Galántai, Mandic 7, Tóth D 2, György 1, Kovács V 7, Vincze 2, Angyal N.

MTK: Czirják 5/3, Süle 15/9, Bernáth 5/3, Szabó F 8/3, Hegedűs 7/3. Cs: Wéber 2,  Pusztai S 2, Koch 2, Szeitl 1, Szabó B 5/3, Gróf.

Balogh Judit: Soha nem látott győzelmi sorozatban vagyunk, három meccset zsinórban az elmúlt 15 évben biztosan nem nyertünk. Jó lenne ezt minél tovább vinni, a legboldogabbak akkor lennénk, ha ez a sorozat csak jövőre szakadna meg.

Nagy Dóra: Ugyanazok a típushibák voltak meg a Vasas ellen is, mint ma a BEAC ellen, ezeket kell mindenképpen kijavítanunk a következő mérkőzésre. A BEAC ma fáradtabban kezdte a meccset, jó lett volna, ha ezt jobban ki tudjuk használni, akkor egy szorosabb meccset játszhattunk volna.