Utánpótlás körkép: serdülők 3/3, kadettek 2/2 – ELTE BEAC Kosárlabda

Utánpótlás körkép: serdülők 3/3, kadettek 2/2

MEFOB

2019. március 18., Tüske „B” terem

ELTE-BEAC – Debreceni Egyetem 57-62 (17-11, 14-21, 9-15, 17-15)
ELTE-BEAC: Némedi 6, Kulcsár 22/3, Szabó Zs. 4, Lendér 15/3, Stekler 10. Csere: Tarnai, Simoncsik, Regdánszki, Budavári.

Dr. Gyarmati István: Tizenhét-nyolcas vezetésünknél kényszerűségben bele kellett nyúlnom a csapatba. Sajnos ezután kicsúszott az irányítás a kezünkből, ráadásul játékosaim többségének nincs egy ilyen hőfokú, szintű mérkőzés megnyeréséhez szükséges tapasztalata.

Örömteli azonban, hogy az elmúlt év után ismét sikerült a rájátszásba jutnunk, így most az elkövetkező hónapban nem lehet más a feladatunk, mint az, hogy lehetőség szerint minél jobban fel tudjunk készülni arra, lehető legjobban kihasználva ezt az időszakot.

Regionális kadett bajnokság

2019. március 21., Tüske „C” terem

BEAC Újbuda KA/B – KLKS/B    42 – 101(8-35, 9-16,17-26, 8-24)

BEAC/B: Szénási Sz. 9, Szalkai L. 4, Sági A. 6, Galus D. 7, Tóth Z. 6, Cs: Somogyvári D. 2, Finak F. 6, Várpalotai E., Dohnál P. 2, Baltay R.

Mocsai László: A tavasz első napján hiába volt nap-éj egyenlőség, ez a mérkőzésen nyújtott játékra nem volt elmondható. Az eladott labdákból szerzett kosarak adták a két csapat közti különbséget. Sajnos az eladott labdákból nekünk volt a több, pontokbóla vendégcsapatnak. Van még hova fejlődnünk. Hajrá lányok!

Kiemelt kadett bajnokság

2019. március 23., Gabányi Sportcsarnok

BEAC Újbuda KA/A-Kecskeméti KA/A 63-60 (16-8, 18-21, 18-11, 11-20)

BEAC: Katona 15/3, Németh 12/6, Pfandler 6/3, Vári 4, Horváth 12/9. Cs: Jelinek 5, Vranek 9, Telek -, Kis , Kalmár -, Schill -, Limpek –

Horváth Bianka: Elképesztő ritmussal kezdtünk, láttam a szemekben az elszántságot és a győzni akarást. A végére elfáradtunk, de a szívünk ismét a helyén volt. Együtt megyünk.

Serdülő Főtábla, 1. forduló, „D” csoport

2019. március 23 – 24., Nyíregyháza

Március 23.

BEAC Újbuda KA/A  –   Nyíregyházi Kosársuli/A 81-51(21-11, 24-10, 20-18, 16-12)

BEAC: Jánosi 28, Vita 12, Jármay 12, Szakolczi 10, Jécsák 7, Nagy 6, Villányi 4, Kiss 2, Dormán, Zsirka, Murányi, Körmendi.

Szeged KE   –  BEAC Újbuda KA/A 65-116 (15-23, 16-36, 18-21, 16-36)

BEAC: Jánosi 41, Szakolczi 14, Vita 13, Nagy 8, Jécsák 8, Villányi 8, Kiss 6, Körmendi 6, Bencsik 6, Jármay 6, Dormán, Zsirka.

Március 24.

BEAC Újbuda KA/A  –   Zsíros Akadémia 102-80 (30-8, 26-26, 18-22, 28-24)

BEAC:  Jánosi 33, Jármay 23, Szakolczi 11, Nagy 9, Vita 8, Becsik 6, Zsirka 5, Kiss 1, Murányi, Jécsák, Körmendi, Jécsák.

Tokodi Ildikó: GYŐZELEM, GYŐZELEM, GYŐZELEM! Készülünk tovább a céljaink eléréséért!

Kenguru bajnokság, U11

2019. március 23., Tüske terem / 3.

BEAC Kisvizslák  –   Józsefváros KC/A 32-49 (9-15, 3-4, 15-12, 5-18)

BEAC:Vita R.9, Láng 6, Sági B.5, Dinnyés 3, Szudolszky 2, Vass-Kovács 2, Zahoray 1, Pákozdy 1, Andrási 1, Forgács 1, Szilágyi 1, Bors

Gyeőry Zsuzsanna: A lányok álmosan kezdték a mérkőzést, megijedtek a fiúktól és sok helyzet kimaradt. A szünet után felpörögtek, de a végén ismét elfogyott az erő.

Csata Pónik  – BEAC Kisvizslák 27-35 ( 8-7, 8-9, 10-13, 1-6)

BEAC: Láng 10, Dinnyés 5, Pákozdy 5, Vita 4, Zahoray 3, Andrási 3, Szudolszky 2, Vass-Kovács 1, Szilágyi 1, Sági B. 1, Forgács, Bors

Gyeőry Zsuzsanna: Feljavult a védekezésünk, és a támadásokban is jobban összpontosítottunk. A besegítés és a lepattanószerzés is jobban működött. Az utolsó negyedben már mindkét csapat nagyon fáradt volt, szerencsére nálunk Láng Lili jól bírta erővel és két kosarat is dobott a végén!

Ezzel az eredménnyel maradtunk a csoportunkban!

Amatőr Nemzeti Bajnokság, Zöld csoport

2019. március 24., Gabányi Sportcsarnok

ELTE Fortis – Bajai NKK 51-68 (23-29, 5-16, 8-11, 15-12)

ELTE Fortis: Vágvölgyi 2, Némedi 15/3, Ádám 4, Stekler 13/3, Szabó 5. Csere: Varga 4, Tarnai 4, Regdánszki 4, Budavári 4, Kenyeres.

Dr. Gyarmati István:Ezt a mérkőzést arra használtuk fel, hogy játékba hozzunk olyan játékosokat is, akikre a későbbi mérkőzéseinken még komoly szerep hárulhat. Sajnos ez most még nem párosult eredményességgel.

BEAC Újbuda KA/A – Debreceni KA/A 58-55 (18-8, 19-12, 15-20, 6-15)

BEAC: Katona 26/6, Pfandler 2, Vári 5/3, Vranek 2, Horváth 10/6 Cs: Kis -, Németh 7/3, Telek 6, Jelinek -, Schill -, Kalmár -, Muschna

Horváth Bianka: Káprázatos hangulat volt a csarnokban, leírhatatlan ez az érzés. Ebben a győzelemben nagyon sok mindenki benne van, szeretném nekik megköszönni. A csapatomra mérhetetlenül büszke vagyok és nem csak a győzelem miatt. Együtt megyünk.

2019. március 24., vasárnap Tüske csarnok / 2. terem

BEAC Vizslák  –  Vasas U-11  48-77 (9-16, 8-23, 19-16, 12-22)

BEAC: Sági R.16, Omran 10, Limpek 10, Bódi 4, Kövecses 2, Balogh 2, Sági B. 1. Jáger 1, Mentényi, Dévai , Medvei

Gyeőry Zsuzsanna: Nehéz helyzetben kezdtünk, mert csak 10 egészséges játékossal indítottuk el a mérkőzést. Ez már a negyedik alkalom, hogy a bajnokság legerősebb fiúcsapatával játszunk először. Általában 20-30 ponttal szoktunk kikapni. Most azt a célt tűztük ki magunk elé, hogy ne kapjunk indításokat. Legjobban ez a harmadik negyedben sikerült, és azt meg is nyertük.

Kőbányai Darazsak/A    –   BEAC Vizslák 69-49 (15-12, 20-8, 16-21, 18-8)

BEAC: Omran 13, Medvei 9, Limpek 9, Sági R. 6, Cs. Molnár 4, Dévai 2, Bódi 2, Balogh 2, Sági B. 1, Jáger 1, Mentényi, Kövecses

Gyeőry Zsuzsanna: Atöbb hiányzó mellé még egy sérülés is sújtott minket. Nem tudtuk lefogni az ellenfél második ötösét, és ott mindig nagyon kikaptunk. Örültem, hogy pár fiatalabb játékosunk viszont nagyon szépen teljesített.

Egy pozitívum van a két vereségben, hogy lekerültünk a B csoportba, így legközelebb végre nem a Vasas fiú csapat ellen játszunk!

2019. március 24., Zrínyi Gimnázium

Budafoki Bolhák    –    BEAC Petőfi 46-42 (17-8, 8+2-8+6, 10-6, 9-14)

BEAC: Kun 4, Ádám 7, Füsti 2, Kindelmann 5, Huber 6, Sohonyai 1, Déri 5, Ördögh-Bredican 3, Miskei, Stáhl 4, Szilágyi 4, Sütő 1

BEAC/Petőfi – Törekvés Törpicúrok 42-36 (14-3, 6+8-14+4, 6-9, 8-6)

BEAC: Kun, Ádám 4, Füsti 2, Kindelmann 1, Huber 1, Sohonyai 4, Déri 1, Ördögh-Bredican 9, Miskei 1, Stáhl 10 Szilágyi 9, Sütő –

A mérkőzés érvénytelen volt, a másik csapat 9 fővel jelent meg.

Haragh Zsófia: Nagyon örülök mindkét mérkőzésnek, hogy ilyen jól helyt álltunk. Ezekből a meccsekből tudjuk a legtöbbet tanulni, ahol hasonló képességű játékosok ellen játszunk. Egyre szebben passzolnak a lányok, egyre ügyesebbek. Elkezdtük széthúzni a játékot, vannak már befutásaink is, ezeknek nagyon örülök. Gratulálok minden játékosnak, mert ez szuper volt!