Zalaegerszegi kirándulás – ELTE BEAC Kosárlabda

Zalaegerszegi kirándulás

Vasárnap késő délután Zalaegerszegen folytatódik csapatunk számára a bajnokság

Bő két hete játszott utoljára tétmérkőzést csapatunk, méghozzá Győrben, az idei Magyar Kupán – épp a ZTE NKK csapata ellen. Jó érzésekkel tekinthetünk vissza arra a találkozóra, mert bár a végén 13 pontos vereséget szenvedtünk, ugyanakkor három negyeden át több is, mint méltó ellenfelei voltunk a tabella jelenlegi ötödik helyezettjének. Az egál első negyedet követően ugyanis a félidőben 12 pontos előnyben voltunk, és még a záró etap előtt is 3 ponttal előrébb tartottunk. Az utolsó negyedre aztán elfogyott a lendület, így győzött a rutin, és Gáspár Dávid együttese lépett a négy közé a Kupában. A győri hétvégét végül negyedik helyen zárták a zalaiak, akik azóta nyilván részletesen kielemezték a Rába-parti mérkőzéseket. Az elmúlt időszak ugyanis nem igazán sikerült fényesen a zalai alakulatnak, a kupát megelőzően három vereséget is elszenvedtek a bajnokságban – utoljára a Csata otthonában 17 ponttal maradtak alul (80-63). Ezzel a vereséggel kicsúsztak a legjobb négyből, a rájátszásbeli pályaelőnyért éppen ezért most komoly versenyfutásban vannak a hétvégén Győrbe látogató PEAC alakulatával.

Ami a mieinket illeti, a bajnokságban számunkra sem termett túl sok babér az utóbbi fordulókban, és bizony a Cegléd elleni hazai vereség fájó emlékként maradt meg mindannyiunkban. A kupaszereplés a másik oldalon viszont kifejezetten kedves emlék a vereség ellenére is, és reméljük, az ott mutatott arcát hozza majd a csapat a zalai vendégjáték alkalmával is. Az elmúlt két hét, némi pihenő beiktatása után, munkával telt, fontos feladat volt, hogy a kupa előtti napokban érkezett magasemberünket, Stephanie-t sikerüljön minél jobban beilleszteni a csapatba. A lányok a múlt hétvégén Szekszárdon edzőmérkőzésen léptek pályára, ahol remek dobóformát kifogva, távoli dobásokra építve egy kifejezetten szoros eredményt sikerült elérni a kupaezüstérmes otthonában. Reménykedünk benne, hogy a hétvégén meg tudjuk ismételni a Győrben mutatott bátor, lelkes játékot Zalaegerszegen, és jó szájízzel készülhetünk az utolsó két, alapszakaszbeli hazai mérkőzésre.