AMATŐR BAJNOK AZ ELTE-BEAC ÚJBUDA! – ELTE BEAC Kosárlabda

AMATŐR BAJNOK AZ ELTE-BEAC ÚJBUDA!

Két meghatározó játékosa, Mányoky Judit és Németh Alma nélkül érkezett a TFSE az Amatőr Nemzeti Bajnokság döntőjének második mérkőzésére.

Idegesen és pontatlanul kezdtük a találkozót, három perc telt el, mire Réka labdaszerzése után Judie megszerezte első pontjainkat (2-2). Nem akart igazán hatékonyan működni a támadásunk, 5 perc után 4-6 állt a táblán. Balogh Judit elsősorban a megfelelően kemény védekezés hiányát kérte számon a lányokon és folyamatos cserékkel próbálta meg megtalálni az ideális ötöst. 8 perc elteltével 8-9 állt a táblán, és nyoma sem volt az egy héttel ezelőtti, magabiztos, pörgős játéknak. Karlócai második triplája után 10-12-vel zárult a gólszegény első negyed.

Ágó két triplájával és Suppinak adott remek passzával “megjöttünk a meccsbe” a második negyed elején. Sokkal határozottabban védekeztünk hátul, ezzel pedig elől is pontosabbá váltunk. Négy és fél perc alatt 15-0-ás sorozatot repesztettünk – 25-12-nél Boros Zoltán ki is kérte idejét. Eltelt még egy perc és 4 hazai pont (19-0-nál tartottunk ekkor), mire megszülettek a TF első pontjai a negyedben (29-14). 31-14 után megálltunk támadásban, és egy 0-7-es etappal a TF 10 pontra faragta a különbséget (31-21). Négy sikeres büntetővel majd két labdaszerzés utáni ziccerrel újabb 8-0-át csináltunk, és a 29-11-re végződő második negyed végén csak Karlócai utolsó pillanatos dupláján bánkódtunk (39-23).

A második félidő elején mintha ismét az öltözőben maradtunk volna. 3 perc után 0-7-es negyedbeli eredményt jegyezhettünk fel, mire Petra sikeres büntetőjével megszülettek első pontjaink (40-30).  Judienak semmi sem akart bemenni, Petra viszont négy pontjával tolta egy kicsit előrébb szekerünket a győzelem felé vezető úton (44-30). Szenvedtünk és megint nem igazán találtuk a jó megoldásokat, és bár a harmadik negyedet elveszítettük (15-18), a második negyedben megszerzett előnyünk miatt nem forgott veszélyben a vezetésünk (54-41).

Szép megoldásokat és bosszantó védekezési hibákat is mutattunk az utolsó negyedben. Vezettünk közel hússzal (62-43), ám elég volt néhány pontatlanság hátul, és jöttek a TF-es pontok (62-47). A lányok  becsületből megnyomták a végét, az utolsó percekben mindenki lehetőséget kapott, hogy a parketten tegyen hozzá a mérkőzéshez. A vége magabiztos győzelem lett (74-52), és ugyan a mai meccsen inkább érződött az évvégi hangulat és a fáradtság, a két meccs alapján nem volt kérdés, hogy teljesen megérdemelten került az amatőr bajnoki arany lányaink nyakába!

A 2016-17-es Amatőr Nemzeti Bajnokság BAJNOKA az ELTE-BEAC ÚJBUDA CSAPATA!

ELTE-BEAC Újbuda – TFSE 74-52 (10-12, 29-11, 15-18, 20-11)

ELTE-BEAC Újbuda: Pusztai 17, Lelik 11/3, Kocsis 8, Suppán 8, Barnai 9. Cs: Gocsman 15/6, Király, Boros 2, László 4, Zana 2.