Junior bajnok a BEAC-Csata Újbuda KA !! – ELTE BEAC Kosárlabda

Junior bajnok a BEAC-Csata Újbuda KA !!

Négy napon át összesen 20 mérkőzést vívtak az ország legjobb junior csapatai a Gabányi László Sportcsarnokban. A rengeteg izgalmat, sok emlékezetes pillanatot, megannyi mosolyt és könnyet hozó négy nap végén egyetlen csapat maradt veretlen: a BEAC-Csata Újbuda KA csapata!
Bajnoki mérkőzéséket messze felülmúló hangulatban kezdődött a junior bajnokság döntője az évadban eddig veretlen Vasas Akadémia és a hazai pályán játszó BEAC-Csata Újbuda KA csapatai között.

Idegesen kezdtek a csapatok, másfél perc után Angyal Barbara (Duri) betöréséből született az első kosár. A Vasas nyugodott meg hamarabb, Schirohy Szonja és Mérész Beatrix révén 7 ponttal elléptek (4-11). Tursics Krisztián időt kért, de nem sikerült érdemben faragni a hátrányból (9-16). Pusztai Petra vette hátára a csapatot, négy pontjával, majd Lelik Réka egy pontos büntetőjével 14-16-ra módosult az állás. Szigorítottunk a védekezésünkön, kétszer is érdemi dobás nélkül zárult a Vasas támadása. Réka második triplájával 17-16-ra vezettünk. Felváltva estek a kosarak, 2 ponttal tartottunk előrébb 10 perc után (23-21).

7-0-ás rohanással indítottuk a második negyedet, majd Mérész Beatrix faragta két duplával a pasaréti hátrányt (30-25). A Petra – Réka duó elképesztő pontgyártásba kezdett, és amikor Duri triplája is beesett, 42-27-nél először érte el a 15 pontot a különbség a csapatok között. Küzdött mindkét csapat, mi jobban dobtunk (a félidőben 57 vs 35 százalék volt a csapatok dobószázaléka), és ez pont elég volt ahhoz, hogy a megszerzett előnyt a félidőig sikerüljön megtartani (50-34).

A félidőben a 2000-2001-es junior bajnokcsapat játékosait köszöntöttük, illetve átadtuk jogos tulajdonosának, Cserny Rékának a kupáink között őrzött, nevére szóló 2000-2001-es év junior játékosa kupát.

Mérész szerzett 20 másodperc alatt kosara, majd Tóth Orsolya faragta tovább a pasasrétiek hátrányát (52-38). Rosszul lepattanóztunk a saját palánkunk alatt, a pasarétiek sorra szedték vissza a támadókat, miközben nálunk a faultok gyűltek. 2-8-as negyedbeli eredménynél Tursics Krisztián rendelte magához lányait (52-42). Boros Dorka faulttal együtt bedobott kosaránál 14 pontra hízott újra a különbség, a Vasas pontjait ebben az időszakban Tóth Franka szállította. Bernáth Réka is tolt egyet a pasarétiek szekerén, de Duri második triplájával visszaállt a 15 pontos hazai előny (66-51). Réka ütötte be negyedik faultját, de Schirohy Szonja csak egyet dobott be a büntetőkből, ezzel 66-52 állt a táblán 30 perc után.

Másfél perc után Réka dobta a negyed első pontjait, majd rögtön labdát is szereztünk, Dorka pedig fault után bedobta a büntetőket (70-52). Schirohy Szonja robogott végig egy labdával, faulttal együtt dobta be a ziccert, majd a kihagyott büntetőjéből duplát dobott. Miután  Dúl Panka is megdobta hatodik pontját, jött a BEAC-Csata időkérés (70-58). Nem sikerült megállítani a Vasast, Tóth Orsolya triplát dobott, majd Mérész Beatrix maradt üresen a palánk alatt (70-63). Két büntetővel sikerült egy kicsit előrébb lépnünk (72-63). Petra adott nagy labdát Dorkának (74-63), majd egy labdáért vívott harcban Duri pontozódott ki, Dúl Panka viszont kihagyta a büntetőket. Felváltva estek a pontok, majd a saját palánkunk alatt Petra mentette meg kétszer ugyanazt a labdát, Réka 28. pontjánál pedig nagyjából felrobbant a csarnok. Rádobta még a 30.-at és a 32.-et is, a csarnok pedig állva tombolt egy perccel a vége előtt, 15 pontos előnynél (84-69).  Bernáth Réka büntetőkből még faragott a hátrányon, Mérész bedobta a triplát, de a tényen már nem, csak a végeredményen változtatott:

BAJNOK A BEAC-CSATA ÚJBUDA KA EGYÜTTESE!!!!!!

Döntő:

BEAC-Csata Újbuda KA – Vasas Akadémia 84-75 (23-21, 27-13, 16-18, 18-23)

BEAC-Csata: Pusztai 23, Angyal B 8/6, Lelik 32/9, Boros 13, Karagits 8. Cs: Pálinkás, Mányoky.

Vasas Akadémia: Dúl 6, Schirohy 12, Bernáth 20/3, Tóth O 5/3, Mérész 14. Cs: Varga A 2. Tóth D 7/6, Tóth F 9.

Tursics Krisztián: Nem tudok mit mondani… Igazából az a fontos és a lényeges, hogy tudtunk egy nagyon jó meccset játszani, kiszolgáltuk a közönséget. Itt volt ezer ember, ami fantasztikus egy utánpótlás meccsen, minden NB1-es meccsen ennyi embernek kellene lennie. Gratulálok a csapatomnak, emberfeletti energiát raktak bele ebbe a négy napba.

Eördögh Edit: Tele gatyával nem lehet döntőt játszani. Gratulálok a BEAC-Csatának!

Csoportmérkőzések:

BEAC-Csata Újbuda KA – KSC Szekszárd 84-68 (18-30, 18-15, 24-15, 24-8)

BEAC-Csata Újbuda KA: Angyal B 17/9, Lelik 15/3, Pusztai 20/3, Boros 22, Karagits 4  Cs: Angyal N 6, Pálinkás, Mányoky.

KSC Szekszárd: Studer 16/9, Gereben 29, Süle 7, Antóni 5, Némedi. Cs: Bakos 11/9, Bátai, Horváth.

Százhalombattai KSE  – BEAC-Csata Újbuda KA 42-96  (11-11, 14-34, 8-36, 9-15)

Százhalombatta: Lendér 8, Strupka 3/3, Kazár 16, Katona 10, Takács. Cs: Kuczik 2, Jagicza, Gerhes, Novák, Erdősi 3, Nagy.

BEAC-Csata: Angyal B 8, Boros 12, Lelik 20/6, Pusztai 6, Karagits 8. Cs: Pálinkás 9, Angyal N 4, Halmosi 11/3, Hizsnyik 7, Varga A. 5/3, Mányoky 5, Tarnai 1.

BEAC-Csata Újbuda KA – PEAC – Kosárlabda Akadémia Pécs 86-57 (26-19, 15-16, 28-13, 17-9)

BEAC-Csata Újbuda KA: Pusztai 19, Angyal B 20/12, Lelik 11/3, Boros 15, Karagits 13. Cs: Pálinkás 2, Mányoky 2, Halmosi 2, Varga A, Tarnai.

PEAC-Kosárlabda Akadémia Pécs: Tenyér 9/3, Wentzel 13/3, Demeter, Varga E 6, Juhász 21/6. Cs: Kovács 6, Budai, Mándi, Hegedűs 1, Pucz 1.