Újra 100 pont fölött fiataljaink – ELTE BEAC Kosárlabda

Újra 100 pont fölött fiataljaink

Újabb fölényes, magabiztos győzelmet arattak fiataljaink, akik ezúttal az újonc fehérvári együttes otthonában arattak kerek 50 pont különbségű győzelmet – ismét 100 fölé jutva.

Székesfehérvár, Női Amatőr Nemzeti Bajnokság

Dávid Kornél KA – ELTE-BEAC Újbuda U23 56-106 (12-27, 15-31, 14-22, 15-26)

BEAC: LELIK 18/12, Pusztai 2, Suppán 6, György 6, BARNAI 18. Cs.: Király 4, BOROS 12, LÁSZLÓ 9, GOCSMAN 21/15, KOCSIS 10/3.

anb_csapat2Centereink, György Timi és Barnai Judie révén 6-0-lal indítottuk a meccset. A korábbi korosztályos válogatott Pap Regina jóvoltából átmenetileg kiegyenlítetté tette a meccset a fehérvári együttes, de 10-4 után a negyed közepén lányaink valósággal átrohantak ellenfelükön, és egységes csapatmunkával egy 13-2-es etap után közel 20 pontos előnyt szereztek. Egyáltalán nem látszott a lányokon, hogy egy nappal korábban Sopronban nagy iramú meccset játszottak a bajnokkal.

A második negyed fehérvári technikaival kezdődött, amelyért Kocsis Fanni “büntetett”. Gocsman Ágota és Lelik Réka percei következtek. Ágota rendületlenül szórta a hármasokat, Réka pedig amellett, hogy eredményes volt, jól is szolgálta ki a társakat. Félidőben – nagyjából tartva a nyitó fordulóban a tataiak ellen felvett ritmust – 58 pontnál jártunk, és 31-gyel vezettünk.

Térfélcsere után kiegyenlítetté vált a játék, a 3. negyed közepére aztán 40 pontra nőtt a különbség. A Sopronban igen eredményesen kosarazó Pusztai Petra ezen a meccsen a társak kiszolgálásában jeleskedett.

A záró szakaszban Lászó Boróka is “megszórta” a fehérváriakat. A szakvezetés mindenkinek bőven adott lehetőséget, a végén így is csak az volt a kérdés, fiataljaink elérik-e újra a 100 pontot. Lelik Réka újabb triplái sokat segítettek ebben, a végén éppen ő szerezte 100. pontunkat.

Réka dupla-duplával zárta a találkozót (18 pont, 10 gólpassz), László Borókának ehhez egyetlen pont hiányzott (9 pont, 11 lepattanó).