Hatodik hely – emelt fővel – ELTE BEAC Kosárlabda

Hatodik hely – emelt fővel

Kitűnő mérkőzésen hullámzó játékot nyújtott csapatunk, amelynek voltak jobb és gyengébb periódusai. A végjátékban ellenfelünk volt a pontosabb, így bár hatalmasat küzdöttek a lányok, végül alulmaradtak, s a 6. helyen végeztek

Kecskeméti Kosárlabda Akadémia – BEAC-Újbuda KA A  74-68 (25-23, 20-19, 7-9, 22-17)

BEAC: ZANA 16/3, Hizsnyik 2, PUSZTAI 28/9, Varga V., Omoregbee 2. Cs.:Halmosi 3, Tarnai 4, PFANDLER 8, Mokos, Pálmai 5/3,

Miután kivédekeztük zónával az első kecskeméti támadást, Petra csapatunknak szerzett vezetést. Gereben Lívia egyenlített, majd Selina Omoregbee gyönyörű középtávoli dobással újra előnyhöz juttatta csapatunkat. Gereben, majd Farkas Petra is átdobta a egy-egy triplával a zónánkat, ellépett a Kecskemét. Petrák pontpárbaja zajlott a negyed közepén, a mi Petránk kosarára Farkas újabb hármast dobott. Klau’ villant egy 2+1-es játékkal, de ellenfelünk minden támadását kosárral fejezte be, a negyed közepén 15-9-re vezetett a KKA. A mi Petránk sziporkázott, a kecskemétieké, Farkas parádézott, a 6. percben a harmadik tripláját bevágva 11 pontnál járt. Pusztai Petra megmutatta – többek között druszájának – ő is tud triplát dobni. Lüktető, nagy iramú, s hihetetlen magas színvonalú volt az első játékrész, amelynek hajrájában Tarnai Klári kosarával átvettük a vezetést. A parádés szakasz Révész Luca triplájával, s 2 pontos kecskeméti vezetéssel zárult.

A második szakasz elején Pusztai Petra továbbra is tarthatatlan volt a kecskemétiek számára, ám ellenfelünknél ekkor Gereben Lívia lépett elő. A roppant színvonalas játék folytatódott, elő, s az ő vezetésével tartotta szűk előnyét ellenfelünk. A szakasz közepén csapatként működött a Kecskemét, többen is eredményesek voltak, s egy 7-0-lal 12 pontos előnyre tett szert ellenfelünk. Érthető időkérésünk után Csenge törte meg hosszú kosárcsendünket, Pídi szerzett ügyes kosarat, s egy 6-0-lal átvéve ellenfelünk az ezt megelőző időszakban mutatott karakterét csapatként kosarazva gyorsan megfelezték a hátrányt lányaink. Sőt Pálmai Dóri egy triplát is beemelt, szünetig 3 pontra feljöttünk.

Több, mint másfél “pontatlan” perc után Révész Luca betörés utáni kosárral növelte a Kecskemét előnyét. Több, mint 3 és fél perc elteltével egy támadó pattanó megszerzése után Csenge dobta első kosarunkat szünet után. Lerohanásból hosszú “hallgatás” után Klau’ villant a negyed közepén, majd Pídi remek bejátszással Halmosi Annát hozta kihagyhatatlan helyzetbe,  3 pontra feljöttünk. Az első félidei remek dobóforma a negyedik játéknap második félidejére érthetően alábbhagyott mindkét oldalon,  hosszú percekig mutatta a tábla a Kecskemét 51-48-as vezetését. Egy jó kecskeméti büntetőt követően Petra bravúros, palánkos triplával egy pontra hozta föl csapatunkat.

A záró szakasz előtt a pálya egyik sarkában “szülői munkaközösségünk”, a másikban pedig serdülőink próbálták belehajszolni lányainkat a győzelembe. Klau büntetőivel hosszú idő után átvettük a vezetést. Hogy az idilli állapot ne tartson sokáig arról a Petra által egyébként remekül őrzött Gereben gondoskodott. Mindkét fél végső erőtartalékait mozgósította, Halmosi egy jó büntetőjével egalizáltunk, majd Klau’  labdaszerzés utáni ziccerével 2-vel “mentünk”.  A folytatásban váltva estek a kosarak, Petra fáradni látszott abban, hogy támadásban is sok múlt rajta, ráadásul ő fogta az ellenfél legjobbját. A hajrában Gereben új erőre, a kispadunk viszont technikait kapott, 4 ponttal elhúzott a Kecskemét. Fáradó játékosainknak nem jöttek – illetve mentek – be a dobások, a túloldalon viszont Varga Anita bravúros kosarat dobott. Az utolsó percben 7 ponttal vezetett ellenfelünk. Bő fél perccel a lefújás előtt Klau triplája adott egy kis reménysugarat. Gereben büntetői után Petra újabb palánkos triplát dobott, 21-gyel a vége előtt 3-ra jöttünk föl. Gereben 1 büntetőt bedobott, a másodikat kihagyta, a harmadik bravúrtripla pedig már nem ment be, így a kecskemétiek győztek egy színvonalas, remek találkozón.

Gyeőry Zsuzsa: – Gratulálok a Kecskemétnek. Mindent megtettünk a győzelemért, és meg is voltak a helyzeteink, de a végjátékban ezek sajnos többnyire kimaradtak