Vesztettünk, de voltak villanásaink – ELTE BEAC Kosárlabda

Vesztettünk, de voltak villanásaink

A Diósgyőr érvényre juttatva nagyobb tudását fölényesen nyert. Csapatunknak voltak jó periódusai, és lányaink újra saját bőrükön érezhették, milyen egy nemzetközi szintű csapat ellen játszani

ELTE-BEAC Újbuda – Aluinvent DVTK Miskolc 52-102 (13-33, 9-23, 15-33, 15-13)

Gabányi-csarnok 150 néző. V: Kulcsár, Bognár, Jurák.

BEAC: PUSZTAI S. 17, Pál  7/3, Pusztai P. 4, dr. Bagi 2, Barnai 8. Cs.: Horváth Sz. 6, Király 2, György 1, Zana 3, Gocsman, Reiner 2.

Diósgyőr: Horváth B. 4, CZANK 11/6, Liktarovics 4, BREWER 13, Horti 2. Cs.: RASHEED 13/6, Szécsi 9, Jovanovics 9, HILL 18/9, Bach, BÁLINT 13/3, SZABÓ P. 6.

Horti ziccerére Petra felelt szép középtávoli tempóval. Védekezésben sikerült kiszorítani, távol tartani a vendégeket a palánktól, ám Czank triplát dobott, de támadásban nem nagyon tudtak tiszta helyzeteket kialakítani a lányok. Sűrűn szólt a síp, a 4. perc végén Melinda megkapta a 2. hibáját. Brewer támadó pattanó utáni kosara, majd Czank közpétávoli tempója után 10 pontra nőtt a hátrány, Balogh Judit időt kért. Pál Szandi törte meg igen hosszú kosárcsendünket. Ellenfelünk a magyar válogatottak mellett a 2013-as WNBA draft 4. helyén “elkelt” Tayler Hillt tudta csatasorba küldeni, aki rögtön dobott egy triplát, nálunk edzőnk hamar csatasorba küldte a fiatalokat.  A negyed hajrájában Szandi és Judie villant, ám Rasheed – mivel lányaink beragadtak az elzárásoknál – két is triplát dobott, a korábban aránylag hatékony védekezésünk ezúttal nem nagyon működött.

A második negyed Zana Klaudia egy jó büntetőjével kezdődött. Szécsi és Bálint jóvoltából növelte előnyét a Diósgyőr. Gyengén dobták a büntetőket, s több labdát eladtak lányaink. A szakasz közepén Gocsman Ágota és Barnai Judie ügyes 2-2 elleni játéka után utóbbi volt eredményes. A vendégek kihasználták erőfölényüket, a félidő hajrájában 30 pont fölé nőtt a Diósgyőr előnye. Reiner Dóri villant ügyesen verve egy az egyben Liktarovicsot, majd Horváth Szilvi dobott ügyes kosarat. A félidő Szabó Petra távoli kettesével, s 34 pontos diósgyőri vezetéssel zárult.

BEAC-Diósgyőr Sára dobJovanovics büntetőire György Timi szép kiosztása után Petra felelt távoli duplával a második félidő elején. Utána Timi keményen, hatékonyan védekezett Hortival szemben, ám Hill előbb labdát, majd könnyű kosarat, utána pedig triplát szerzett, Czank hármasa után pedig 40 pont fölé nőtt hátárnyunk. A legkisebb védekezésbeli kihagyást is könyörtelenül büntették a vendégek. Lányainktól felvillanásokra futotta, ilyen volt Klaudia ügyes, palánkos kosara. Továbbra is sokat játszottak fiataljaink, akik közül Lili szerzett szép kosarat labdaszerzés után rendezetlen védelem ellen, ám az európai kupaporondon remeklő Diósgyőr ellen a saját bőrükön érezhették, milyen gyors, kemény a játék nemzetközi szinten.

A záró negyed elején közel 2 percig nem esett kosár. A vendégek “túlpörögtek, lányaink pedig többnyire a támadóidő végén szorongatott helyzetből kényszerültek dobni. Ügyes akció végén Petra szerezte a negyed első kosarát. Szurkolóink minden sikeres megmozdulást nagy üdvrivalgással fogadtak, így Szandi szép tripláját, s Judie szép bal horgát. A meccs nagy dobópárbajjal zárult, összességében biztosan győzött az esélyes Diósgyőr, de akadt egy-két jó periódusunk és jó néhány ügyes támadásunk.

Balogh Judit: – Bár ötven pont fölé jutottunk, nem nagyon hetvenkedhetünk.

Maikel Lopez: – Jól védekezve, jó ritmusban kezdve a meccset hamar jelentős előnyt szereztünk. Próbáltam mindennek bőven lehetőséget adni, “tűzben tartani” a játékosokat a közelgő rangadók előtt.