Újra meg kell szokni kell az élvonalat – ELTE BEAC Kosárlabda

Újra meg kell szokni kell az élvonalat

Süle Krisztinát nélkülözve a reméltnél talán valamivel kevesebb ellenállást fejtett ki csapatunk Cegléden, s vereséggel kezdte 3 év “távollét” után szereplését az élvonalban. Pusztai Sára ugyan extra teljestményt nyújtott, csapatunk pontjainak csaknem a felét szerezte, de jobb volt a Cegléd

Ceglédi EKK – ELTE-BEAC Újbuda  79-49 (25-13, 15-15, 22-5, 17-16)

Cegléd 150  néző. V: Gál, Sallai, Vida.

Cegléd: Medgyessy 8, Szabó D. 7/3, KATONA 8, SKORICS 17/3, Makszimovics 7. Cs: Szepsi, SERBÁN 9, Filipowicz V. 2., KOBOLÁK 17, Ruttner Zs. 2, Vasas 2. Edző: Cziczás László
BEAC: PUSZTAI S. 24, Pusztai P. 5, Reiner, dr. Bagi 2,  Barnai 4. Cs: Pál 6, Horváth Sz. 2, Király, György 4, Gocsman 2. Edző: Balogh Judit

Sajnos Süle Kriszina nem épült föl teljesen, így egyik legponterősebb játékosunk nélkül kezdtük a szezont.
Két szerb légiósa találataival 6-0-lal indított a Cegléd kissé megilletődötten kezdő csapatunkkal szemben. A 3 év után visszatérő BEAC első pontjait – mindjárt hármat – Pusztai Sára szerezte egy kosár plusz büntetős akció formájában. Bagi Melinda is beemelt két büntetőt, ám a vendéglátók légiósaival nem tudtak mit kezdeni lányaink. Sajnos csapatunkból csupán Sára jelentett igazán veszélyt a hazai gyűrűre, első 11 pontunkból 9-et ő jegyzett. Bár a szakasz hajrájában Pál Szandi is betalált, a Cegléd magyar játékosai is Serbán és Kobolák meg-megvillantak. Jól dobtak a hazaiak, mi pedig próbáltuk szokni az NB I sebességét, keménységét,  10 pont fölé nőtt a hátrány, 25 pontot kaptunk az első negyedben.

A második szakasz újabb 4 ceglédi ponttal indult, majd Pál Szandi passzából Barnai “Judie” talált be közelről, Pusztai Sára pedig 10 pont fölé jutott. A negyed közepén mindkét oldalon sok volt a hiba, állandósult a 10 és 15 pont közötti hazai vezetés. A 17. percben Pusztai Petra is megszerezte első pontjait a felnőtt élvonalban, majd az extra nagyot játszó nővére újabb villanásaival 10 ponton belülre kerültünk. A félidő végén Serbán újra villant, így szünetben 12 ponttal vezetett a Cegléd. A második negyedet sikerült “tenisz-döntetlenre” – 15-15 – hozni, Pusztai Sára a csapat első félidőben elért 28 pontjából 18-at vállalt..

Ahogy második félidő 8 hazai ponttal kezdődött, 20 pontra nőtt a hátrány. Edzőnk ekkor Király Lilit is “mélyvízve” dobta. 48-28-nál perckre “befagyott a tábla”, azaz nem esett kosár. Szünet utáni első pontjainkat – mondhatni természetesen – Pusztai Sára dobta, több, mint 4 perc elteltével. Továbbra is ő egymaga próbálta versenyben tartani a csapatot, 28 perc alatt 22-t dobva a 32 BEAC pontból. Sajnos ez a negyed elég egyoldalú játékot hozott, csaknem 30 pontra nőtt a hátrány.
A záró 10 perc a frissen pályára lépő György Timi találatával kezdődött. Jöttek a fiatalok, Balogh Judit, nyilván úgy gondolta, ha már “elment” a meccs, ők is hadd szokják a felnőtt élvonal iramát, keménységét. Hazai oldalon a cseresor játszott, s ekkor kiegyenlített volt a játék, állandósult a 30 pont körüli különbség. A hajrában Gocsman is betalált, de a Cegléd tartalékos csapatunk ellen magabiztos rajt-cél győzelmet aratott.