Dani Áron

Atlétika szakosztály

Edző: Szabó Imre

Dani Áron korosztályában a legtehetségesebb futók közé tartozik, meghatározó egyéniség. 13 éves kora óta foglalkozom vele, azóta töretlenül fejlődik. Kemény, szorgalmas és elszánt edzésmunkájával példát mutat a kortársainak. Kiváló adottságokkal rendelkezik, nagyszerű testalkata van a futáshoz. Minden évben ARANYJELVÉNYES minősítést ért el.

2010-ben a Fedett Pályás Junior OB-n megvédte az országos bajnoki címét 3000 m síkfutásban. A 3000 m-es síkfutásban elért győzelme egy rendkívüli futásnak köszönhető, ahol tökéletes taktikai küzdelemben edzői utasításaimat maradéktalanul betartva, egy igen erős mezőnyben mindenki fölé kerekedett kiváló időeredményével (8:33,06). Áron már sokadszor bebizonyította, hogy milyen kiváló futó. Van lelke, hogy utolsó erejét kiadva, akár végkimerülésig fusson a győzelemért. Sok szép eredmény előtt áll még pályafutása során. Előző nap 1500 m-en ezüstérmes lett.

A 2010-es Fedett Felnőtt OB-n folytatódott a sikersorozata, a felnőtt mezőnyben felvette a versenyt a legjobbakkal. Áron nagyszerű teljesítményt nyújtva, egyéni csúcsát megjavítva nem sokkal maradt le a felnőtt országos bajnoki dobogóról 1500 m-en (5. helyezés, 3:52,52). Már juniorként a felnőtt élmezőnybe tartozik. Sokáig tartotta a tempót a Bene-Minczér-Kállay hármassal. Másnap 3000 m-en 4. lett 8:35,70-es idővel! Áron végig meggyőzően versenyzett, ám a táv vége felé már érződött az előző napi kiváló futás utáni fáradtsága, de így is a negyedik helyen végzett, egyéni csúcsától alig két másodpercre. Terveink között szerepel a teljes átállás 3000 m akadályfutásra. Remény van rá, hogy akadályfutásban komoly eredményt érhet el felnőtt korában. A 2010-es Felnőtt Országos Bajnokságon csupán egy hajszállal maradt le a győzelemről a 3000 m-es akadályfutásban. (Szabó Imre, edző)